Yeni Linux Mint tema sitesi

Başlatan umutubuntu, 28 Mayıs 2008 - 22:08:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

umutubuntu

Arkadaşlar ,Linux mint kullanıp Mint'e özel temalar kurmak isteyenler için daha evvelden distro sitesinde ufak bir alan olarak oluşturulan Mintart bölümü linuxmint-art.org ismiyle site haline getirilmiştir ilgilenenler için adresi http://www.linuxmint-art.org/

fiko273

http://www.linuxmint-art.org/ olsa gerek adresi tıkladığımızda ftp:// de çıktı bende.

Teşekkürler bakalım neler varmış burada.

eren

Bu gidişle boynuz kulağı geçecek.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Granma

Alıntı yapılan: Eren - 28 Mayıs 2008 - 23:13:34

Linux Mint kendi araçları ile kullanımı daha da kolaylaştırdığı için bence çoktan geçti.

ZooM

bi tema indirdim ordan tema yoneticisinden kur dedim ama temalarin icine bisi acmadi henuz...
If I was your vampyre...

ZooM

kurduklarim gecerli bitema gibi gozukmuyor diyor.  ya da  hic eklenmiyor.  uyari bile vermiyor.
If I was your vampyre...

umutubuntu

Mint tema sitesinde Gnome ve KDE temaları bir arada, yanlış bir tema indirmiş olabilirsiniz.
Forumda daha önce tema nasıl yüklenir konusu çok kere tartışıldı, arama yaparsanız bulabilirsiniz.

ZooM

Alıntı yapılan: umutubuntu - 05 Şubat 2009 - 12:21:10
Mint tema sitesinde Gnome ve KDE temaları bir arada, yanlış bir tema indirmiş olabilirsiniz.
Forumda daha önce tema nasıl yüklenir konusu çok kere tartışıldı, arama yaparsanız bulabilirsiniz.

birde oyle yapacagim. ama simdide internete giremiyor... durduk yere net gitti linuxda. ama ayni pcde xpden girebiliyorum...
If I was your vampyre...

KeopS

cok teşekkürler bir bakalım neler indirebiliriz. bizim gibi Mintcilere destek vermeniz cok güzel :)

iKo

Alıntı yapılan: Granma - 10 Haziran 2008 - 19:19:30

Linux Mint kendi araçları ile kullanımı daha da kolaylaştırdığı için bence çoktan geçti.

Bence de çoktan geçti, her türlü kullanım kolaylığını sağlıyorlar, Mint Ubuntu'dan nasıl bu kadar güzel şeyler çıkarıyorsa Ubuntu'da aynısını yapmalı yoksa bu işin sonu Mint :)

localhost

Alıntı yapılan: iKo - 13 Mayıs 2009 - 11:56:28

Bence de çoktan geçti, her türlü kullanım kolaylığını sağlıyorlar, Mint Ubuntu'dan nasıl bu kadar güzel şeyler çıkarıyorsa Ubuntu'da aynısını yapmalı yoksa bu işin sonu Mint :)
Son düsüncene katilmiyorum. Ubuntu olmazsa, Ubuntu tabanini kullanan ne kadar dagitim varsa hepsi ortalikta kalir.
Linux LPIC1 - MCSA

iKo

Alıntı yapılan: Kirmizi - 13 Mayıs 2009 - 13:14:33
Alıntı yapılan: iKo - 13 Mayıs 2009 - 11:56:28

Son düsüncene katilmiyorum. Ubuntu olmazsa, Ubuntu tabanini kullanan ne kadar dagitim varsa hepsi ortalikta kalir.

Ama sonuçta adamlar Mint'i bir kere yaratmış ve böyle gidiyor... Evet Ubuntu yeni sürüm çıkarmazsa belki Mint'de çıkarmaz ama ben sanmıyorum. Mint'in kendine has bir çok özelliği var, Ubuntu'ya göre daha stabil çalışıp görüntü ve efektler konusunda daha iyi performans sağlıyor, ses konusunda Ubuntu gibi sorunları yok... E bunları Ubuntu'dan almadı ki kendileri geliştirdi. Ubuntu çıkarmasa da Mint'in kendi kendine bir şeyler yapabileceğini düşünüyorum ben. Ubuntu'nun arkasında sonuçta bir şirket var... Elbet onlar geliştirecek Mint'de kendine göre uyarlayacak. Ama anlamadığım nokta Mint'de gerçekten çok küçük ama kullanıcının işine çok yarayacak özellikler var... Ubuntu 9.04 e uyarlanmasını beklerdim ama olmadı bu ilginç geliyor bana...

Windows'tan Ubuntu'ya geçince olay şudur genelde. Ohhh be kurulumu yaptım bitti, driver la başka birşeyle uğraşmak yok...

Eee Mint'de biraz daha gelişmiş...Kurulumu yapıyorsun içinde gerekli tüm codecler geliyor...Onla da uğraşmıyorsun...

En ufak örnek de Compiz Config Settings Manager...Bilgisayarı iyi olup da kullanmayan var mı ? Bence yoktur... E Ubuntu'da bunu yapmak için takla atıyoruz...Mint menu altına koymuş... Bu kadar basit...

localhost

Sen olayin görünen yüzünü görüyorsun. Arka tarifinda degilsin. Bu islerin arka tarafina bakarsan ne demek istedigimi anlarsin.
Linux LPIC1 - MCSA

heartsmagic

Ubuntu Debian paketlerini elden geçirip, güncelleriyle değiştirip, gerekirse yamalayıp ardından bizlere sunuyor. Mint'se bu depoları kullanıyor. Depo oluşturmak için uğraşmadıkları için diğer meselelere daha fazla vakit buluyorlar. Burada Mint'e haksızlık etmek istemem zira arkasında bir şirket ve paralı geliştiriciler olmayabilir, ancak Ubuntu'nun da hakkını yememek lazım. Ubuntu bu işi bırakırsa Mint'in ileri gideceğini ben de düşünmüyorum.

Ayrıca Ubuntu'da "codec"lerin kurulu gelmemesinin belirli bir sebebi var: Lisans meseleleri.
Compiz Yöneticisini de kurmak bir komuttan ibaret. Kısacası aslında Ubuntu işin büyük kısmını hallediyor, Mint de üzerine bir şeyler giydirerek daha iyi yerlere götürüyor. Mint'i övelim övmesine ama bunu yaparken Ubuntu'ya da haksızlık etmeyelim :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

iKo

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler, bazı şeyleri bilmiyordum... Kesinlikle Ubuntu'ya haksızlık etmiyorum sadece neden diye merak ediyordum cevapları yeterince açık yazmışsınız teşekkürler...

İşin arka tarafını da zaten tahmin edebiliyorum zorluklarını, geliştirmedeki sıkıntıları vs... Sadece Mint iyi iş çıkarıyor Ubuntu neden yapmıyor diye merak ediyordum...

Teşekkürler

heartsmagic

Zamanla her şeye daha fazla hakim olacaksın @iKo, yeter ki Linux kullanmaya devam et :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.