9.10 ses sorunu..

Başlatan lider_1994, 02 Aralık 2009 - 21:23:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lider_1994

Olmuyor.. :( :( derleyemedim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Aralık 2009 - 19:55:00

Alıntı yapılan: lider_1994 - 17 Aralık 2009 - 19:47:25
Olmuyor.. :( :( derleyemedim
Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Aralık 2009 - 18:02:38
Alıntı yapılan: lider_1994 - 17 Aralık 2009 - 17:57:34
Arkadaşlar alsa derlemeyi aradım forumdan fakat hiçbir şey anlamadım :-\ Lütfen bir kişi 9.10 da (masaüstü bilgisayar) nasıl asla derleme yapacağımı buraya yazabilir mi??? 

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,5753.0.html
یا رب بلای عشق ایله قیل آشنا منی
بیر دم بلای عشقدن قیلما جدا منی

Yâ Rab bela-yı aşk ile kıl âşîna beni
Bir dem bela-yı aşktan kılma cüdâ beni

bytan

@lider_1994,

Neler yaptığını, hangi adımları atıp hangi çıktıları aldığını buraya aktarmazsan yardımcı olmak zorlaşır.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

lider_1994

Yeniden deneyip çıkan sonuçları yazayım ama takip attiğim yol: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,5753.0.html
یا رب بلای عشق ایله قیل آشنا منی
بیر دم بلای عشقدن قیلما جدا منی

Yâ Rab bela-yı aşk ile kıl âşîna beni
Bir dem bela-yı aşktan kılma cüdâ beni

okan_ubuntu

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Aralık 2009 - 17:11:22
@okan_ubuntu, @ODİN alsa'yı derlemediği için alsa-utlis içinde alsaconf bulamaz. Bu uygulama Ubuntu'daki alsa-utils paketinden kaldırıldı.

@ODİN, açıkçası bu probleme neyin yol açtığını bilemiyorum. Alsa derle desem sorun çözülür mü bundan bile emin değilim, fakat denemeye değer.

Derleme yapmış da alsaconf çalışmıyor.Eksik mi kurdu acaba :P.Bence sesle ilgili herşeyi kaldır yeniden başlat tekrar dene derim.

heartsmagic

Eğer derleme eksiksiz ve doğru yapıldıysa alsa-utils içindeki alsaconf'un sisteme kurulması lazımdır. Eğer kurulmadıysa eksik bir şeyler yapılmış demektir.

Derleme yapacak arkadaşlar, yaptım olmadı derlerse @bytan'ın dediği gibi yardımcı olamayız. En azından adımlar ve sonuçlarını görmemiz gerekiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.