Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx) Tarihleri açıklandı

Başlatan emingavas, 30 Kasım 2009 - 18:12:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

command

plusnettr

9.10 sürümünden bende son derece keyif aldım bu zamana kadar fazla kararsız kaldığını görmedim şu anda 9.04 sürümünü deniyorum eski bir Ultimate Edition sürümünü güncelledim az önce 9.04 e bakalım nasıl bişey çıkacak sonuçta üzerinde hem GNOME hemde KDE var :)
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

KREIKEN

Karmic iyi ama ben 3 kere kurdum yeniden =)
--AKB--

kozanibo

Alıntı yapılan: erhan - 01 Aralık 2009 - 01:44:27
Alıntı yapılan: heartsmagic - 30 Kasım 2009 - 21:17:09
Alıntı yapılan: xxx3 - 30 Kasım 2009 - 20:52:14
Alıntı yapılan: utdemir - 30 Kasım 2009 - 18:43:14
Alıntı yapılan: Yusuff - 30 Kasım 2009 - 18:38:17
O zamana kadar Ubuntu kullanamayacağız desene. İnşallah o da Karmic gibi olmaz.
Umarım olmaz. Beta sürümüne kadar sorunsuz Jaunty'mde duracağım, Karmic'i Ubuntu'dan saymıyorum.
Nedenini öğrenebilirmiyim acaba gerçi renkler ve zevkler tartışılmaz ama ben 9.10 dan çok memlunum.

+1 :)
Sorun yaşayan arkadaşlar için üzgün olsam da kendi adıma sevinçliyim :)

+1 :)

+1 de benden. 9.04 ile başladım alsa derlemesi yapmam gerekti. hiç te iyi bir tecrübe olmadı :D

plusnettr

[IMG]http://img64.imageshack.us/img64/3781/ubuntualpha.jpg[/img]

Kurulum yapmak istediğimizde kurulum öncesindeki ufak uyarıyı da unutmuyor :)
Diğer konu da da belirttiğim gibi arkadaşlar güncelleme yaptıktan sonra GRUB sonrası açılmıyor güncelleme konusunda dikkat etmekte fayda var

sireno52

Alıntı yapılan: command - 16 Aralık 2009 - 19:46:20
Benim gibi LTS sevenlerin gözü aydın :)
bu LTS ne oluyor  izah ederseniz sevinirim
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

sireno52

Alıntı yapılan: ırmak - 22 Şubat 2010 - 14:59:17
Alıntı yapılan: sireno52 - 22 Şubat 2010 - 14:48:00
Alıntı yapılan: command - 16 Aralık 2009 - 19:46:20
Benim gibi LTS sevenlerin gözü aydın :)
bu LTS ne oluyor  izah ederseniz sevinirim

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5/LTS
teşekkür ederim sayenizde bir şey daha öğrendim  bu 10.04`ün   8.04 gibi uzunca bir süre destekleneceğini bilmek çok güzel
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

kalkan1973

Dün yükseltme yaptık. Maalesef bilgisayar açılmadı. Geri dönüş yaptık.
Evde İşte her yerde Linux

plusnettr

Kararlı sürüm çıkana kadar beklemekte fayda var diyorum yine de kendisini bile güncellemeye kalkınca sonuçta Alpha 2 olan bir işletim sistemi çökebiliyor. Virtualbox gibi uygulamalar ile ek olarak incelenebilir..

Fidel

Alıntı yapılan: plusnettr - 25 Şubat 2010 - 00:52:02
Kararlı sürüm çıkana kadar beklemekte fayda var diyorum yine de kendisini bile güncellemeye kalkınca sonuçta Alpha 2 olan bir işletim sistemi çökebiliyor. Virtualbox gibi uygulamalar ile ek olarak incelenebilir..

Ben de kararlı sürüme kadar bekleyeceğim. Ayrıca Karmic ile de büyük bir sorun yaşamadım. Yaşadıklarım da Karmic'ten değil benim konudan pek anlamamamdan kaynaklanıyordu ve forum yardımı ile çözüldüler/çözülüyorlar/çözülecekler...  ;D

Prometheus

kullananlar anlatabilir mi farkı nedir?
ne gördüler neyi sevip neyi sevmediler?

bir de şu lts olayına aklım takıldı.
yani bi sürümün desteklenmesi ne demek tam olarak?

