Sizin sayenizde kaç kişi sistemine bir GNU/Linux dağıtımı kurdu?

Başlatan ironic, 02 Aralık 2009 - 21:49:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sizin sayenizde kaç kişi sistemine bir  GNU/Linux dağıtımı kurdu?

1
2
3
4
5 - 10 arası (10 dahil)
10 - 20 arası (20 dahil)
20 - 30 arası (30 dahil)
30 - 40 arası (40 dahil)
40 - 50 arası (50 dahil)
50 - 99 arası (99 dahil)
100 veya üstü
Henüz yok.

cemale

şimdilik üç,biri iki hafta sonra çöktü diye çağırdı gitim,bana windows kur dedi.birini çağırmış windows (uzmanı imiş..)siyah ekranda nasıl başlasını görünce (o tabi anlamamış ve çöktü demiş..)yaramaz demiş.aslında bende yeni olduğum için çekindim ama okla seçip enter yaptım.en fazla format atarım dedim.kaldırmadım görüntülü ve sesli konuşma aynı anda sorunu yüzünden yanına windows u da kurum şimdi ikisini kullanıyor.bu yakınlarda gidince bakayım neyi daha fazla kullanıyor...bu arada kızı için eğitim ve çeşitli oyun ,öğretici şeyler kurdum .pek hoşuna gitti.kaleyi sağlam tutup, geleceğe yatırım yapmak lazım..
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

kozanibo

ben teklif ettiğimde suratıma garip garip bakıp meraklı duygularla ubuntu ne demelerine bayılıyorum :D

mgezer

sadece bu dönem 55 kişi :) Yaklaşık olarak bugüne kadar en az 300 Kişi kurmuştur.

aniceman

Verilen cevaplar karşısında anket seçeneklerindeki kişi sayıları oldukça mütevazi duruyor. :)
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

ironic

Seçenekler düzenlendi.

11 ve üstü sayıda kurulum yapan arkadaşlar oylarını değiştirebilirler. Ayrıca hiç kurmayan arkadaşlarımız için de seçenek eklendi.

ırmak

aniceman

2 (iki =) tane...
Bir tane zorla bilgisayar mühendisliğinde okuyan kardeşime kurdum. (çekeceği var benden =)
Diğerinin ömrü ise kurulan bilgisayarın ekran kartı bozulması nedeni ile kısa sürdü.
Bir de yolda, ulaşınca kurulacak =S

Başka da kurabilirim ama henüz kendi bilgisayarımda bile cevap bulamadığım soru/sorunlar varken; kurup da insanların yaşayabileceği sorunlar sonrası linux tan soğumalarını istemem.
(seçeneklere gönderme öylesine idi ama güzel olmuş...)
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

ubuntuki lilith

Henüz yoku işaretlemiş olmam, 100 ve üstüne kurmuş olan ilk kişinin belki de benim olacağı(m) [burada anlatım bozukluğu olabilir doğrusunu bulamadım cümlenin tam] ihtimalini yok etmez değil mi? :D

canosayan

Alıntı yapılan: ubuntuki - 10 Ocak 2010 - 22:37:01
Henüz yoku işaretlemiş olmam, 100 ve üstüne kurmuş olan ilk kişinin belki de benim olacağı(m) [burada anlatım bozukluğu olabilir doğrusunu bulamadım cümlenin tam] ihtimalini yok etmez değil mi? :D

şöyle mi?
gidişim sönük, ama dönüşüm muhteşem olacak.

ben bir çok bilgisayara bir çok defa kurdum. kaçı işaretlemeliyim?
Chmod bizim işimiz.

