Lınux Uyumlu Ethernet Kartı ve Modem ?

Başlatan smilypfg, 23 Kasım 2009 - 23:36:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

smilypfg

Merhaba

İnca Ethernet Kartı
Pikatel AIRMAX-101 Modem

Lınux için uyumlu mu?Yani direk olarak tanır mı?
Ayrıca,sadece Ubuntu için değil; Linux Mint ve CentOS için de soruyorum.

heartsmagic

Ağ kartlarının çoğu sorun çıkartmaz. Modem ethernet çıkışlı mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

smilypfg

Evet dediğiniz gibi ancak bazen olumsuzluklar olabiliyor sanırım o yüzden sormak istedim.Modem Ethernet istiyor.Bu konularda pek bilgim yok,satın almayı düşünüyorum o yüzden sordum.Lınux ile uyumlu olsun istiyorum.Bir başlık buldum bu konuda ama sanırım lınux direk olarak tanımıyor.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=7515.0

heartsmagic

Linux etheret kartlarının hemen hepsini (arada bir iki istisna hariç) kendiliğinden tanır.
Aynı şekilde ethernet çıkışlı tüm modemler de sorun olmadan kullanılabilir. Forumda göreceğin bağlanamama problemleri muhtemelen kablosuz kartlarla alakalıdır.

smilypfg

heartsmagic bahsettiğim modem sanırım şu:
http://www.ttnetbasvuru.com/default.asp?sayfa=pikatel_airmax
(Sanırım ortadaki resim)

Modem Ethernet bağlantı kablosu ile çalışıyor,linkteki bilgilerde belirtmişler,ayrıca şöyle bir bilgi var:
Pikatel Airmax, 802.11g standartını sağlayan 10/100 Mbps 4-port Ethernet girişli kablosuz LAN erişim noktasıdır. Bunun haricinde bir bilgim yok.
Tekrar teşekkürler.

heartsmagic

Sorun çıkartmadan kullanabilirsin. Dediğim gibi ethernet çıkışlı modemler sorun olmaz, bu modeme kablosuz bağlanacaksan makinendeki kablosuz kartın önem arz eder.

smilypfg

Teşekkürler,kablosuz derken, modeme Ethernet kablosu olmadan bağlanmayı kastediyorsunuz sanırım,bu konularda pek bilgim yok o yüzden soruyorum.Modeme Ethernet bağlantı kablosu ile bağlanmayı düşünüyorum.

heartsmagic

Alıntı yapılan: smilypfg - 01 Aralık 2009 - 22:10:03
Teşekkürler,kablosuz derken, modeme Ethernet kablosu olmadan bağlanmayı kastediyorsunuz sanırım,bu konularda pek bilgim yok o yüzden soruyorum.Modeme Ethernet bağlantı kablosu ile bağlanmayı düşünüyorum.

O zaman hiç düşünmene gerek yok :) Al modemi, ADSL yapılandırmasını yap ve kablo ile huzurlu bir şekilde bağlan :)

smilypfg

smilypfg

Son bir sorum olacak,forumda arattım ama bulamadım.
ADSL yapılandırması forumda vardır büyük ihtimalle,ayrıntılı olarak nasıl yapılacağına dair bir link verirseniz sevinirim.

localhost

Alıntı yapılan: smilypfg - 04 Aralık 2009 - 20:48:08
Son bir sorum olacak,forumda arattım ama bulamadım.
ADSL yapılandırması forumda vardır büyük ihtimalle,ayrıntılı olarak nasıl yapılacağına dair bir link verirseniz sevinirim.
ADSL yapilandirmasi Modem ile alakalidir. Modem Ethernet kartli oldugu icin muhtemelen Firefox üzerinden gerekli IP adresini girdikten sonra modemden Kullanici: ve Password ayarlari yapilir. Modemde DHCP server acik degilse acilir. Bunlarin disinda baska bir ayar yoktur.
Linux LPIC1 - MCSA

smilypfg

Denedim ama olmadı  :( Mümkünse biraz daha ayrıntılı anlatırmısınız

zeitgeist

Kullandığın modem marka modelle nette yapacağın araştırmayla ya da üretici firmanın sitesinden alacağın bilgilerle rahatlıkla modemini yapılandırabilirsin.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

smilypfg

Arkadaşlar geç cevap yazdım kusura bakmayın,başka marka bir ethernet kartı aldım ve ubuntu otomatik olarak tanıdı,bir kaç ayar ile de girdim.İlginiz için teşekkürler  :)