Kurulum ve driverler

Başlatan Caner_Austira, 27 Aralık 2009 - 00:24:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Caner_Austira

merhaba arkadaslar ilk kez ubuntuyu kuracagim pc markasi emachines e510  laptop indirdigim 64 Bit İşlemci isosunu dvd ye yukeyip pcyi resatlayipmi kuracam yoksa direk cdye yukeyip windows xp  service pack 3 acipmi kuaracaz ben windowsun silinmesini istyiorum
unutu direk driverlerimi tanyiormu yoksa benim ubuntu icin drivermi indirmem gerek

umutubuntu

Bilgisayarınızı Ubuntu CD'sinden boot edip live CD olarak deneme yapabilirsiniz,  bilgisayarınıza bağlı cihazlar ve kartların çalışıp çalışmadığını kontrol edersiniz sorun yoksa masaüstünde kurulum simgesi mevcut. Öncelikle acemiler için ilk durak bölümüne uğramayı unutmayın, bir şeyler yapmadan önce fikir edinmiş olursunuz.

Caner_Austira

Hocam kurulum yaptiktan sonra drivere gerek warmi wirless felan ? driveri kendisimi tanyior ben laptoun driverlerine baktim ubuntu icin yok nasil yapacaz

umutubuntu

Dediğim gibi live CD  olarak açıp denemekte fayda var, eğer kablosuz çalışmazsa Windows sürücüleri için Ndiswrapper mevcut.
Forum arama kısmına Ndiswrapper yazarsanız bir çok sonuç çıkar.

Caner_Austira

suanda indirdigim isoyu cdye  kayit ediyorum  format atigimda olmasa  internete girme olanagim yok ama  gennede indirp cdye kayit etmek gerek Ndiswrapper ve diger wirless programalrini

bytan

Makinana kurmadan önce:

Alıntı yapılan: umutubuntu - 27 Aralık 2009 - 01:17:24
live CD  olarak açıp denemekte fayda var
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST