Amarok Neon: Open All Night

Başlatan ufuk_k, 28 Mayıs 2008 - 13:28:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ufuk_k

Neon diye bir build servisi ile amarok 2 geliştirme sürümlerinin kurulabileceğini Kubuntu sitesini gezerken gördüm. Sizinle paylaşayım dedim. Kurulum sistemdeki amaroktan bağımsız gerçekleşiyor, ayrı çalışıyorlar. Depoyu eklemeniz gerekiyor:

deb http://ppa.launchpad.net/project-neon/ubuntu hardy main satırını /etc/apt/sources.list dosyasına ekliyoruz.
sudo aptitude update komutuyla depoları güncelliyoruz.
sudo aptitude install amarok-nightly ile programı kuruyoruz.

Bu sürüm geliştirme aşamasında olduğundan, henüz bazı özellikler kullanılamıyor ve/veya hatalar çıkabiliyor. Yine de denemeye değer. Yeni amarok tüm platformlardaki müzik çalıcılar arasında lider olacak deniyor.

Kaynak: http://amarok.kde.org/en/node/482

dubluwe

Ben henuz kurmadim ama bilgi icin tesekkürler, Amarok zaten bana kalirsa birinci muzik calar.
Allah boş duranı değil, koşturanı sever.

Semih

Linux Mintte sanki bu geliyordu.Açılışı farklıydı ilk tıklayın aynı Neonun resmi gibiydi yanılıyormuyum?
A.Semih Türk

eren

Sistem kararlılığı konusunda bir bilgi var mı?
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Yanaşmayın pek :) Tamam çok sorunlu değil ama beklemek gerekiyor biraz. Şunu da söylemeden geçmeyeceğim, artık eski Amarok havası kalmamış, çok soğuk bir yüzü var bana göre.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

SuiCiDeR

bende marok kurdum fakat görsellik çok kötü ne yazıkki...

pc başında zman öldüren biri olarak

kurulum

kullanışlılık vs önceliklerim

kurlum kolay ama ;

görsellik ve seçenekler gözüme hoş gelmedi:(
We BuLT THiS WoRLD...

ReVoLuTion!!!

eren

Amarok ne yaparsa yapsın bir Audacious olamayacak. Amarok ve Audacious ile aynı şarkıyı iyi bir kulaklık ile dinleyin, emin olun farkı anlayacaksınız. Ben her zaman kulaklıkla dinlerim ve farkı Audacious'u daha ilk kurduğumda anladım. Önemli olsan sesin kalitesi ise Audacious'dan şaşmayın.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

SuiCiDeR

hemen bakıyorum ekle kaldırdan:)
We BuLT THiS WoRLD...

ReVoLuTion!!!

heartsmagic

Audacious'un ses kalitesi cidden çok iyi. Ben de kulaklıkla dinlerim ve aradaki fark belli oluyor hemen. Ancak işte Audacious bir yere kadar :) Farklı tarzda programlar bunlar. Audacious bir tarafa Amarok-Banshee diğer tarafa :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Haziran 2008 - 19:15:28
Audacious'un ses kalitesi cidden çok iyi. Ben de kulaklıkla dinlerim ve aradaki fark belli oluyor hemen. Ancak işte Audacious bir yere kadar :) Farklı tarzda programlar bunlar. Audacious bir tarafa Amarok-Banshee diğer tarafa :)

Önemli olan dış görünüş ise Amarok tabi ki daha öndedir ama dış görünüş bir insanı ne kadar idare edebilir :D Önemli olan iç güzelliği, Audacious da bunu fazlası ile sağlıyor :D Ses güzel, program güzel, GNU/Linux daha güzel :D

ufuk_k

Sadece dış güzellikten değil de, koleksiyon yönetimi güzel oluyor. Kolayca koleksiyona eklenen parçaları güncelleme, wikipediadan bilgileri anında alma, scriptler, ipod/mp3 player gibi cihazları hemen tanıyıp listeye ekleme, şarkı bilgilerini internetten alıp güncelleme gibi özellikler ile işi bitiriyor. Yani mesela windozda media player ne kadar hantal ise (video dosyalarını da oynatıyor, o ayrı), amarok o kadar hafif bir program, bütün bu işleri yapan.

SuiCiDeR

tabiki öncelik ses kalitesinde..

ama görünümde önemli şu an marok var ve soğuk geliyo bana nedense görselliğihoşuma gitmedi zamanla doğruyu bulurm umarım..şu ekran kartı olayını bi çözsem tamamdır:)

yoksa bu gidişle forumdaki  tek sounlu kişi olarak yerimi edineceğim;)

We BuLT THiS WoRLD...

ReVoLuTion!!!

Granma