Lifetec LT9891 Paralel Port Scanner

Başlatan telmessos, 27 Mayıs 2008 - 20:06:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

telmessos

Merhaba,

Bu linuxu kurdum kuralı her donanımımı çalıştırmakta problem yaşıyorum. USB TV kartımı güç bela tanıttıktan sonra şimdi de eski Lifetec LT9891 printerımı çalıştıramıyorum. Xsane programı "Aygıtı açmada hata '/dev/parport0' Geçersiz argüman" hatası veriyor. Zaten saçma sapan bir şekilde Kopete'den tutun tarayıcı programlarına kadar bütün programlar TV kartını video kamera veya tarayıcı yerine kendiliğinden seçiyor. Bunları nasıl engelleyeceğimi bilmediğim gibi bu tarayıcının nasıl kurulacağı ile ilgili koskoca Googleda ne Türkçe ne de İngilizce adam gibi anlatan bir yer bulamadım.

Bu konuda bilgisi olan var mıdır ? Sonunda sinirlerim tepeme çıkıp "Başlarım açık kaynağına" demek istemiyorum. Ama bu gidişle diyeceğim.

Saygılar

heartsmagic

Her donanım için destek almayı bekleme bence. Desteklenenler vardır desteklenmeyenler vardır. Sen yazıcının çalışıp çalışmadığını bir yerden doğruladın mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

telmessos

iyi de hocam bir işletim sistemi bir donanımı çalıştırmayacaksa nasıl windowsa alternatif olacak nasıl özgürlük sağlayacak? windowsa sayfa sayfa küfrediliyor. özgürlük alternatif edebiyatları yapılıyor. özgürlüğün bedeli almış olduğum donanımı kullanamamak mıdır? ubuntu desteklemiyor diye evdeki para verilmiş scanner ı atıp yerine ubuntunun göreceği scanner mı alıcaz. bu arada pardon şapşal bir biçimde printer yazmışım. beyin ambale oldu. scanner diyecektim. neyse en azından başlıkta doğru yazmışım :)

munirekinci

Linux o donanımı destekler yeterki o donanımı üretenler Linux için sürücü yazsın.
Kimin neyi desteklediğini bilmeden atıp tutman doğru değil.
Eğer tarayıcın çalışmadıysa sinirini çıkarmak istiyorsan ara o donanım üreticisinin telefonunu, sinirini çıkarana kadar küfret.

sedefsiz_masrapa

valla alttaki sitede lifetech 9890 ın sorunsuz olarak çalıştığı yazıyor.
senin 9891 çalışanlar veya çalışmayanlar listesinde yok ama büyük ihtimal o da çalışıyordur..

http://www.sane-project.org/sane-mfgs.html#Z-MEDION-LIFETEC-TEVION-CYTRON

ama nasıl çalışır bilemiyecem..

telmessos

Münir bey evet bilip bilmemekle ilgili bir sorundan bahsediyorum ben de. sizden sonra yazan arkadaş son derece iyi niyetle bulabileceğim muhtemel yeri aramış bulmuş. ingilizce bilmek zorunda değilim. koşulum da olmayabilir. ben de tam nasıl yüklenir ne yapılır bilinebilecek bir site olmaması sorunundan bahsediyorum. windowsun avantajı bu oluyor işte. adamlar bir cd iliştirtmeyi beceriyorlar. bu sorun da aşılmadan windowsa karşı kazanılabileceğini sanmıyorum diyorum. Siz bana kalırsa biraz testosteronunuza sahip olun da agresifliğiniz azalsın. Nöbetçi gergin havasındasınız zira. Karşısındakinin ruh halinden anlayan, niyeti yardımcı olmak olan ve insani cevap veren diğer arkadaşa teşekkür ediyorum.

sedefsiz_masrapa

yukarıda verdiğim sitede  Backend  sütununun altındaki yere tıklayınca aşağıdaki site çıkıyor.
http://penguin-breeder.org/sane/mustek_pp/

sanırım burada da 9890 ın sürücüsünün nasıl yükleneceği anlatılıyor ama installation ın altında yazanlar kabus gibi yani :)

heartsmagic

Bizim gerginliğimizden bahsetmişken sen hiç ilk yazdığın mesajı okudun mu? "Dinime küfreden Müslüman olsa" diye bir laf vardır bilir misin?

İyi cevap almak için iyi soru sormak lazım. Biz senin neyi bilip bilmediğini bilemeyiz. Ancak sen sakin ve güzel bir dille anlatırsan bunu öğreniriz. "Başlarım açık kaynağa diyeceğim" diye biten bir cümleden ise hiçbir şey anlamayız.

O CD iliştirme işini de Windows yapmıyor. Üretici firma sürücüyü çıkartıyor, Windowsa emanet ediveriyor.

telmessos

Arkadaşım sen yanlış anlamaya müsaitsin yani tamamen senin gerginliğin. Gerim gerim gerildim deliricem manasında birşeydi. hatta sonuna :) da koymuştum ama ne hikmetse çıkmadı. senden başka bir sinirli yok ortamda yani.

telmessos

sedefsiz_masrapa abi buradakileri de yaptım ama pek sallamıyor benim meret ;(

telmessos

#Ahlaksız konuşan üyenin mesajı silinmiştir.

heartsmagic

Kişinin üyeliği silinmiştir. Kendisi başka bir yerde sorularına cevap arayabilir. Başlık da kapatılmıştır.