Gönderen Konu: Günlük hazırlanan Ubuntu imajları  (Okunma sayısı 22977 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« Yanıtla #1 : »
Merhaba,

Sanıyorumki forumda bu konudan bahsedilmemiş. Aşağıdaki adreste günlük build edilen ubuntu imajlarını bulabilirsiniz. Bunun avantajları nelerdir?

* Tamamen güncel bir ubuntunuz olur.
* Kurulumdan sonra 10'larca veya 100'lerce MB güncelleme paketi indirmenize gerek kalmaz.
* Sistem güncellendikçe hata sayısı ve stabilite azaldığı için (genelde ;D) nispeten daha sağlıklı bir dağıtım elde etmiş olursunuz.

Dezavantajları?

Eğer dezavantaj sayılacaksa; grafiksel kurulum yapamıyorsunuz, çünkü "alternate iso" olarak build ediliyor.

http://cdimage.ubuntu.com
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2008 - 14:13:57 Gönderen: heartsmagic »
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

« Yanıtla #75 : »
Alışkanlık inanki yahu, ben arkadaşlar yazdım sanıyordum pardon tekrar =\
                CloneZilla

« Yanıtla #76 : »
14.04 sürümlerinde kurulum yapılmıyor indirmeyin boşuna sıkıntılı hepsi.
                CloneZilla

« Yanıtla #77 : »
14.04 sürümlerinde kurulum yapılmıyor indirmeyin boşuna sıkıntılı hepsi.
Acaba ben nasıl kurdum. :) 1 haftalık Ubuntu 14.04.3 daily build kullanıcısıyım. :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

« Yanıtla #78 : »
bir tek 14.04.2 wifi de ufak bir sorunum olmuştu ki diğerlerinin tamamını kurmuştum bende

« Yanıtla #79 : »
Arkadaş ne demek kurulum olmuyor onlar orjinal imaj dosyaları sadece güncellemeler eklenmiş üzerine. Kurulmuyor diyen arkadaş yanlış bilgilendirme yapmayalım siz kuramadınız diye hatalı demek olmaz.
Sometimes Memories Can Kill!!

« Yanıtla #80 : »
Alıntı yapılan: meda
Alıntı yapılan: feritarslan - 04 Temmuz 2015 - 13:57:1014.04 sürümlerinde kurulum yapılmıyor indirmeyin boşuna sıkıntılı hepsi.Acaba ben nasıl kurdum. 1 haftalık Ubuntu 14.04.3 daily build kullanıcısıyım.
Dostum sen nasıl kurduysan öyle kurdum, indirdim, yazdırdım kur ekranı bile gelmedi boot hatası verdi, sonra desim acaba usb mi bozuldu ?  Sildim aynı Usb'ye normal sürmü yazdırdım gayet mükemmel kurdu, şimdi sorun bendemi ? Ayrıca sende böyle kurmadın mı ?
                CloneZilla

« Yanıtla #81 : »
Alıntı yapılan: meda
Alıntı yapılan: feritarslan - 04 Temmuz 2015 - 13:57:1014.04 sürümlerinde kurulum yapılmıyor indirmeyin boşuna sıkıntılı hepsi.Acaba ben nasıl kurdum. 1 haftalık Ubuntu 14.04.3 daily build kullanıcısıyım.
Dostum sen nasıl kurduysan öyle kurdum, indirdim, yazdırdım kur ekranı bile gelmedi boot hatası verdi, sonra desim acaba usb mi bozuldu ?  Sildim aynı Usb'ye normal sürmü yazdırdım gayet mükemmel kurdu, şimdi sorun bendemi ? Ayrıca sende böyle kurmadın mı ?

Arkadaşım ilk başta indirdiğin her iso dosyasının md5'ni kontrol ettin mi? Bunu alışkanlık haline getir. Ondan sonraki adımda düzgün bir usb ve düzgün bir program ile çekersen hiç bir şekilde sıkıntı oluşmaz. Kuramadıysan buralarda sıkıntı vardır demektir. Ki genelde usb'ye yazdırmak için kullanılan programlarda sıkıntı oluyor.

« Yanıtla #82 : »
Herneyse md5 falan uğraşamam 150mlık güncelleme sorun değil benim için.
                CloneZilla

« Yanıtla #83 : »
Herneyse md5 falan uğraşamam 150mlık güncelleme sorun değil benim için.

O zaman burada hatalı falan yazmaktan vazgeç.

« Yanıtla #84 : »
Alıntı yapılan: prospheim
Alıntı yapılan: feritarslan - Bugün, 03:38:30Herneyse md5 falan uğraşamam 150mlık güncelleme sorun değil benim için.
O zaman burada hatalı falan yazmaktan vazgeç.
hatalı olmasa kurulum ekranı gelirdi laf yarıştırıp durmaktan vazgeç
                CloneZilla

« Yanıtla #85 : »
 @feritarslan arkadaşım yani sen diyorsun ki ben bozuk diyorsam bozuktur
ben hata yapmış olamam tüm sistem hata yapıyor . bu anlaşılıyor söylediklerinden
md5 kontrolü yaptım iso sağlamdı boot aracım mükemmeldi .
ama ubuntu ekibi hatalı yapıyor .
arkadaşım bura da indirmeyin kurmayın ibaresi kullanıyorsan ki kullandın .insanlar haklı olarak yorum yazacak ve eleştirecek .

« Yanıtla #86 : »
Alıntı yapılan: eral
@feritarslan arkadaşım yani sen diyorsun ki ben bozuk diyorsam bozuktur
ben hata yapmış olamam tüm sistem hata yapıyor . bu anlaşılıyor söylediklerinden
md5 kontrolü yaptım iso sağlamdı boot aracım mükemmeldi .
ama ubuntu ekibi hatalı yapıyor .
arkadaşım bura da indirmeyin kurmayın ibaresi kullanıyorsan ki kullandın .insanlar haklı olarak yorum yazacak ve eleştirecek .
Hayır dostum ben bozultur diyosam bozukturda ne demek * tabi ki öyle demiyorum hatalıdan kastım şu diğeri gibi kurulmuyor sanırım atar matar bişe yapmak gerekiyor demek istemiştim aslında  ama @prospheim in konuşma şekli hoşuma gitmedi oyüzden yukarıda öyle dedim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Temmuz 2015 - 19:23:48
Herneyse kapatalım. bende olmadı diyim ozman.
                CloneZilla

« Yanıtla #87 : »
TEŞEKKÜRLER EMEĞİNE SAĞLIK...