Sizin sayenizde kaç kişi sistemine bir GNU/Linux dağıtımı kurdu?

Başlatan ironic, 02 Aralık 2009 - 21:49:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sizin sayenizde kaç kişi sistemine bir  GNU/Linux dağıtımı kurdu?

1
2
3
4
5 - 10 arası (10 dahil)
10 - 20 arası (20 dahil)
20 - 30 arası (30 dahil)
30 - 40 arası (40 dahil)
40 - 50 arası (50 dahil)
50 - 99 arası (99 dahil)
100 veya üstü
Henüz yok.

ironic

Anket yoruma açıktır.

İsteğe bağlı olarak, kurduğunuz dağıtım(lar)ı da iletinizde belirtebilirsiniz.

Contempt

Şuan 15 kişiyi geçti sanırım hızlı ilerliyorum. Maaşallah diyelimde nazar değmesin.Ubuntu veya mandriva kuruyorum.
Herşeye Rağmen...

Sherlock Holmes

Kurulum için hiç ısrar etmiş değilim,
zaten isteklerini kendileri 'bende küpü istiyorum' şeklinde olmuştur.  ;D
Ubuntu haricinde farklı bir dağıtım kurmadım şimdiye kadar kimseye.  :D

GAREZ

önerdim ama sadece 1. kişi kurabildi 2. eleman beceremedi... hemde onun yüzünden KUBUNTU'mdan oldum... görende çok becerikli zanneder...

simislov

1,5 yılda eş, dost, akraba ve arkadaş çevremden yaklaşık 70 kişiye Linux kurmuşluğum vardır. (Pardus - Ubuntu)

Bu kişilerin ancak %25'i şu anda da Linux kullanmaya devam ediyor. :)

Diğerleri eski sevgilileri Windows'un rahat kollarına geri döndüler koşa koşa. ;D
Karanlığa küfretmektense bir mum da sen yak.
Güvenlik için: Doctus.org

Yusuff

Pardus, Ubuntu, Mandriva, Zenwalk kurdurdum. Toplam 6-7 kişi.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

eren

Okul döneminde yaklaşık 20, eş, dost akrabaları sayarsak 7, netten tanışıp Linux dağıtımı kurduğum 4 kişiyi ve unuttuklarımı da sayarsak yaklaşık 30-35 kişiye Linux dağıtımı kurdurdum veya kendim kurdum.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

zeitgeist

Samimi olduğum ve sürekli kullanan 4 kişi var, fazla görüşemediğim ve Windows'a döndüklerinden şüphe ettiğim  ;) 10 kadar tanıdık.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

ironic

Şimdilik 3. Kimseye teklifte bulunmadım bulunmakta istemiyorum.  :)

kahraman masa esat

30' dan fazladır. Tabi hepsi kalmadı en az 10 tanesi geri döndü veya bazıları yanına windows kurdu. İlginçtir, kurduktan sonra geri dönmeyen ve windows istemeyen çoğunlukla bayanlar oluyor.

sosyalserdar

ben kurdum beğendim bir arkadaşıma daha önerdim onda da kurma sözü aldım (ubuntu)

Tlepsh

Az önce 5. kişiyede Ubuntu kurdum, yaklaşık 3 ayda güzel bir sonuç bence.
Bir güzel tarafıda beğenmeyip Ubuntu silen olmadı, benimle beraber 3 arkadaş sadece Ubuntu kullanıyor.

Saygılar.

Dixie

37 kişi toplam 73 bilgisayar. Hepsi Ubuntu Jaunty. Vazgeçen olmadı daha. Ayrıntılı bir listem var Ubuntu kurduğum dostlar için ama en ilginci sanırım msn'den yardım ederek kurdurmayı başardığım Antalya'daki arkadaşım.

command

Alıntı yapılan: Dixie - 03 Aralık 2009 - 19:32:19
37 kişi toplam 73 bilgisayar. Hepsi Ubuntu Jaunty. Vazgeçen olmadı daha. Ayrıntılı bir listem var Ubuntu kurduğum dostlar için ama en ilginci sanırım msn'den yardım ederek kurdurmayı başardığım Antalya'daki arkadaşım.

büyük başarı

canosayan

1 bilgisayara birden fazla defa. fakat hala alışamadı.

ama ilk tepkileri yendim diyebilirim. mesela artık çevremdekiler linux ne demiyor. Flash belleklerinin virüslerini siliyorlar. 3 sınıftan bir kız görünce çok beğendi. Bir firmada ubuntu kullanan bilgisayar aracılığıyla sunum yaptım ilgilerini çekti.
yavaştan gidiyorum ben
Chmod bizim işimiz.

xwes

10'dan fazla ama tam hatirlayamiyorum şimdi. 3-4 dort tanesinin hala kullandigini biliyorum ama digerlerinden haberim yok. En son dun gece bir windows bagimlisina kurdum. Bu arkadaşa daha once 3 kez vista kurmuştum ve her defasinda çokmuştu. 2-3 hafta once kendisi windows 7 kurdu ancak 2 hafta sonra çoktu. Bir haftadir şehir dişindan gelip el atmami bekliyordu. Ben yokken kubuntu CDsi edinip kubuntu kurmuş, hiç olmazsa internetsiz kalmamiş :) dun gece ayagimin tozuyla gittim windows 7 ve yanina kubuntu 9.10 kurdum. Artik windowsu sadece oyun için kullanacak gerisi için kubuntu.
Ayrica bayramda (bir hafta once) memlekete gittim, oradaki bilgisayarin ekran karti yanmiş. Bios ekrani bile bozuk çikiyor. windows kafasina gore bazen açiliyor bazen açilmiyor, açilinca da pek bir işe yaramiyor. Boyle durumlar için hazirladigim onlarca hazir program barindiran kendi ubuntu iso'mdan oluşturdugum USB ile yaklaşik 13-14 dakikada tam teşekkullu bit ubuntu kurdum, şimdi ekran karti bozuk olmasina ragmen ubuntu sorunsuz çaliliyor. tam ekran film bile izleniyor. Ustelik bilgisayar pek iyi olmamasina ragmen açiliş suresi 30 sn :)

kozanibo

Dixie

RoyaL

Kızım benden gördü ilk kez ubuntu yu ilk başlarda soğuk bakıyordu, ara ara ona güzelliklerinden bahsettim ilgisini çekmeye başladı, şimdi onun bilgisayarınada kurduk, şuan için xp ile birlikte 50% oranında kullanıyor ama ben zaman içinde tamamen ubuntuya geçeceğine inanıyorum. Bu arada çevremdekileride ubuntuya hazırlıyorum alttan alttan  8)

Felâsife

1 kişi, o da sonradan bilgisayarını sattı,  halihazırda kimse yok yani  ;D
Ama netten kurdurduklarımız bayağı bir yekün eder herhalde.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

ırmak

raspacı

Alıntı yapılan: Felâsife - 09 Ocak 2010 - 19:49:48
1 kişi, o da sonradan bilgisayarını sattı,  halihazırda kimse yok yani  ;D
Ama netten kurdurduklarımız bayağı bir yekün eder herhalde.

Felasife benden bir kişi öndesiniz. Az kaldı yetişirim size. :) (Çok kişiyi etkiledim ama somut bir durum yok gibi)
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

Felâsife

Alıntı yapılan: levi - 09 Ocak 2010 - 20:32:53
Felasife benden bir kişi öndesiniz. Az kaldı yetişirim size. :) (Çok kişiyi etkiledim ama somut bir durum yok gibi)
Hehe benim çevremdekiler öyleki çoğu Windows kullandığının bile farkında değiller aslında.
Farkında olanlar da bana, gel sana Windows kuralım diyorlar.  
Benim gibi bir adama en son denecek şey ama diyorlar işte.  :D

Bilen çok biliyor (bilgiçliğinden kurmuyor), bilmeyende hiç bilmiyor (cahilliğinden kurmuyor)
Garip bir çevrem var diyeceğim ama anlaşılan pekte yalnız değilim.  ;D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

raspacı

Aynen öyle. Windows harici bir işletim sistemi olabileceğini tahmin etmeyen bir çevrem var. Bir de zaten linux kullanan çevrem var. Ortası yok ki kurayım ubuntuyu. İki arkadaşım uzun süredir istiyor aslında ubuntuyu ama  henüz hakettiklerine inanmıyorum mu ne. :) Galiba biraz seçiciyim.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.