Bilgisayarınızda kaç işletim sistemi kullanıyorsunuz?

Başlatan ironic, 03 Aralık 2009 - 00:25:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bilgisayarınızda kaç işletim sistemi kullanıyorsunuz?

1
2
3
4
5 veya üstü

ironic

tab

ilk oy benden olsun sadece ubuntu.

merak ettiğim ve calısmam gereken yazılımları için de virtualbox saolsun :)

zeitgeist

İki; işimle ilgili sektörel yazılımlar için WinXp, kendim için de Ubuntu 9.10  ;)
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

agritux

GAREZ

ilginç bir tek benim mi 3 adet işletim sistemim var şimdi?

agritux

Anket yeni açıldı merak etme yalnız değilsindir.
Benim bir aralar 4 5 tane vardı :) Hevesimi aldım :) Pc'yi kullanan tek ben olsam 1 olacak da, işte..

ironic

Alıntı yapılan: the_grudge - 03 Aralık 2009 - 02:15:01
ilginç bir tek benim mi 3 adet işletim sistemim var şimdi?

Bende de 3 tane.  ;)

Ubuntu, Pardus ve Mandriva

agritux

GAREZ

aslında benimde 4 olacaktı ama mandrivanın disk bölümlemesini geçemediğimden 3 adette kaldım vista sistemle geldi... Ubuntu 9.04 ve Pardus2009 heran 4. kurulması için boş yer var tabi...

utdmr

XP + Crunchbang + Boş Alan

Aktif olarak Crunchbang, oyunlarda XP, dağıtım denemelerinde boş alanı kullanıyorum. Hiç bir zaman aktif olarak iki işletim sistemi kullanamadım, bir Linux dağıtımında yapılıp da bir diğerinde yapılamayan bir şey olmadığı için belki. 3. boş alan sadece Virtualbox'ta sorun yaşatan ilginç dağıtımlar denerken işe yarıyor.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

Yusuff

Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

galot

Sadece Ubuntu. Macos x86 ekran kartımı tanısa Mac de kullanırdım ama :D

Contempt

Xp + Arch  xp hep sabit kalıyor ama linux tarafı sürekli değişiyor. Ama arch uzun kalacağa benziyor :)
Herşeye Rağmen...

istanbul

Pardus ve ubuntu var windows boot hic yok.

virtualbox icinde bütün windows sürümleri ve bircok linux dagitimi var. windowsleri kullandigim yok günlerce hic acmadigimda oluyor.

hp tarayicim var linux tanimadii icin tarama isi olunca virtualboxdan windows üzerinden taramak zorunda kaliyorum vs.

Pardus cok güzel ama eksileri var o eksikler ubuntuda var ama ubuntunun eksikleri var onlarda pardusta var.

bence bu dallanip budaklanmanin sonu yok gnome xfce kde hepsi birlesse cok deli bir iletim sistemi cikar heralde.

solidsnake

Ubuntu-Xp
Dizüstü bilgisayarımın ram i yeterli olsa virtual box ile kullancaktım xp yi ama malesef 1gb çok yetersiz oluyor.
Wine olayınıda birtürlü alışamadım.Mandriva yı çok merak ediyorum. ???

kozanibo

ubuntu - xp

xp= kullanmak zorunda olduğum o kadar program var ki.
ubuntu= xp den dosya kurtarmak, virüssüz sörf, tam güven. ve ext4

Fidel

Sadece ubuntu. İleride bir başka linux dağıtımı kurmayı düşünüyorum tabi.

iRoNMaSTeR

Ofisim de Artık sadece Ubuntu boot oluyor.
Vm üzerinde de test amaçlı sistemler var siliniyor taşınıyor yedekleniyor ama kalıcı olarak artık ubuntu kullanmaya karar verdim.
Şuana kadar Team Viewer haricinde hiç bir programın hiç bir windows uygulamasının eksikliğini hissetmedim.

garafatma

Alıntı yapılan: iRoNMaSTeR - 02 Mart 2010 - 08:41:47
Ofisim de Artık sadece Ubuntu boot oluyor.
Vm üzerinde de test amaçlı sistemler var siliniyor taşınıyor yedekleniyor ama kalıcı olarak artık ubuntu kullanmaya karar verdim.
Şuana kadar Team Viewer haricinde hiç bir programın hiç bir windows uygulamasının eksikliğini hissetmedim.

Teamviewer wine ile gayet düzgün çalışıyor. Ancak bağlanmak için, ubuntuya bağlantı sağlayabilmek için gerekli izinleri vermek gerekiyor. Ancak bunları henüz araştıramadım.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

deadking

KAFANDA 500 PLANLA GÖMÜVERİRLER BİGÜN...

GNUbuntu

Ubuntu, Pardus, Win 7. Ne yardan geçerim, ne serden :)
Önce Saygı...

Borowitch

Bazı programlar yüzünden mecburen winXP kurulu. Ama neredeyse hiç kullanmıyorum diyebilirim. Asıl kullandığım işletim sistemi Ubuntu 9.1. İşimi fazlasıyla görüyor. Daha önce Pardus kullanıyordum. Bilgisayarım artık kaldırmıyor KDE 4 masaüstünü. Ram yetersiz vs. Ubuntu kasmadan daha düzgün çalışıyor. Yaşasın Linux diyorum başka da bir şey demiyorum arkadaş...
Carpe diem quam minimum credula postero.

serkanburda

linux'a alışana kadar xp+ubuntu idi ancak artık sadece ubuntu.
herşeyiyle yeterli bence, uğraşınca bütün isteklerime yanıt verdirmesini bildim  ;)

cmkmudafi