Bilgisayar çok yavaş

Başlatan silver27, 26 Haziran 2011 - 17:27:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

silver27

iyigünler arkadaşlar
Pentium D 2.8 ghz, 1 gb ram ve 512 mb ekran kartlı bilgisayarımda ubuntu 11.04 kurulu ve sistem çok fazla kasılıyor
pc'de bişey yapmasam bile ramin 400-500 mb kullanılıyor.
ayrıca işlemci kullanımıda çok yüksek ram gibi...
ne yapmalıyım arkadaşlar
şimdiden teşekkürler

klbecit

ilginç aynı özelliklere sahip bilgisayarımız hatta ben harici diskten kullanıyorum ubuntuyu ona rağmen gayet hızlı:S

silver27

birşey soracağım şimdi aklıma geldi
ubuntuda anakart driverı var mı?
birde sizde sistem boştayken ram ve işlemci kullanımınıı yazarmısınız teşekkürler...

sabian

sürekli olarak mı böyle, yoksa yüklemeden sonra ilk kullanım sonucu mu bu? Yani bilgisayarı yeniden başlattınız mı formattan sonra?

Bunun dışında sistem gözlemcisinden bakıldğında hangi uygulamalar açık ve hangisi sisteme yükleniyor? Bunlara baktınız mı?
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

klbecit

cpu : %12
ram: 300mb civarı seyrediyor...

silver27

ubuntuyu yaklaşık 1-2 ay önce kurdum sistem hep böyle....
Ayrıca Sistem Gözlemcisi> Süreçlerde çok fazla program gözüküyor ama bunlar kullanılmıyor(çoğu)....

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Haziran 2011 - 17:43:27

Alıntı yapılan: klbecit - 26 Haziran 2011 - 17:37:39
cpu : %12
ram: 300mb civarı seyrediyor...
bende...

teşekkürler...

Rbbt

Bende işlemciyi en çok kullanan compiz oluyor genelde bazen inişler çıkışlar oluyor  (işlemci aynı benimde) ama bende çare bulamadım hala :S
What happens when I become main source of a pain!!!

finix

BayboraKaan

komutu ile islemciyi en cok neyin kullandigini görebiliriz.

kalkan1973

Bzen harddiskte hatalı biçimlendirilmiş ya da bozuk sektörlerden de kaynaklanabiliyor.
Evde İşte her yerde Linux

6ng4n

compiz veyahut unity yoruyor olabilir ana ekrandan efektsizi seçtiğinizde ne durumda? ekrankartınız zayıfsa(mb ile alakalı değil) compiz zorlar ayrıca efektlerden bazılarını kapatmayı deneyebilirsiniz.

empax

Ekran kartinizin surucusu ne durumda?
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

silver27

hdd yanlış biçimlendiğini düşünmüyorum sanırım ext4 yapmıştım....
ubuntu 11.04ü bir tek F diskine kurdum onun için takas alanı yok...
şuan xp'de olduğum için "top" komutunu sonra deneyeceğim....
ekran kartımın sürücüsü yüklü o konuda bir sorunum yok
çok teşekkürler arkadaşlar