Bilgisayarınızda kaç işletim sistemi kullanıyorsunuz?

Başlatan ironic, 03 Aralık 2009 - 00:25:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bilgisayarınızda kaç işletim sistemi kullanıyorsunuz?

1
2
3
4
5 veya üstü

Felâsife

Şu an Debian Kde ve Xfce kurulu sistemimde, Pardus kurumsal çıkınca onuda kuracağım yani sistemimde 3 dağıtım aşağı yukarı her zaman kurulu olacak.
Peki bu bana külfet getirecek mi?
veya daha fazla olsa külfet getirir mi?
tabi ki de hayır.

Ne demiş atalar " Kuştan korkan darı ekmez"  ;D
Çözümünü bulur.
Ortak Alanın Senkronize Kullanımı  :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

ulusoyab

Bilg.ımı yeni topladım ve mandriva kurdum. yani orijinal zayon imalatı. :). hiç matrix i bilmiyor..
Sadece mandriva kurulu. pardusu kuramadım (sanırım ekran kartı ile ilgili.kurulum başlarken hata veriyor.) Ubuntunun son sürümünü ise burada okuduğum eleştiriler yüzünden kurmaya tırstım, kde4 ün de etkisi var tabii.

AguilaNegra

Dizüstü bilgisayar Xp yüklü alınmıştı,silmedim yanına Pardus kurdum,Xp yi açtığım yok
İşyerindeki masaüstü pc de Pardus ve Ubuntu kurulu.

Sitem

GAREZ

Alıntı yapılan: ulusoyab - 06 Mart 2010 - 07:01:08
Bilg.ımı yeni topladım ve mandriva kurdum. yani orijinal zayon imalatı. :). hiç matrix i bilmiyor..
Sadece mandriva kurulu. pardusu kuramadım (sanırım ekran kartı ile ilgili.kurulum başlarken hata veriyor.) Ubuntunun son sürümünü ise burada okuduğum eleştiriler yüzünden kurmaya tırstım, kde4 ün de etkisi var tabii.
10.04 Gnome olması gerek KDE4 değil sen kurmazsan ve seçmezsen hiç görmezsin...

Göktürk

anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

xrhymer

Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

Anıl

Ubuntu - SuSe

if

Tek bir işletim sistemi.

orhangungor

XP ve Debian squeeze sabit üçüncü sistem değişken

silvester

Ubuntu+Xp
Acemi olduğum, için bazı win programlarının linux karşılıklarına tam ulaşamadım.
İlerde inşallah Xp yi dört kolluya bindirecem. :D

aniceman

yıllardır genelde 3 işletim sistemi alanı bırakırdım.
windows (son sürüm) +
windows xp (bazı eski programlarım son sürümde çalışmazdı) +
deneme amaçlı alan ama genelde pardus (pek kullandığım söylenemezdi)

10.11.2009 itibari ile de 3 işletim sistemi alanı bıraktım.
win 7 (aylardır yüzünü görmedim ama duruyor işte) +
ubuntu (bi girdim bi daha çıkamadım) +
yine deneme amaçlı bi alan (mandriva denedim kurdum sildim, pardus kurdum bi girdim daha da açmadım.

özet bir tek ubuntu yeter :)
dinot: meb in ie dayatması nedeni ile ubuntu da virtual box ve ona xp kurmak durumunda kaldım.
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

kahraman masa esat

Son 2 gün Ubuntu' nun yanında win7 kullandım. Winamp' ın bile eski tadı kalmamış. Linux' e öyle alışmışım ki anti-virüs programı felan kurmayı çok sonra akıl ettim. Fırsattan istifade indirmelerimi yaptım. Sanırım tek özlediğim yanı indirme yöneticileri olmuş. Win7 üzerinde forumu gezerken merak ettiklerimi yapmak için elim hep " süper tuş + t " ye gitti tuhaf oldum. Terminalden twitleyemedim (= Yukarıda tek panel kullanıyorum ve pencere butonlarım sol tarafta, Win7' de bocaladım bir süre. Dosya yönetisinde sekme olmaması ne kadar illet bir durummuş? Bu kısa macerada burada bitti. Sildim gitti kazmayı.

yolcu365

krwlng

Ubuntu + Xp + MacOSX86 10.4.6

Biraz programcılıkla ilgilendiğim için mecburen xp ve Macosx86 kuruyorum. Bu aralar bazı hdd sorunlarından ötürü macosx86 kaldırdım fakat kısa zamanda geri kurarım.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Geany

Ubuntu 10.04 LTS çıktığından bu yana sadece Ubuntu kullanıyorum.

marjinal1st

Şu Linux dağıtımı deneme deliliğimden bir kurtulsam yerleşik hayata geçicem valla. Şuanda aynen şu şekilde:

Ubuntu 10.04
Pardus 2009.1
Debian 6 Squeeze
Windows Vista (sadece oyun amaçlı)
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

Papyrux

Hem ev hemde iş yerinde Ubuntu 10.04 kullanıyorum... O kadar...  :o

"Lucid Lynx" Bilgisayar kulanma alışkanlıklarımda bir milat oldu...
papyrux

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

kaansef

Benim birsürü işletim sistemim var bilgisayarımda.Ubuntu 9.10,Windows XP,Windows Vista,Windows 7(Süresi doldu gerçi).,Bide arch kurucam bugün :D
# 28065

sem

xp ve Lucid var bende. Arc ve Fedora denemek istediğim sürümler arasında...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Mitsukuni

1) Oyunlar ve kullanmam gereken programlar için Win7
2) Sevdiğim ve hâlâ oynadığım eski oyunlar için XP
3) Deneme amaçlı kurduğum ve hâlen denemekte olduğum Pardus
4) Temel işletim sistemi olarak kullandığım Ubuntu

(Esasında 3 tane, ama sonra ne olur bilemiyorum :) )

aybars

atillux

thekazma

Ubuntu+Linux Mint.  Aslında partitioning olayı sorun olmasa 5-6 tane kurcam ama bu ikisi yetiyo az çok.