Airties Wus-300 Wireless

Başlatan jantug, 05 Aralık 2009 - 18:59:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jantug

Ben kurulumu tamamladım en azından windows açıkken pc kurdu ardından reset attım ve ubuntu'ya geçtim. Bunu yaptıktan sonra internete giremediğimi fark ettim daha hiç bir şey yüklememiştim. Airties cd'sini taktığımda ise bunun bir işe yaramadığını fark ettim çünkü exe'ye tıklayınca sürekli aşağıdaki hatayı alıyorum. Lütfen bana yardım edin, ya nasıl internet bağlayacağım konusunda yardım edin ya da eğer pc'de yüklü olan windows'un netini kullanıp kullanamayacağım konusunda bir şey söyleyin ubuntuda. Gerçekten bu konuda yardıma ihtiyacım var nereyi araştırdıysam bulamadım

Archive:  /home/jantug/.cache/.fr-5Id3Fh/WUS300Kur.exe
[/home/jantug/.cache/.fr-5Id3Fh/WUS300Kur.exe]
 End-of-central-directory signature not found.  Either this file is not
 a zipfile, or it constitutes one disk of a multi-part archive.  In the
 latter case the central directory and zipfile comment will be found on
 the last disk(s) of this archive.
zipinfo:  cannot find zipfile directory in one of /home/jantug/.cache/.fr-5Id3Fh/WUS300Kur.exe or
         /home/jantug/.cache/.fr-5Id3Fh/WUS300Kur.exe.zip, and cannot find /home/jantug/.cache/.fr-5Id3Fh/WUS300Kur.exe.ZIP, period.

jantug

ndisgtk_0.7.2-1ubuntu1_i386
ndiswrapper-common_1.43-1ubuntu2_all
ndiswrapper-utils-1.9_1.43-1ubuntu2_i386

bunları nereden bulabileceğimi söyler misiniz birde

http://packages.ubuntu.com/

sitesi verilmiş verdiğiniz adreste ama oradan neyi seçmem gerektiğini bilmiyorum. Lütfen yardım edin, bu kadar hızlı cevap verdiğiniz içinde teşekkür ederim

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

jantug

Evet, söylediğiniz sürümü kullanıyorum yalnız bir sorunum var hala umarım yardım edebilirsiniz bunada bu verdiklerinizin sadece ikincisini kurabildim 1. ve 3. kurulmadı nedenini biliyormusunuz? işte aldığım sorunlar kurarken

ndisgtk_0.7.2-1ubuntu1_i386 yüklemeye çalıştığımda alttaki hata

Error: Wrong architecture 'i386'

graphical frontend for ndiswrapper (installation of Windows WiFi drivers)
ndisgtk is a GTK+ based frontend for ndiswrapper, allowing an easy way to install Windows wireless drivers.

ndiswrapper-utils-1.9_1.43-1ubuntu2_i386 yüklemeye çalıştığımda alttaki hata
Error: Wrong architecture 'i386'

Userspace utilities for the ndiswrapper Linux kernel module
Some vendors do not release specifications of the hardware or provide a Linux driver for their wireless network cards. This project implements Windows kernel API and NDIS (Network Driver Interface Specification) API within Linux kernel. A Windows driver for wireless network card is then linked to this implementation so that the driver runs natively, as though it is in Windows, without binary emulation.
This package contains the userspace tools. You will also need the kernel module package

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Aralık 2009 - 22:43:44

ayrıca ilkini kurmaya çalışırken ndisgtk yazısı çıkmıştı o kurulum yerine ama kırmızıyla gösterilmiyordu üçüncüyü kurarkende ndiswrapper-utils-1.9 yazısı çıkmıştı en üsttekki yazı yerinde yine kurulum aşamasında

heartsmagic

Sistemin 64 bit mi, 32 bit mi?

jantug

32 bit, yani windows xp professional versiyon 2002 service pack 3 yazıyor bu 32 bit oluyordu sanırım xD bende 32 bit dvd olanı indirmiştim zaten siteden

heartsmagic

XP?
Sen Ubuntu'yu Windows'un içine mi kurdun?

