[Çözüldü] Gnome panel başlangıçta yuklenmiyor.

Başlatan fenniEleman, 28 Mayıs 2008 - 16:27:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fenniEleman

Mandriva 2008.1 kullanıcısıyım. Dün akşam sistemdeki programları güncelleştirdim PCyi kapatıp yattım.
Sabah açtığımda hata raporları içeren mesajla karşılandım. kapattım yeniden hata bazıları aynı bazıları farklı olmak uzere 20den fazla hata penceresi çıktı. bazılarını gnome geliştiricilerine yolladım. tekrar tekrar çıktı.(iyiki power tuşuna basınca ne yapacağımı sor demişimde fazla zorlanmadan oturum kapatabildim) yeniden başlattığımda tekrar uyarılar ama sayısı daha azalmış olarak. şimdi hiç uyarı gelmiyor ve panelde başlamıyor.
kde ile açtım paket yöneticisinden gnome-paneli kaldırdım tekrar kurdum. olmadı
tum gnome paketlerini kaldırdım tekrar kurdum. Ama gnomu açtığımda eski gnome ayarlarım durduğundan dolayı yine panel yuklenmedi.
gnomu tekrar yuklemek için nasıl bir yol izlemeliyim?

heartsmagic

Ev dizinin altındaki .gnome ile başlayan gizli dizinleri silebilirsin. Bilmem işe yarar mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fenniEleman

fenniEleman

gnome u kaldırdım
.gconf
.gconfd
.gnome
.gnome2 vb
gnome ile ilgili olanları sildim
yeniden başlattım gnome u tekrar kurdum.
ayarlarım sıfırlanmıştı. ama aynı hata raparlorını tekrar verdi ve panel yine açılmadı.

heartsmagic

Vallahi ne denilebilir ki, Mandriva tarafında hata bildirimi aramak fena olmaz. Bariz olan şu ki güncellemelerden sonra olmuş bu. Bir yerlerde sıkıntı olduğu kesin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fenniEleman

kurcalarken daha da bozdum kde yi de açılmaz hale getirdim.Home dizinim ayrı partitionda olduğundan sadece ana dizine format attım ama amorak usr/share da saklıyomuş album coverlarını. 1000lerce album kapağım yandı.neyse diğer program ayarlarım aynen duruyor.