[Çözüldü]Film oynatıcı kapanma sorunu-xorg.conf düzenlemesiyle çözüldü

Başlatan raspacı, 08 Aralık 2009 - 15:06:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

raspacı

internetteki bir radyoyu dinlemek isterken 4 defa üst üste dizüstüm kapandı. Dikkat ettim de kapanırken sıcaklık 60 seviyesine yaklaşıyordu. Sıcaklıkla mı ilgili bilmiyorum ama bi kaç gün önce soğutucu termal macun uygulaması yapmıştım. Radyoda mı problem var acaba deneyebilir misiniz sizde de aynı sorun var mı?
Not: Başlık için yer bulamadım forum dışına açtım.
Not: Başlığı değiştirdim çünkü sorun radyoda değil film oynatıcıda. daha doğrusu ekran kartında.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

raspacı

Film oynatıcı ile açtım. Neyse bir arkadaş için dinlemem lazımdı bu saatte. Demek ki sıcaklıkla ilgili bir sorun. Teşekkürler :)

zeitgeist

Eğer sorunun sıcaklıkla ilgili olduğunu düşünüyorsan ve termal macun uyguladığın bölgeyi tekrar bir kontrol edebilirsin. Eğer uygulama yaptığın bölge gereğinden fazla sıcaklığa maruz kalmışsa ya fazla kullandığın macun taşmıştır ya da az kullandığın macun kurumuştur. Yine, eğer sorunun nedeni sıcaklık değerleriyle ilgiliyse bunu sadece radyoda dinleyerek sınama bence, farklı uygulamalarla sistemi zorlayıp kontrol etmek sorunu saptamak adına daha faydalı olabilir.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

raspacı

@Zeitgeist dediğin gibi yaptım. Az evvel radyoyu dinledim ve problem olmadı. Aynı anda video düzenleyiciyi de açtım sıcaklık 70lere çıktı. Demek ki üst üste 4 kere kapandığında başka bir problem vardı. O zaman sıcaklık 60 civarıydı. Ekran kartımın 3d desteği çıkmış onun için üretilen jaunty paketini kurmuştum en son ama var olan sürücüyü de silmiş oldum sonunda. Belki onunla ilgilidir. Neyse.

raspacı

Bu yine kapandı. Yine radyo dinlemek için tıklayınca... İlginçleştikçe ilginçleşiyor.

raspacı

Şu an windowstayım bir saat sonra ilk işim ubuntuda başka bir oynatıcıda denemek olacak.

raspacı

Windowsta sorun yok. O yüzden windowsa geçtim.

raspacı

Sorun radyoda veya ısıdan değil film oynatıcıdanmış, daha doğrusu xorg ayarlarının bozulmasının film oynatıcıyı etkilemesindenmiş. Bilgisayardaki şarkıları çalarken de kapanıyor. Araştırdım benim sorunumun benzeri hata kaydı varmış. Aynı ekran kartına sahip bir arkadaş yaşamış. Onda da xorg ayarlarında sorun varmış. Ben de ilk tahminimde bir kaç gün önce 3d sürücüsü yüklemeye çalışırken ekran kartı ayarlarını bozduğumu söylemiştim. Az önce sürücüleri tekrar indirdim 2b için kurdum. Halen glxinfo | grep render komutu No dönderiyor ama film oynatıcı sorununu hallettim. Şu şekilde zaten 2d desteği var. Sorunum yok gibi. Ekran kartım ise: via chrome hg9 - openchrome sürücüsü kullanıyor.