Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx) Tarihleri açıklandı

Başlatan emingavas, 30 Kasım 2009 - 18:12:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

defli

Ubuntu 10.04 Alpha 3'ü kullanıyorum. Arada sırada bazı programlar hata raporu verse de genel olarak kararlı diyebilirim. Bir tek splash ekranında bi' sorun var sanırım açılırken "2" ya da "Enter" tuşuna basınca X çöküyor sonra geri gelip normal bi' şekilde açılıyor. Bir bug var ve launchpad'e raporlanmış beta çıkana kadar giderilir diye düşünüyorum. Tabi Alpha olduğu için hergün 100 mb'a yakın güncelleme geliyor onları yaptıkca sistem daha da kararlı oluyor.

10.04 ile birlikte Gimp ana kurulumdan çıkarılmış ve varsayılan arama motoru Yahoo olmuş.

kalkan1973

9.10 dan yükseltme ile denemek istiyorum. Bakalım nasıl olacak çok merak ediyorum.
Evde İşte her yerde Linux

agritux

heartsmagic

Alıntı yapılan: agritux - 17 Mart 2010 - 14:48:13
Yarın beta çıkıyormuş. Ne güzel :)

Testdrive'ı açıp yapalım güncellememizi :)
* Reklam *
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

FeNDeR

Ben de beta'yı indirip görmeyi istiyorum. Çalışan cd modunda tabii :) Bakalım, belki indiririm yarın.

melank0lia

Software is like sex: it's better when it's free / Linus Torvalds

Sedo79

Alpha3 + son güncellemelerle Lucid çok şık ve daha kararlı hale geldi.. Enter sorunu tamamen ortadan kalktı ve birde üstüne beta çıkınca tadından yenmez.. Ben günlük işlerim için Lucid kullanıyorum.. Alpha1 den itibaren günlük işlerim için Lucidi kullanıyorum.. Sorunlarla uğraşmak zevkli oluyor  :P

Örneğin Farmville oynarken tam ekran yaptığımda oyun ciddi anlamda yavaşlıyor. Fakat windowsta hiç yavaşlama yok.. Ubuntu birde şuna el atsa tadından yenmez valla... Neyse bu konunun yeri burası değil..
hobaaaaaaaaaaaa night train

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

bassgt

Selam ben karmic kullaniyorum 10.04 e gecmek istiyorum fakat avea jet modem kullaniyorum ve wvdial kullanarak  aglanti saglaya biliyorum sayisiz denemeler yapmama ragmen  ZMC programini kuramadim. Dolayisi ilede modemin bir cok özelliğini kullanamıyorum  10.04 çıktığında umarim kurabilirim :))

Heyecan ile bekliyorum  :D \o/
Bundan böyle bana "emre"dersin..

heartsmagic

Beta'nın çıkışı bir gün tehir edildi. Yeni tarih: 19 Mart.

Alıntı YapDear developers,

Owing to some late image rebuilds for a couple of critical issues that we didn't want to leave our beta users subjected to, validation of 10.04 Beta 1 is still in progress. This means that Beta 1 will not be released on Thursday, March 18 as planned; it will be released tomorrow, March 19.

To help us release the beta with confidence tomorrow, please consider participating in the ISO testing today, as described at
<https://wiki.ubuntu.com/Testing/ISO>.

Also, as you're going through ISO tests, please also help us fill in the blanks on <https://wiki.ubuntu.com/Testing/Plymouth> so we can complete our understanding of the remaining boot-time issues affecting Beta 1 and make Beta 2 truly spectacular!

Thanks,
--
Steve Langasek
On behalf of the Ubuntu release team

SMv66

18 mart 19 mart e hadi bekliyoruz ama nerde bu beta?

özgürubuntu

Ertelenmiş.. Bugün akşama yayımlanır diye düşünüyorum

Alıntı YapDue to some critical issues with the image rebuilds, the validation for Ubuntu 10.04 Beta 1 is still in progress, meaning the first Lucid beta will not be released today but tomorrow, March 19.

