kubuntu 10.04 sorunlarim

Başlatan istanbul, 01 Mayıs 2010 - 18:04:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

istanbul

MErhaba;

kde 4.4 gercektende bir cok eksigi gidermis ama nedense ubuntu kde isini ya beceremiyor yada bana öyle geliyor.
simdilik sinir eden problemlerimi maddeliyorum aynisi ile karsilasanlar varmi bir bilgimiz olsun.

1 - userconfig calismiyor çöküyor
2- temayi degistiremiyorum. yerimi degisti bulamiyorum.
3- aga otomatik baglan dedim ama acilisda her defasinda cüzdan acacam diye sifre istiyor uyuz ediyor.
4- program ekle kaldiri neden kbutuntuda özentisiz yapiyorlar. paket yöneticisi cok karmasik.

barış

1-user config hakkında herhangi bir bilgim yok. Ancak çökmeleri Kubuntu'da normal olarak karşılıyorum ben. Çünkü Ubuntu KDE'yi tam destekli vermiyor.
2-Aynı yerde olması lazım. Değişse bile Ubuntu'dan değil KDE versyonundan kaynaklanır o.(öyle düşünüyorum)
3-aga?, uyuz oluyorsunuz anlıyorum, görev yöneticisi tarzı bir şeyden (Gnome'da sistem gözlemcisi) iptal edebilirsiniz.
4-özentisiz bunu da ilk kez duydum. Paket yöneticisi  Ubuntu'da da karmaşık :) Ubuntu yazılım merkezini kullanınız.
Ayrıca üslubunuza (aga, uyuz oluyorum) ve doğru kelime kullanımına (özentisiz) dikkat ediniz.

istanbul

cevap icin tesekkür ederim.

Sabahtan beri kde 4.4 ü adam gibi calistiran bir linux sürümü ariyorum simdi de mandrivaya bakiyorum.

Bir gercek varki en iyi kde perfonmansi gercektende pardusda var.

Edindigim tecrübeye göre GNOME kullanacaksan ubuntu en iyisi.

KDE kullanacaksan ubuntuya yaklasmiyacaksin pardus en iyisiymis. Ama pardusda da kde 4.4 veya üzeri taa seneye :(

sonay

Bence bir ay sonra tekrar Kubuntu deneyin, Ubuntu sürümleri ilk çıktığında bir çok sorunla karşılaşır ama zamanla çoğu hatası giderilir.

istanbul

1. problemi cözdüm ama ic acici bir cözüm degil.

Problem türkcelemeden kaynaklaniyormus sistem dilini us englis yapinca user manager ve diger buna benzer yerler problemsiz calisiyor.

no turkish :)

DoGuKaN

Alıntı yapılan: istanbul - 01 Mayıs 2010 - 18:04:16
2- temayi degistiremiyorum. yerimi degisti bulamiyorum.

Bunu ben de çok aramıştım. Sistem Ayarları>Görünüm>Biçim bölümünde Çalışma Alanı sekmesinde

Tuxie

arkadaşlar maalesef bu kde kötü sadece görüntü iyi onun dışında çok fazla çökme var ben gnome da bir kere çökme raporu almadım.sadece kubuntu için değil pardus ve mandriva da öyle yani sorun kde de. gnome hem sade hem kullanışlı en az kde kadar da şatafatlı :P

barış

Alıntı yapılan: istanbul - 01 Mayıs 2010 - 19:40:30
Sabahtan beri kde 4.4 ü adam gibi calistiran bir linux sürümü ariyorum simdi de mandrivaya bakiyorum.
Pardus bu işi iyi yapar :) Ancak yüksek sistem özellikleri istemesinden dolayı benim tercihim değil. Onun dışında Pardus güzel bir sistemdir. (Tübitak tarafından üretilir.)

sonay

Alıntı yapılan: Tuxie - 02 Mayıs 2010 - 08:11:58
arkadaşlar maalesef bu kde kötü sadece görüntü iyi onun dışında çok fazla çökme var ben gnome da bir kere çökme raporu almadım.sadece kubuntu için değil pardus ve mandriva da öyle yani sorun kde de. gnome hem sade hem kullanışlı en az kde kadar da şatafatlı :P

Ben kullanıyorum. Amarok dışında problem çıkaran bir şey olmadı, o da nadiren. Tahminim ufak tefek ayarlarla sisteminiz benimki kadar kararlı olabilir. Gnome ile kıyasına gelince ise Gnome 2.x ile KDE 4.x karşılaştırmak çok adil değil. Gnome, KDE'nin 10'da biri kadar bile yenilik getirmiyor. Yeni sistemler yeni hataları da beraberinde getirir ama zamanla düzelecektir. Güncellemeleri eksiltmeyin derim.

heartsmagic

Yeni bir Gnome-KDE başlığı oluşmasın lütfen, nedense her KDE sorunı için açılan başlık bu noktaya kaymakta :) Başlıktaki sorunlar hakkında çözüm biliyorsak paylaşalım lütfen.

Ayrıca @istanbul sanırım "aga" değil de "ağa" demek istemiş.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

istanbul

evet tema degisimi oradaymis bulundu :)

ama hala ingilizce kullaniyorum tr yapinca ornegin  user managere girin (kullanici yöneticisi) hata verecek acilmiyacak tekrar ingilizceye cevirin hata düzeliyor.

KDE nin dolphini süper ara diger programlari süper kget torent vs. hangi birini sayayayim compiz tarzi olaylar kde 4.4 de cok daha artmis harika seyler gelmis.

krdc yi cok kullaniyorum cok cok super birsey. KDE nin yazilim zenginligi cok cok genis anlat anlat bitmez.

ubuntu 9.10 gnome 2.28 ile gelmisti 10.04 da ise  2.30 peki gözle görünür ne degismis? Ayni gnome sadece yeni bir arayüz.

gnome daha hafif bir sistem ama windowsu ürkütecek sistemin KDE oldugunu düsünüyorum.

evet ağa demek istedim. Bilgisayarla hasir nesir herkes o cumledeki aga nin ağa oldugunu anlayabilir bence.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Mayıs 2010 - 00:03:19

Ayrica bilgisayarimda suan pardus kubuntu ve gnomeli ubuntu var.

Gnome ubuntuyuda kullaniyorum. Onunda ayri bir zevki var :)

Belkide KDE mi gnome mi diye karsi karsiya getirmemek gerek. Sastik kaldik :)