İletilerde code etiketi

Başlatan zeitgeist, 03 Aralık 2009 - 17:51:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

heartsmagic

FıratikUS

Profil - Forum Profili Bölümünde;
Alıntı Yapİmza:
İmzanız, gönderdiğiniz her iletinin altında gösterilir. BBC etiketleri ve gülücük kullanabilirsiniz.

Bura da bahsedilen BBC' nin anlamını merak ettim?!
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

sem

[XXX]  [/XXX]

Bu şekilde yazdığımız kodlar.. Kalın, hareketli, italik, altı çizgili gibi şeyleri yapmamıza yarayan ya da "başlığın konusu" olan kod şeklinde yazmamızı sağlayan etiketler, yanılmıyorsam...

Mesajlarda çıktıları verirken code etiketi kullanalım

Bu gibi... (alıntı yaparak etiket de görülebilir)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

if

Güncel. Yeni gelen üyelerimizi anlarım ama foruma aşina üyelerin kod etiketi kullanmamasını anlayamıyorum.

afe91

Alıntı yapılan: zeitgeist - 03 Aralık 2009 - 17:51:41
Değerli Ubuntu.tr üyeleri,

Mesaj gönderirken dikkat edilmesi gereken hususlarda bir parça bilgi vermek ve forum genelinde uymaya çalıştığımız prensipleri açıklamak adına bu duyuruyu hazırladık.

Mesajlarınızı yazarken lütfen şu hususlara dikkat ediniz:

1- Mesajınızın okunabilirliğini arttırmak için lütfen gereksiz yere kalın ya da renkli karakter kullanmayınız.

2- Gerekli çıktı ve belgeleri verirken code etiketini kullanınız. Bunun için yapmanız gereken mesaj yazdığınız sayfada bulunan aracını kullanmaktır. Bu işarete tıkladığınızda mesaj sayfasına otomatik olarak code, /code etiketleri yerleşecektir, bundan sona yapmanız gereken belge ve çıktıları bu etiketler arasına kopyalamaktır.

http://i47.tinypic.com/24xpeub.png

Mesaj araçlarını daha etkin kullanmak ve bilgi sahibi olmak için tüm araçları yazdığınız metinde deneyebilir ardından "önizleme" butonuna basarak son halini görüntüleyebilirsiniz.
bu linkteki resmi göremediğim için nasıl yapacagımı anlamadım

alquirel

@afe91,

Resmin görünmesine gerek yok. Üstteki düğmelerden # simgeli olana tıkladığında code etiketleri iletinize eklenecektir.
Uçbirim çıktılarını [code][/code] etiketleri arasına ekleyin yeter.

afe91

abi resmi göremiyorum diyorum hala neden aynı şeyi paylaşıyorsun :(

cerencalici

@afe91

Resmi görmene gerek yok. @alquirel'in bahsettiği; ileti gönderdiğin ekranda, "Yazı Tipi", "Metin Boyutu" ayar sekmelerinin altında yer alan "#" düğmesidir.
Bu düğmeye tıklayıp köşeli parantez içinde verilen "code" etiketlerinin arasına uçbirim çıktılarınızı eklemelisiniz.
Uçbirim verilerimizi "code" etiketi içinde vermeye özen gösteriyoruz.
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

afe91

eyvallah dostlar hallettim. diğer problemime de çözüm bulursam çok kral olcak :)

decent

Görünmüyorsa resim de gelsin:

drbntkoylu

Teşekkürler bilgilendirme için

burk

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

sem

Vay be hala daha başlığı güncellemeye gerek kalıyor demek ki...

Enteresanmış...

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

maxwell

Çok teşekkürler bilgi için.

slaxadam

Bilgilendirme için teşekkürler :)

ahmet_matematikci

♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

confickerbelasi

[code ] yazmak istediğin mesaj [/ code ] boşluksuz(olacak) bunu da yapabilirler.

heartsmagic

Hem konuyu güncellemiş olalım hem de raporlamaya cevap verelim. Resim bağlantıları kırık denmiş ancak ilk iletideki resim güzel güzel yerinde durmakta.
Resmin yüklendiği imgur.com yasaklanmışsa bilemiyorum tabi. DNS değiştirmenin güzellikleri.

Reverser

@heartsmagic, evet, imgur yasaklandı bu nedenle imajlar gözükmüyor. İlk ileti düzenlenebilir ya da bu [1] adres üzerinden imaj, VPN ya da DNS olmadan görüntülenebilir.
[1] http://i.hizliresim.com/8b2O5k.png

XFCE ROCKS !