cemale

Alıntı yapılan: semagkyz - 10 Ocak 2010 - 00:28:01

@cemale damardan girmişsiniz :) İyi fikir..
nede olsa özgür yazılım geleceği temsil ediyor..
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

sabian

Ben kendi bilgisayarıma, Ubuntu'nun 6 sürümünden beri her birini, Open suse, Mandriva, Pardus, Fedora, Linux Mint, Kubuntu, Xubuntu ve Debian'ı toplamda en az 50 defa yükledim. Bu işin sonunda 2 harddiski çöpe yollamak zorunda kaldım (forumda çeşitli konularda bu durumu anlatım :) başka bilgiysaralara ise toplamda 5 bilgisayara, aralarından birine ise en az 5 defa Ubuntu yükledim. Bu aralar yeni bir kurban daha buldum, ona da yükleyecem  :D kendi istiyor valla  :P
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

kozanibo

Alıntı yapılan: ubuntuki - 10 Ocak 2010 - 22:37:01

??? :D

FeNDeR

Evet, sonunda bir arkadaşımın bilgisayarına Ubuntu kurmayı başardım. Virüslerle boğuşan bir arkadaşıma daha kurmam an meselesi... Bu arada hepinizin yeni yılını kutlarım.   

superjax

8 serisi ile başladım 9.4 tam kafama göreydi fakat şu an 9.10 a tam oalrak gıcığım ve sebenini sormayın valla bilmiyorum...

canosayan

bugün büyük bir deneme yaptım.

laptopunun açılma süresi benim netbook açma ve kapama süresine eşit olan proje arkadaşım şubatta bir format atalım deyince gel sana ubuntu kuralım dedim. yok dedi. virüs yok dert yok dedim. yine yok dedi.
Sonra modern komplo teorilerine giriştim. microsofta verdiğin para filistine kurşun oluyo diye damardan girdim(bu kısmı tamamen uydurdum tabi. böyle bir duyum almış değilim) yine yok dedi

En son onun bilgisayarınında kapanmasını bekledik. o sırada o 7 kurmaya ve antivirüs satın almaya karar verdi.
Chmod bizim işimiz.

s7e7v7e7n

daha henüz kendim ubuntu ya hakim değilim ki birilerine kurup da kullansınlar :) önce tecrübe edinmem lazım ondan sonra kurması kolay başkalarına.
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

Skywalker87

Ubuntu ve Pardus tavsiye ediyorum , kuruyorum ve kullanıyorum
The Bird Of Hermes Is My Name.Eating My Wings To Make Me Tame

Only the strongest will survive
Lead me to heaven when we die  I have a shadow on the wall  I'll be the one to save us all

yusuftrb

Alıntı yapılan: ManyakCatlakDeli - 22 Ocak 2010 - 23:55:22
daha henüz kendim ubuntu ya hakim değilim ki birilerine kurup da kullansınlar :) önce tecrübe edinmem lazım ondan sonra kurması kolay başkalarına.

Henüz değil. :-\

Katılıyorum, hadi ben kendi problemlerimi forum yardımı ile çözebiliyorum(çözmeye çalışıyorum) , fakat başka birine  abi ben bilmiyorum forumdan bi bakıver , bende ordan bakıyorum desem kim bilir neler işitirim   :P
Ben , Kendim ve Ubuntum :o

:.İnsan, susturuluncaya kadar konuşmaktan ziyade adam gibi bir şey konuşuncaya kadar susmasını bilmelidir.:

xrhymer

Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

Fidel

4 kişi bir kurum bilgisayarı. Hepsi kullanılıyor. Hiçbirinde windows yok. Benim ubuntu ile tanıştırdığım arkadaşlar sayesinde kuranları saymıyorum.  8)

özgürubuntu

7 veya 8 kişi sanırım.. devam eden 5 kişi var.. iyi yani bence :)

kahyainsaat

Çevremde 20 kişi kadar, internet üzerinden yuz kişiyi geçmiştir.
Facebookta 44.000 uzerinde hayranı olan öğrenci adlı sayfamda surekli ubuntu tanıtımı yapıyorum.

adolffwangel

kendi bilgisayarıma kurduklarım sayılmıyorsa eğer :D sadece bir.. onu da kuzenimin bilgisayarına.. sanırım oda formatlamış silmiş orayı windows üzerindeyken... kimseyi ikna edemiyorum..
( "ubuntu kuralım".. ubuntu mu o ne.. "linux işte".. o ne.. "bak şöyle bir adres var.. ya da tamam ben sonra ararım seni.." )
:D çabuk pes ediyorum..
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

qpqr

yaklaşık 200 kişiye kurmuşumdur heralde 100 yarısı tekrar mikrozofta döndü ama

Prometheus