[Çözüldü] 1 GB usb flash bellek 243 MB olarak görünüyor.

Başlatan abdulhamit, 08 Aralık 2009 - 20:09:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

abdulhamit

Arkadaşlar ubuntu 9.10 kullanıyorum. Linux sistemlerin acemisiyim. 1 Gb flash bellek şimdi 243 MB görünüyor. Forumdan gördüğüm kadarıyla gparted ve cfdisk ile çözmeye çalıştım olmadı. Windowsta deneyeyim dedim orada 243 MB +700 küsür MB ayrılmamış bölüm görünüyor. Bir türlü işin içinden çıkamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

bytan

Gparted ile neden biçimlenemedi? Veya win tarafında neden biçimlenemedi?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

abdulhamit

Alıntı yapılan: bytan - 08 Aralık 2009 - 20:33:46
Gparted ile neden biçimlenemedi? Veya win tarafında neden biçimlenemedi?

======================
libparted : 1.8.8.1.159-1e0e
======================
/dev/sdb aygıtının mantıksal sektör boyutu 2048'dir. GNU parted'in tüm bölümleri bunu henüz desteklememekte olup çalışan kod OLDUKÇA DENEYSELDİR.

*** stack smashing detected ***: /usr/sbin/gpartedbin terminated
======= Backtrace: =========
/lib/tls/i686/cmov/libc.so.6(__fortify_fail+0x48)[0x5a9bde8]
/lib/tls/i686/cmov/libc.so.6(__fortify_fail+0x0)[0x5a9bda0]
/lib/libparted-1.8.so.12[0xd35104]
/lib/libparted-1.8.so.12[0xd0021d]
[0x0]
======= Memory map: ========

ve bir sürü rakam çıkıyor

bytan

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

abdulhamit

Alıntı yapılan: bytan - 08 Aralık 2009 - 21:02:37
Win tarafında neden biçimlendirilemedi?

yanlış ifade ettim galiba win sadece 243 mb kısımı biçimlendiriyor. bilgisayarım\ yönet\ depolama aygıtları şeçeneklerinden bakınca 243 mb fat le biçimlenmiş alan 700 küsür mb ayrılmamış alan görünüyor.

ytgn

Diğer tarafta, bilgisayarım içinde iken depolama aygıtının sürücü simgesine sağ tıklayın. Menüde  "Biçimlendir" olması lazım. Oradan NTFS olarak biçimlendirin. Tabi denemediyseniz. Denediyseniz bu aşamadan ne sonuç almıştınız?
Gelecek için ubuntu ile yeni bir adım..

kozanibo

korkarım usb niz bozuluyor. içine önemli veri atmayın

foma

Ben sudo fdisk -l
çıktısını merak ettim. Usb bellek takılıyken komutun çıktısını alıp buraya yapıştırır mısın?
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

bytan

PF @ ST

abdulhamit

Arkadaşlar, ilginiz için hepinize teşekkür ederim. En sonunda xp kurulum cd si ile flash belleğin bölümlerini silip tek bir bölüm yaptım. Sonra biçimlendirdim. Şimdilik sorun görünmüyor.

kozanibo

Alıntı yapılan: abdulhamit - 09 Aralık 2009 - 18:50:48
Arkadaşlar, ilginiz için hepinize teşekkür ederim. En sonunda xp kurulum cd si ile flash belleğin bölümlerini silip tek bir bölüm yaptım. Sonra biçimlendirdim. Şimdilik sorun görünmüyor.

gparted neden halletmedi acaba  ???

garafatma

Xp'de de , gparted'tada çözüebilecek bir sorun. Flash disk iki parçaya bölünmüş bir şekilde ve 700 mb kısım biçimlenmemiş. Muhtemelen gparted ile sdb olarak görünen kısıma bakılmadı. NEyse sorun çözülmüş, kilitlenebilir.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010