Last Fm Radyo

Başlatan ırmak, 11 Aralık 2009 - 17:25:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ırmak

Kimin ne kadar ilgisini çeker bilemiyorum ama Last Fm benim sürekli takip ettiğim bir web sitesi.
Yasaklama sonrasında siteye DNS ayarlarındaki değişiklik ile girmek mümkün oluyor.
Ama Last Fm'in sadece belirli ülkelere getirdiği abonelik zorunluluğu nedeniyle ne Last.fm Scrobbler ile ne de sitedeki Radyo linkiyle müzik dinlenemiyordu.
Özellikle tavsiye edilen müzisyenleri eleyerek indirmek istediğim için Windows'ta bunu aşacak bir şeyler bulmuştum.
Linux için biraz daha zahmetli olsa da bu engelin aşılması sağlanabiliyor.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=14216.0

sayfasında anlatılan UltraSurf 9.5 programı Wine ile sorunsuz açılabiliyor.

http://www.ultrareach.com/downloads/ultrasurf/wjbutton_en.zip
sayfasından programın Firefox ile uyumlu çalışabilmesi için bir eklenti yüklemeniz gerekiyor.
Eklentiyi kurup UltraSurf 9.5'i çalıştırdığınızda tarayıcınızın sağ alt köşesinde WJ Disabled yazısı belirecek.
Bunun üzerine gidip durumunuzu WJ-Enabled olarak değiştirirseniz Last Fm Radyo'sunu dinleyebilirsiniz.

FıratikUS

bu yöntemle 30 parça sınırı aşılıyormu anlayamadım!
ek:nedense cevap yazamıyorum.
güzel bir yöntem ırmak ben çok beğendim teşekkürler:)
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

ırmak

Evet aşılıyor.

Normalde 30 şarkı dinledikten sonra bu radyo linki hiç açılmıyor ve abonelik sorgusu yapılıyor.
Ama bu işlemden sonra radyo sorunsuz dinlenebiliyor.

okuzster

last.fm radyosu ücretli olmadan önce sürekli dinlerdim, hiç araştırmamıştım da sonra bunu aşabilmenin yollarını, ses kartını tanıtabildikten sonra ilk işim yukarıda yazanları uygulamak olacak sanırım, sağol paylaştığın için.

yenibirbaslangıc

Merhaba arkadaşlar yeni konu açmak istemediğimden dolayı buraya yazmak istedim.Banshee ortam oynatıcısı ile last fm eklentisini kullanmak istiyorum.Fakat ücretli üyeliğim yok.Belirli süre olarak üye oldum(ücretsiz).Banshee'yi açıyorum son sevilen parçalar,çalınan parçalar "0" gözüküyor.Bu arada oturum açıyorum.Direk olarak sitesinden dinlemeyi denedim.Sanatçıyı seçip oynat tuşuna bastıktan sonra last fm logosu pencere için hareketli bir şekilde devam ediyor.Fakat müzik  çalmıyor.Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

Not:Mozilla firefox kullanıyorum ve flash player engelleyen eklentisini kurdum.Mesela youtube'da da engelliyor ve ben oynat tuşuna bastıktan sonra kullanabiliyorum.Bu eklentiyi de diğerlerini edindiğim gibi forumdan edindim.Ayrıca konudaki ultrasurf indirme linkini kullanamadım.

yenibirbaslangıc

Çözüm buldum arkadaşlar;Banshee ortam oynatıcısı ile uğraşmadan,uçbirimi açıp aşağıdaki kodu girmeniz yeterlidir.

sudo apt-get install lastfm

Kolay gelsin.

ırmak

bu mesaj çağın çok gerisinde kalmış.
last fm uzun zamandır müzik programlarının çoğu tarafından abonelik sıkıntısı çıkarmadan kullanılabilir.
ama yine de bir program tavsiye edilecekse Vagalume derim.

http://vagalume.igalia.com/