Sizin sayenizde kaç kişi sistemine bir GNU/Linux dağıtımı kurdu?

Başlatan ironic, 02 Aralık 2009 - 21:49:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sizin sayenizde kaç kişi sistemine bir  GNU/Linux dağıtımı kurdu?

1
2
3
4
5 - 10 arası (10 dahil)
10 - 20 arası (20 dahil)
20 - 30 arası (30 dahil)
30 - 40 arası (40 dahil)
40 - 50 arası (50 dahil)
50 - 99 arası (99 dahil)
100 veya üstü
Henüz yok.

umah

Alıntı yapılan: sabriyurga - 07 Haziran 2010 - 13:00:20
Alıntı yapılan: umah - 07 Haziran 2010 - 12:59:00
Bir arkadaşıma güzelliklerini anlatınca denemek istedi ama nedense bir türlü kuramadık :(

Neden kuramadınız acaba merak ettim?

Donanımsal bir sorun herhalde,HDD sini söküp benim kasa sistemi sorunsuz kurdum....arkadaşımın bilg da sistem belli biryerden sonra ekran kayboluyordu;oda sonra bakarız dedi artık :)
Ramazan Bayramımız mübarek olsun.

sabriyurga

canosayan

bir kişi tekrar windowsa dönmek zorunda kaldı. acılıyım. hüzünlüyüm.
Chmod bizim işimiz.

eribol

Alıntı yapılan: canosayan - 08 Haziran 2010 - 09:13:03
Çok geçmiş olsun Allah bu acıyı kimseye yaşatmasın.

Ozmo

Alıntı yapılan: eribol - 08 Haziran 2010 - 12:37:19
Alıntı yapılan: canosayan - 08 Haziran 2010 - 09:13:03
Çok geçmiş olsun Allah bu acıyı kimseye yaşatmasın.

haha :)

sem

4 kişiye kurdurdum... İkisi dışında diğerlerinin sistemlerinin akibetinden haberim... Sonra silmiş de olabilir olmayabilir de... Garantisi yok=)... Ama bir müddet kullanıldığını biliyorum....
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

agritux

Oyun kaldırılıp tekrar kullanılma özelliğinin açılması gerekmiyormu :P eskiden belki 10 diyebilirdim ama şimdi 20 diyeceğim belki :)

sem

Oy kaldırılıyor ben de... Oylamanın hemen aşağısında @agritux...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

agritux

onbilx

1 kişi benim sayemde kurdu ancak bu sayı yakında 2 ye çıkabilir. Bu aralar çok fazla ubuntu içerikli sitelerde takılıyorum. Ubuntu tarafından benliğim ele geçirilip kullanmayan arkadaşlarla ilişkimi kesebilirim :D

frtxyz

Benim sayemdede çok kurdu ama artık müşteri almıyorum kardeşim hangi makinaya kursam illaki bi sorun çıkıyor. Bahtım yok benim. Yok onun interneti çalışmadı, yok ekran kartı, yok bilmemne. Ubuntuyu kurmak yetmiyoki adam ben bilmem çok güzel dedin herşeyi yap diyince apışıp kalıyoruz.
Samsung R530 Dizüstü Bilgisayar
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

Windowsta neymiş :D hayata pencerelerden bakma; dışarı çık. Hayat sokaklarda. UBUNTU...

raspacı

2-3 kişiye kurmuşturum. Kimine ubuntu birine pardus. Kime kurduysam gel kaldır diye telefon aldım sonunda. Kurulan mal kaldırılmaz diyorum ama sonra dayanamıyorum siliyorum. Bu sefer silinen grubun yerine windows başlatıcıyı testdisk ile tamir etme işi vs.  Adam geliyor yok bilgisayarım yavaş ne yapayım diye soruyor. Ben de ne biliyim ne yapacağını virüs filan vardır diyorum. Sil virüsü diyor tabi arkadaş genelde. Ben anlamam o işten sana ubuntu, pardus bir şey kuralım virüs olmaz diyorum. Bir gün sonra ben buna alışamadım telefonu alıyorum. Sen virüse alışmışsın zaten silmiyorum kardeşim işim gücüm var diyorum ama ısrarları bitirmek için siliniyor tabi ki. Bir daha sözleşme imzalamadan kimseye kurmam.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

hyperThread

son bir yılda yaklaşık 15-16 kişiyi ubuntu ve pardusa göç ettirdim :D Hepsi doğal olarak sorunlar yaşadı windows alışkanlıkları nedeniyle. Hem windows hem linux dağıtımlarını beraber kullanmaya alışmaları, hem de microsoftun her ürününün tabanında yatan .NET teknolojisinin .NOT'lıkları sayesinde daha fazla insanı linux dağıtımlarından haberdar ediyorum

Monarch

3 kişinin bilgisayarına bizzat ben kurulumu yaptım. çoğu kişiye de tavsiye etmişimdir. kullananlar memnun. zincir şeklinde yayılacağını tahmin ediyorum :D

microanaliz

En az 15 kişiye kurmuşturum bunların arasında 5 kişi devamlı kullanıyor gerisi ya tamamen kaldırdı yada kurulu ama kullanmıyor...(diye biliyorum)Tanıtımı her yerde yapıyorum gelip benden cd istiyorlar veriyorum böyle cd verdiklerim haric .Reklamını yaptığım kişi sayısı 700 kişi rahat geçmiştir..
MicroAnaliz

sipazilla

yaklaşık 10 kişiye kurdum. kurduğum kişiler ya henüz yeni bilgisayarla tanışmış arkadaşlar yada bir bilen olsada linux kullanmaya öğretse diyen arkadaşlar. durum böyle olunca Ubuntuyu kaldıran olmuyor sadece indesign ve oyunlar için windowsa mahkumlar onun dışında Linux.

GAREZ

yakusha

aynı odada kaldığım iş arkadaşımın laptopuna ubuntu kurdum... windows altından kurulumu gerçekleştirdim... sıkıntısız çalıştı... oyun bahanesiyle openarena ctf yaptık...

bugün de urbanterror indirdim, kendi bilgisayarımda çalıştırdım... onun bilgisayarına da yükleyeceğim...

sızma operasyonu devam ediyor :)
Artık bu forumu kullanmıyor.

iceboy

Lisedeki bilgisayar bölümü öğretmenlerinden birine,dergi ile aldığım orjinal pardus cd lerinden birini hediye etmiştim.Kurdu ve hala kullanıyor kendisi çok memnun.Öyle ki başka dağıtıma geçiremiyorum :D
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

microanaliz

Ben çok fazla kişiye kurdurdum veya kurdum ama hangileri devam ediyor hangileri eskilere döndüler bilemiyorum ama genel olarak hep bilgisayarla uğraşanlar ubuntudan vazgeçmiyor...
MicroAnaliz

emreseckin

eribol

aklan

Çoğu kişi şöyle diyor:
- "Her yerde Windows kullanılıyor. Ben de herkes gibi Windows kullanacağım."
- "En sevdiğim oyunlar senin bahsettiğin sistemde çalışmıyor."
- "Sen diyorsun ki, Windows'taki birçok özellik Linux dağıtımlarında da var. Ama ben her şeyi eskiden olduğu yerde bulmalıyım. Alışmışım, Windows'u bırakamam."
- "Ne diyorsun sen? Ben anlamıyorum. Bu bahsettiğin şey bir program mı? Ne işe yarıyor?" (Bunu bilgisayardan anlamayanlar söylüyor, çoğunluk böyle diyor.)

Sürekli böyle cevaplarla karşılaşıyorum, ne yazık ki şu ana kadar benim sayemde Linux kuran olmadı.