mürşid 3.1 sürümü

Başlatan 42süleyman, 04 Aralık 2009 - 22:51:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

42süleyman

Merhaba Ubuntu 9.10 kurdum .öncedende 9.04 vardı.mürşid kuran ı kerim setini daha önceleri hiç çalıştıramamıştım.şimdi tekrar denedim wine ile kuruldu açtı ses ve okuma var ama yazılar yok alakasız şekiller var acaba eksik kurduğumbir şeylermi var

heartsmagic

Kendine has bir yazıyüzü (font) istiyor olmasın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maydin95

sadece wine ile mi kuracaksın internette aradın mı böyler bir programın  linux sürümleride vardır herhalde
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

42süleyman

yeni sürümlerinde vardır belki bendeki eski sürüm.daha önceki ubuntu pardus sürümleri çalıştırmamıştı.sadece ubuntu 9,10 çalıştırdı.ondada arabca metinler çıkmadı.

erhan

Ben Mürşit 5 sürümünü kullanıyorum. 9.10 da Linux destekli ve sorunsuz olarak çalışıyor. DVD si mevcut bende ve birçok Dini yayın satan kitapçılarda cüzi bir fiyata temin edebilirsin.
İki Dinle bir konuş!

42süleyman

bende mürşidin yeni bir sürümünü alarak windowsa dönmeden ubuntuda kalmak istiyorum .ilginize teşekkürler.

maydin95

bayborakaanın dediği yerde başka bir program anlatılıyor onu denedin mi acaba bilmiyorum eskinin yerini tutacak mı?
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Shamata

Alıntı yapılan: 42süleyman - 04 Aralık 2009 - 22:51:33
Merhaba Ubuntu 9.10 kurdum .öncedende 9.04 vardı.mürşid kuran ı kerim setini daha önceleri hiç çalıştıramamıştım.şimdi tekrar denedim wine ile kuruldu açtı ses ve okuma var ama yazılar yok alakasız şekiller var acaba eksik kurduğumbir şeylermi var

biraz gec olmus ama:

Bende Mursit4 cd var ve kitapciginda Linux de kurulabiliyor diye yaziyor. Eer sizin kitapcik`ta da Linux`a kurulabilir yaziyorsa su yontemi deneyin (ben Mursit4 boyle kurdum).

1. Sun Java 6 Runtime `yi depodan kurun
2. terminali calistirin
3. cd /dizin ..... komutuyla Mursit4.jar isimli dosyanin bulundugu klasore giriniz (tam yolunu Mursit4.jar dosyasina sag tiklayip ozellikler derseniz orada yol gozukur, koplayip yapistiriniz)
4. ./Mursit4.jar dersiniz normal windowsta oldugu gibi menu cikar oradan kurarsiniz artik ..

not: yukarida Mursit4 ve Mursit4.jar yerine sizin surumun sayisini degistiriniz.

olmazsa yazin yardimci olmaya calisirim. Bu arada cd`de zatten java var ama ben cd deki javayi kurunca hem okunurken ses sonuna kadar okunmuyordu hemde tam ekran yaptigim zaman pencere tam ekran oluyordu ama icindeki menu oldugu gibi kaliyordu .... o yuzden ilk once depodan Sun Java 6 Runtime  kurmanizi oneririm

dahasi sizde arapca yazilari normal gozukmuyorsa cd nizden iki tane font dosyasi var onlari su klasore kopyalayin: /usr/share/fonts/truetype (benim cd de iki tane vardi ...ARAPCA10.TTF ve LucidaSansRegular.ttf ). Dahasi ne yaptiysam ses sorunu devam ediyor turan yazilimina mail attim ama cik bile yok .... yani ses sorunu hep var en azindan bende.

saygilar