Xubuntu 9.10 da menü özelleştirmelerine ne oldu ?

Başlatan Sorogren, 16 Aralık 2009 - 12:21:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sorogren

Yaklaşık 30 pc de Xubuntu 8.04 kullanıyorum ve ekrandaki herşeyi sorunsuz özelleştire biliyordum örneğin uygulamaların adı Başlattı ve tıklandığında çalışmasını istemiş olduğum 5 adet uygulama burada vardı ve kullanıcılarım başka uygulama görmediğinden kurcalayamıyorlardı. Aynı şekilde Hızlı başlat menüsüne masa üstünden her hangi bir kısa yolu taşıyarak koya bilirken bu özelliğide bu sürümde yapamadığımı fark ettim ayrıca Uygulama menüsünde her hangi bir uygulamanın üstüne gelip sağ tuş tıklasamda sol tuş tıklanmış gibi uygulamayı açıyor ve masa üstüne kısa yol oluştur diyemiyorum veya menüdeki bir uygulamayı kulağından tutup masa üstüne kısa yol yapamıyorum.

XUbuntu 8.04 de XFCE Menüsü üzerinde sağ tuş yaptığımda "Menüyü Düzenle" diye bir seçenek çıkarken şimdi öyle bir seçenek göremiyorum.

--------------------------------------------------------- 
MCP, MCSA+S+M, MCSE+S+M, MCTS:Vista
MCTS | Windows Server 2008 Active Directory
MCTS | Windows Server 2008 Network Infrastructure MCTS | Windows Server 2008 Applications Infrastructure ---------------------------------------------------------

Sorogren

Bu konuda yardımcı olabilecek kimse yok mu ?
Bir şey daha sorucam masa üstünde sağ tuşa basıldığında çıkan menünün en altındaki uygulamalar kısmı kaldırıla biliniyor mu veya bunu nereden alıyor o menu değiştirile biliniyor mu ?
MCTS | Windows Server 2008 Network Infrastructure MCTS | Windows Server 2008 Applications Infrastructure ---------------------------------------------------------

Sorogren

Herkese tekrardan selam

Bir iki şey yaptım ama hala 8.04.1 deki Menü Düzenliyiciyi mumla arıyorum.

XUbuntu da menüyü kendi istediğiniz gibi ayarlamak için :

Alt+F2 --> gksu thunar --> etc/xdg/xubuntu/menus

kalender

slm bir makinede ubuntu 9.10 denemenizi öneririm ubuntuda bu dediklerinizin hepsi kolayca yapılabiliyor ayrıca aşağıdaki linkinde işinize yarayacağını düşünüyorum kolay gelsin

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,13472.msg166185.html#msg166185
Dal Rüzgara Küskün Değildir Ama Kırılmıştır Bir Kere!

Sorogren

Bilgisayarlar Celeron 1.7 işlemcili 256 veya 512 ramli 20 gb diskli makineler.
Ubuntu çok kasıyor açıkcası Ubuntuyu daha hızlı çalıştırmak için üzerindeki bazı şeylerden vazgeçe biliyormuyuz. veya ok ubuntu kurayım ama bu ubuntu ısosunu ben belirleyim ve içinde hiç kullanmayı düşünmediğim şeyler olmasın gibi.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sorogren

Selam

Buradaki 32 bit olan 12 Mb dosyayı indirdim
Ubuntu Alternate kurulum gibi ama dosyaları netten indiriyor.
daha detaylı inceleyip bilgi dönücem.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Aralık 2009 - 14:46:46

Selam bu mini.iso dosyası
Ubuntu Alternate kurulumu gibi tek fark kurarken
XUbuntu Desktop
Ubuntu Desktop
Ubuntu Server
DNS Server
gibi opsiyonlarla geliyor ve Ubuntu Desktop veya XUbuntu Desktop seçtiğinizde normal masa üstü kurulumu yapıyor aynı programları yüklüyor yani.
Seçenekler arasında Ubuntu minumun paketler ile kur gibi bir seçenek yok veya bunları seçtirme gibi birşey.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Aralık 2009 - 14:53:30

Ya Xubuntu 10.00 bekliyecem yada Xubuntu 8.04.1 ile yoluma devam edicem.
Soru içinde bir çok soru sormuş oluyorum ama
Xubuntu 8.04.1 kurduktan sonra  yaklaşık 250 Mb bir güncelemeyide netten indirmek zorunda kalıyorum.

Xubuntu 8.04.1 in bu paketleri içeren bir iso su var mıdır.Windows Xp Sp3 dahil bir iso gibi

kalender

slm madem ki makineleriniz eski zenwalk denemenizi öneririm kurulum biraz uğraştırabilir ama hafif bir sistem standart edition ı inirebilirsiniz

http://www.zenwalk.org/
Dal Rüzgara Küskün Değildir Ama Kırılmıştır Bir Kere!

zeitgeist

Alıntı yapılan: Sorogren - 27 Aralık 2009 - 22:28:18
...
Xubuntu 8.04.1 kurduktan sonra  yaklaşık 250 Mb bir güncelemeyide netten indirmek zorunda kalıyorum.

Xubuntu 8.04.1 in bu paketleri içeren bir iso su var mıdır.Windows Xp Sp3 dahil bir iso gibi

Yedeklemeyle ilgili başlıklara göz gezdirmeni tavsiye ederim. Güncelleme ve uygulama paketlerini yedekleyebileceğin gibi eldeki paketleri bir cd de toplayıp iso da yapabilirsin. Anlatımları mevcut.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sorogren

Selam öncelikle zenwalk beğendiğim bir dağıtım değil.
XUbuntu 8.04.1 şu anda işimi görüyor ama tek kelime ile Xubuntu 9.10 ile
Xubuntunun ipini çekmişler gibi  yurtdışındaki formlardanda takip ettiğim kadarı ile herkes
Nisan ayında çıkacak olan XUbuntu 10 sürümünü bekliyor.
Alpası çıkmış bile Virtulbox üzerinde test etmek isteyenler google de "Virtualbox Xubuntu 10 04 I386 Desktop Alpha1 " yazması yeterli olacaktır.
Bende şu anda indiriyorum ilk yorumlarımı başka bir başlık altında sizlerle paylaşırım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Ocak 2010 - 23:04:52

Xubuntu 10.04 (Lucid Lynx) Alpha 1

http://cdimage.ubuntu.com/xubuntu/releases/lucid/alpha-1/lucid-desktop-i386.iso