More info: https://lists.ubuntu.com/archives/ubuntu-devel-announce/2010-March/000695.html

heartsmagic

Saat farkını da göz önünde bulundurun arkadaşlar. Bir önceki iletimde yaptığım alıntıdan anlaşılacağı üzere kullanıcıları mağdur etmemek için ertelemeye gidiyorlar. Hatalı bir sürüm yayımlamak yerine hiç yayımlamamak elbette tercih edilebilir bir şeydir. Birkaç gün daha uzasın ama hatasız olsun.

baizen

cafenetland

ben betadan baska surumunu goremedim, RC neden cikmadi acaba ? yoksa cikti da mi ben görmedim ?

duzeltme: 29 nisan mi ? ben aylari karistirdim sanirim. :) ama nisanin basinda cikmasi gerekmiyor muydu.

BayboraKaan

Tuxie

:Pvallahi arkadaşlar açıkçası ubuntuyu yükseltmeyi düşünmüyorum.yani lucid kurmam büyük ihtimal,uzun süreden beri ilk defa herşeyimi çalıştıran bir sistem buldum.
bir sürü de yazılım kurdum memnunum karmic:))

cafenetland

ben aylari karistirmisim ya. o kadar da heveslenmistim pazartesi gecesi cikicak diye yeni surum. simdi bir ay daha bekle. ama beta1 i indirip kurdum. zirt pirt cokme raporlari var haliyle ama ben cok begendim. mor tema da cok klas olmus. boot suresi diye birsey kalmamis ortada. sanki televizyonun acma kapama tusuna basip goruntunun gelmesini bekliyorum. o kadar kisa. bir saniyeligine 10.04 yazisini goruyorum boot ederken, ondan sonra direk masaustu geliyor. gercekten bu cok buyuk bir olay. kararli surumde artik o 10.04 yazisini bile gormeyiz :D bir de ekran goruntusu ekliyeyim dedim. ihtiyacim olan seyleri kurup kullanima hazir hale getirdim :)

[IMG]http://i39.tinypic.com/zwlu14.png[/img]

emrepinarbasi

Ben 10.10'u beklerim herhalde :)
Macosx kullanırken de sürüm yeni çıktığında 6 ay geçmeden pek kullanmak akıllıca olmuyor. Eksiklikler, hatalar vs... bu süreç içerisinde düzeltilip sıkıntısız kullanılıyor.

*.04 versiyonlarında sürekli donanım problemleri yaşadım. Gözüm korkuyor açıkçası
Öğr.Gör.Emre PINARBAŞI / Neyzen
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Devlet Konservatuarı

ebubekirs

10.04 aynı zamanda LTS, (Long Term Support) özelliğinde. Bu sürümü kurmanız önerilir  ;)
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

immortal

Kararlı sürümü beklemeye kararlıyım :}

agritux

Beta da gayet kararlı :P ki beta2 ye bir şey kalmadı

özgürubuntu

8 gün sonra Beta 2 çıkıyor sanırım günde iki kez güncelleme yapıyorum hepsinin de maşaallahı var :D Launchpad'i bug delisi yapmak istiyordum ama Koala'daki performansımı yakalayamadım, gayet sorunsuz çalışıyor

sireno52

Alfa 3 Sürümü`nü kurdum sürekli güncelleme yaptım ilk başlarda  çökme raporları geldi hatta bir iki  sefer ubuntuyu baştan kurdum tabi bu kurmalarımın sebebi benden kaynaklanıyor bir kaç hatamdan dolayı onun haricinde  bu ubuntu 10.04 mükemmel bence  birtek sorunu var oda web cam ayarlarını  ilk kurulumda otamatik tanısa süper olurdu geçmişte pardus kullanmıştı tabi kde3  masa üstü  olduğu zamanlarda o zaman da ilk kurulumda  web cam mi  otamatikman tanıyordu  şimdi pardus kde 4 de geçtikten sonra  hiç pardus kullanmadım  keşke  bu ubuntu`da da ilk kurulumda bütün donanımları  tanısa   ve eksik olan driverleri kendi kursa mükemmel olurdu bence .
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

ahmetcank

10.04 sürümünde ati ekran kartı problemi ne durumda olacak acaba bilen varmı?