jantug

Bilmiyorum windows açıkken kurdum işte, restart yaptığımda xp ve ubuntu arasında seçim yapıp birisine giriyorum? Umarım bunu bu gece halledebiliriz bir an önce kullanmak için sabırsızlanıyorum ubuntuyu

heartsmagic

Evet Windows'un içine kurmuşsun, yani Wubi ile. Peki kurulum yaptığın Ubuntu ISO'su 64bit miydi, 32 bit mi?
Neyse bir de şu paketleri dene:
http://nl.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/n/ndisgtk/ndisgtk_0.8.4-1_amd64.deb
http://nl.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/n/ndiswrapper/ndiswrapper-utils-1.9_1.54-2ubuntu1_amd64.deb
Diğerini zaten kurmuştun ancak sen i386 olanları ayır, http://nl.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/n/ndiswrapper/ndiswrapper-common_1.54-2ubuntu1_all.deb ve yukarıdaki iki paketi ayrı bir dizine aktar, kurulumu tekrar dene.

jantug

Kurulum gerçekleşti ve diğer konuda verilen kodlarıda yazdım bundan sonra yapmam gereken bir şey kalmadı sanırım. Ama hala internete bağlanmıyor? Özür dilerim biraz bilgisizim bu konuda çok basit bir şey soruyor olabilirim. Sadece bu verilen 3 paketi yükledim oradan da diğer başlıkta verildiği gibi kodları yazdım terminale o kadar başka bir şey yapmadım. Eksik bir şey mi yaptım acaba?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Aralık 2009 - 13:23:29

Ya lütfen yardım edin gerçeken bir an önce ubuntu'ya geçmek istiyorum

heartsmagic

inf dosyasını kurabildin mi?
ndiswrapper -l ne diyor? Eğer kuramadıysan INF olan uzantıyı .inf yapıp bir daha deneyelim.

jantug

usage: ndiswrapper OPTION
-i inffile       install driver described by 'inffile'
-a devid driver  use installed 'driver' for 'devid' (dangerous)
-r driver        remove 'driver'
-l               list installed drivers
-m               write configuration for modprobe
-ma              write module alias configuration for all devices
-mi              write module install configuration for all devices
-v               report version information

where 'devid' is either PCIID or USBID of the form XXXX:XXXX,
as reported by 'lspci -n' or 'lsusb' for the card

ne yapmam gerekiyor şimdi bilmiyorum, evet inf dosyasınıda kurmuştum. Ama nete nasıl bağlanıcağımı bilmiyorum, xp'de bağlanıyorum internete..

heartsmagic

Bu çıktıyı bir üstteki iletimde verdiğim komuttan sonra mı aldın? Dikkat edersen komutun sonunda bir parametre var: -l

jantug

WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/ndiswrapper, it will be ignored in a future release.
tusb1150 : driver installed
device (0451:60C5) present

bu çıktı söylediğiniz komutu yazdığım zaman, geç cevap verdiğim için kusura bakmayın

patalojik

Wus 300 ben de kullandım. 32 bit ile çalışır. 64 bit desteklemez. ndiswrapper uygulaması linux altında windows sürücülerinin kullanılmasını sağlıyor. Son çıktı diyordi. tus1150 sirücün kurulmuştur. Yani sistem wus300 tanımış.

Şimdi
modprobe ndiswrapper

girdikten sonra

ndiswrapper -m

komutunu girdikten sonra çalışmaya başlaması gerekiyor. Yani bağlanılabilir olması gerekiyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Aralık 2009 - 23:16:49

Sorununuz devam ederse tekrar buraya dönün çünkü ben ubuntu 9.10 beta ile çalıştırmıştım. Sizinkiside çalışacağından eminim.

kozanibo

bu model wirelesim olsaydi kesin yapardim  :D

wus 300 modifiyesi