msi vr330 x86 amd sempron 1024 ram

Başlatan tfnsn, 29 Mayıs 2008 - 06:59:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tfnsn

bu makinada hicbir sorunla karşılaşmadım . hersey tamamı ile kuruluyor kablosuz falan hemen hazır mis mis =)
zaten msi bu makinenin turion modellilerinde fiyatı ucuz tutmak için suse yüklüyordu ordan uyumlu olacağı belli .
ralink linuxa destek veren bir kablosuz firması oldugundan rt73 hemen tanınıyor butun linux surumlerinde ....pardusta kablosuz ağ kartımı bir turlu görmemişti. ubuntu donanım konusunda cok basarılı.

bu arada makinede bulunann ge force go 6100nvdia ekran kartının 3d destegi açılınca compizdeki performans fena sayılmaz.

memnunum ben makinenin performansından linux konusunda linuxunda makine ustunde

ozdesoner

Bende de MSI VR330 X64 AMD Sempron 2048 RAM 160 GB Harddisk ve Ubuntu 8.0.4.1 Hardy Hero X64 Bit ve süper bileşim değill mi? Daha önce de bir sürü linux deneyimlerim olmuştu ama Ubuntu gibisi yok hele bukadar destek veren bir laptop olursa. Laptopa gelen SUSE linux Enterprise Desktop da fena sayılmaz ama ubuntu bambaşka. Efektler de harika canlı eee nede olsa Geforce 6100 256 MB var üstünde... Bu konfigürasyonla denemediğim halt kalmadı linuxu çöketmek için her paketi yükledim. birkaç defa çökerttim de ancak alıştım linuxa... Şimdi hiç çökertmemek için elimden geleni yapıyorum. Hatta yedek cdsini bile oluşturucam sistem çökmesinde geri yüklemek için.

Monarch

MSI VR330X'te sorun çıkmaması beni sevindirdi, çünkü driver cd'si sadece xp ve vista için yüklemeler içeriyor. laptopta 512 mb ram vardı. 128 mb'ını ekran kartı kullandığı için, 1 gb ek ram taktım. şimdi xp'de performansı fena değil, bakalım ubuntu'da nasıl olacak  :)

pir_imugan

msi amd turion 64 işlemcili dizüstü bilgisayarımda vr 320 olmalı benimki de. u 8.04.1 kurdum problem yok. öncesinde suse yüklüymüş zaten.

Monarch

MSI, live update hizmeti vermeye başlamış,
driver ve bios güncellemelerini içeriyor.

http://www.msi.com/index.php?func=downloadindex