BayboraKaan

Normal sürümler 1,5 yıl destek alır güncelemelerden. LTS de ise bu süre 3 senedir.

Prometheus

Alıntı yapılan: DevilTUX - 25 Şubat 2010 - 03:53:48
Normal sürümler 1,5 yıl destek alır güncelemelerden. LTS de ise bu süre 3 senedir.

üstadım onu okudum öğrendim =)
destekten kasıt nedir?
beni ne şekilde destekleyecek bu arkadaşlar?
ubuntu bozulsa eve gelip ben çay içerken tamir mi edecekler =P

BayboraKaan

:D Sistemini güncel tutmanda destek olacaklar. 1.5 yıl dolduktan sonra günceleme alamayacaksın. LTS de ise bu süre 3 yıl.

agritux

Alıntı yapılan: Prometheus - 25 Şubat 2010 - 03:55:26
beni ne şekilde destekleyecek bu arkadaşlar?
ubuntu bozulsa eve gelip ben çay içerken tamir mi edecekler =P

Depolara erişim süresi
depolardan program yükleyip kaldıramaz, güncelleme alamaz olacaksın.

Casey Jones

Bence her çıkan sürümde yükseltmekte fayda var. LTS versiyonlar basit sunucular üzerinde çalışan Ubuntular için kullanılabilir fikrimce.

Selamlar.
Never Look Back Unless You Can Laugh..
Never Look Forward Unless You Can Dream..

immortal

Bir kerede geç kalmasın şu sürümler yahu :}

heartsmagic

Alıntı yapılan: immortal - 11 Mart 2010 - 10:46:59

Ubuntu çıktı çıkalı, geç kalan bir sürüm haricinde (6.06) başka bir sürüm söyleyebilir misin bana?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

immortal

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Mart 2010 - 15:28:03
Alıntı yapılan: immortal - 11 Mart 2010 - 10:46:59

Ubuntu çıktı çıkalı, geç kalan bir sürüm haricinde (6.06) başka bir sürüm söyleyebilir misin bana?
Yukarıda yazdığımı ciddiyetle algılayabileceğini hiç düşünmemiştim.

kahraman masa esat

Yine dayanamadım kararlısını mararlısını beklemeden kurucam.

Ayrıca 9.10 göz bebeğimdir; ooyy canım benim yerim seni. 9.04! Defol buradan! 

(:

heartsmagic

@immortal, eğer söylediğin tamamen espriyse kendi adıma özür dilerim. Ben cidden ciddiye aldım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ODİN

Alıntı yapılan: utdemir - 30 Kasım 2009 - 21:14:07
Alıntı yapılan: xxx3 - 30 Kasım 2009 - 20:52:14
Nedenini öğrenebilirmiyim acaba gerçi renkler ve zevkler tartışılmaz ama ben 9.10 dan çok memlunum.
Yükler yüklemez GRUB2'nin hata vermesi, ses kartımı, dizüstü bilgisayarda touchpad'i tanımaması. Conky'nin saçmasapan davranması, programların çökmesi, diskin uuid'lerinin sapıtması(hala hiç bir fikrim yok nasıl olduğu hakkında)... Hatta Pidgin'in yerine geçen Empathy bile sinirime dokundu o kadar hatanın üstüne, tek komutla pidgin kurulabilmesine rağmen..

Biliyorum, hepsi uğraşılınca çözülecek sorunlar ancak, hepsine uğraşmak yerine Jaunty yüklemek daha rahat geldi. Aslında biraz kötü şans da olabilir, yükleyen başka bir arkadaşım hiç bir sorunla karşılaşmamış.

tümüne bende katılıyorum ama alfada da yaşanan ses sorunlarının artık genetik hale geldiğinden eminim forumda 10.04 ile ilgili ses sorunları şimdedemn arzı endam ediyor
Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.

valarean

umarım benim de 3g sorunum yeni sürüm ile birlikte çözülür.. hayırlısı olsun..artık ben de ubuntucuyum..yeni sürümü heyecanla bekliyorum :)

immortal

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Mart 2010 - 15:08:12
@immortal, eğer söylediğin tamamen espriyse kendi adıma özür dilerim. Ben cidden ciddiye aldım.
Ben latife etmiştim. Önemli değil özür dilemene gerek yoktu :}