[Çözüldü] Pardusun üstüne 9.04 kurmak

Başlatan maydin95, 01 Aralık 2009 - 22:22:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maydin95

arkadaşlar jaunty kurulum dvd sini taktım kur dedim ve kurulum ekranına geçti tüm ayarları yaptım ve disk bölümleme ekranına geldi burada sadece ubuntu kurmak istediğğimden gelişmişi tıkladım (başka seçenek yok) ve orada ext4 biçimli pardus biçimine çift tıkladım biçimlendir dedim ve oradaki kök dizindi seçmeydi galiba işte onu "/" yaptım - daha başka /usr, /var larda vardı - sonra git dediğim zaman belleğiniz düşükse kurulum bilgisayarınızı zorlayabilir dedi galiba bir ayar daha istiyormuş benim bellek 512 mb söyleyeyim bana o disk ekranında pardusun üzerine nasıl ubuntu kuracağımı söyleyebilirmisiniz
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

heartsmagic

Doğru gitmişsin. Pardus'un olduğu bölümü eç ve / olarak bağla. Başka bir şey bağlamana aslında gerek yok. Fakat diğer bölümlerimi de bağlayayım hazır olsun diyorsan örneğin Windows bölümüne tıkla ve bağlama dizini için /media/windows seç. Bu bölüme normal şartlar altında biçimleme için işaret konulmaz. Sen yine de bundan emin ol. Gerisi Ubuntu'nun işi, takas alanını yenilemene gerek yok eskisini kullanabilir.

Fakat 512MB biraz sıkıntı yapabilir Gnome ile. Gerçi kullandığın programlara ve sisteme yüklenmene de bakar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maydin95

bağlama dizini olarak  neyi kastettiğinizi anlamadım ama sistemimdeki harddisk bölümlemesi pardus ext4, ve 2 bölüm daha var bunlarda ntfs ayrıca başka bir harddiske windowsun yanına ubuntu kurmuştum sorun çıkmamıştı herhalde direk biçimleme yaparak üstüne kurmasında sorun olmaz

bağlama dediğinizde galiba diğer disk bölümlerini seçmeyi kastettiniz bu işi ubuntu yapabiliyorsa sorun yoktur herhalde

ama bir sorum var bölümlerden birinin adını fotoğraf yüklediğim için foto yaptım onu foto olarak görüyor ama diğer bölümü volume olarak görüyordu pardusta ubuntuda böyle görüyorsa bunların adı değiştirilebilir değil mi yoksa bağlama yapayım mı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Aralık 2009 - 17:01:35

evet

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=Nas%C4%B1l_Ubuntu_kurulum_s%C3%BCrecinde_diskleri_ba%C4%9Flama

şu linki kullanarak biraz işi anladım yerlerde görünüyor ama böyle yapınca daha iyi oluyormuş şimdi kurayım bakalım sonrada karmice yükselteceğim

not: lütfen konu kilitlenmesin başka sorularım olabilir
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

zeitgeist

Şimdilik konuyu kilitlemeyelim ancak forum genelinde her bir farklı sorun için farklı başlıklar açmaya gayret ediyoruz. Yine disk bölümleme ile ilgili bir sorun olursa buradan devam ederiz başka bir sorunla karşılaşırsan yeni bir başlık açabilirsin.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

maydin95

arkadaşlar ubuntu 9.04 değüil ama karmicle ilgili bir sorunum var ubuntu karmic yükledim bilgisayarıma yukarıdakilerden hareketle / yaptım ve biçimlendir dedim yükledim açıldığında  harddiskte bir hata var diyor ama jauntyde bu yok ne yapmam lazım

ayrıca hddnin diğer bölümlerine girerken bile şifre istiyor bağlama yapmadım ama her girişte şifre istemesi biraz sıkıcı oluyor bunu nasıl çözeceğiz öncelikli sorum en üstteki

heartsmagic

Kurulumu yaptıysan eğer bu sorunu farklı bir başlıkta konuşmak en iyisi.
O başlığa ayrıca aldığın hatanın ne olduğunu geçebilirsen çok iyi olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maydin95

peki bu bölümde o zaman açıyorum konuyu

zeitgeist

Bu başlıktaki sorun neticelenmiş görünüyor. Etiketleyip kapatabiliriz.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles