Acer 4315 Wireless

Başlatan pisican, 27 Mayıs 2008 - 17:06:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pisican

Arkadaşlar Acer 4315 'de Wireless kullanmak için hangi programı kurmalıyım acaba.

Sypro

Ndiswrapper ile ilgili deneme yaptınız mı? Forumda anlatımlar mevcut sağ üstten arayabilirsiniz.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

sinakoca

madwifi-ng-r2756+ar5007.tar.gz ya da

madwifi-nr-r3366+ar5007.tar.gz paketlerinden birini indiriyorsunuz

arşivden çıkarttıktan sonra "make" ve "sudo make install" yapıyorsunuz

pcyi baştan başlatın, ağ yöneticisine gelmiş olması lazım.

make işlemi için "build-essential" paketinin kurulu olması lazım tabi.

sorun çıkarsa tekrar yazın.
Gtalk: sinakoca

pisican

öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. çoktandır foruma giremediğimden cevap yazamamıştım. dediğiniz dosyayı internetten aratıp buldum yalnız kurulum gerçekleşmedi. sizden ricam bu dosyaların indirdiğiniz yerdeki linkini verebilirmisisniz. bunlarla deneyip tekrar mesaj yazarım...

ufuk_k

Kurulumun neden gerçekleşmediğini hatayı buraya yazmazsan bilemeyiz. Hangi komutu verdin, ne sorun oldu da kurulum olmadı?

pisican

şimdi tam olarak hatırlamıyorum gelen cevabı ama. sizin dediğiniz komutları verdim. make>sudo make install zaten makede sorun çıkarmıştı. diğerine geçmedi bile.

atomkarinca

Forumu biraz inceleyebilirmisin. Nasıl soru soruluyor; nasıl ve hangi yöntemlerlerle sorun çözülüyor(çözüme nasıl ulaşılıyor) bir fikrin olur.  İnan çok işine yarayacak.

pisican

ben bir hata görmedim. soru gayet net tek eksik hata mesajı oda şuanda müsait olmadığımdan iletilememiş. hiç bir şekilde nezaket kuralları dışına da çıkılmış değil.

atomkarinca

Alıntı yapılan: pisican - 03 Temmuz 2008 - 14:07:19
ben bir hata görmedim. soru gayet net tek eksik hata mesajı oda şuanda müsait olmadığımdan iletilememiş. hiç bir şekilde nezaket kuralları dışına da çıkılmış değil.

Galiba ben yanlış anlaşıldım amacım sizi kırmak yada rahatsız etmek değildi. Bu sadece teknik bir konuydu.

heartsmagic

Durum tahminen şudur:

İnternetin mevcut olmadığı bir dizüstü vardır.
Bu dizüstüne paket derleyerek sürücü kurulumu istenmektedir.
Ubuntu altında derleme yapmak için build-essential paketi gerekir.
O paket olmadığından derleme make aşamasında tökezler.
İnternet olmadığından build-essential kurulamaz ve kurulum yarıda kesilir.

Yapılacak şey:

İnternete kablo ile bağlanmak ya da geçici bir ethernet çıkışlı modem bulmak. Ardından build-essential ve/veya varsa diğer gerekli paketleri kurmak.

veya

build-essential meta paketinin beraberinde getirdiği tüm paketleri ve onların da bağımlılıklarını bir yerde internetten indirip (http://packages.ubuntu.com) bunu Ubuntu'ya taşıyıp, kurup derlemeye devam etmek.

@pisican, @tanzer sana yol göstermiş. Sen bize çok ayrıntılı bilgi ya da bir hata çıktısı vermedikten sonra yardım konusunda tökezleriz. Yanlış anlama bunu lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.