cairo-dock dock un etrafındaki sıyahlıgı yok etme

Başlatan unixx, 30 Kasım 2009 - 16:03:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unixx

Arkadaşlar, Cairo-dock`u herkes kulanıyor. Cairo-dock kulanırken etrafındaki siyahlıgı nasıl yok edeceginizi anlatacagım. Emeraldla beraber kulanıyorsanız ki ben emeraldı kulanıyorum. Emeraldı acın emeralda saydamlik ayarı var, saydamlık ayarını 1 girin siyahlık yok olucaktir. Birde cairo -dock un seceneklerınde system`e tıklayın en altta iki centigi işaretleyin mutlaka siyahlık gitmiştır saygılar.

Ozmo

btermeli

Lütfen mesajlarımızda noktalama işaretlerini kullanalım. Kullanmadığımız takdirde, anlattığımız şey ne kadar yararlı olsa da anlaşılması imkansız oluyor.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

ırmak

Yararlı paylaşım. Şahsen o siyahlıktan nefret etmiştim.
Teşekkürler.

aniceman

Emerald a gerek olmadan program üzerinden de yapabilirsiniz.
Cairo Dock Ayarlar / Categories / Appearance / Backround bölümünde
backround image... kısmındaki
image's transperancy yi 0 (sıfır) yaparsanız siyahlık kaybolur.

Ben de avant kullanıyordum oradaki ikonların üzerine gelindiğindeki ikonların zıplaması efekti hoşuma gidiyordu, bunu cairo da yapamadım, efekt olarak cairo ikonu büyütüyor sadece. bi el atarsanız sevinirim.

(awn kullanımı daha basit ama cairo ayarlardaki controller / musicplayer audacious u otomatik tanıyor ve media tuşlarını kullanmayı sağlıyor bu özelliği nedeni ile cairo kullanmak istiyorum.)

edit: bir de varsayılan (ilk ayarlar) a nasıl dönebilirim. öğrenmeye çalışırken baya bi ayarı kurcaladım da, yeniden tek tek orjinal ayarları ayarlamam zor görünüyor. (home dizininde .cairo ya benzeyen bi ayar klasörü göremedim)
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

ırmak

Alıntı yapılan: aniceman - 26 Aralık 2009 - 21:09:24
Emerald a gerek olmadan program üzerinden de yapabilirsiniz.
Cairo Dock Ayarlar / Categories / Appearance / Backround bölümünde
backround image... kısmındaki
image's transperancy yi 0 (sıfır) yaparsanız siyahlık kaybolur.

Ben de avant kullanıyordum oradaki ikonların üzerine gelindiğindeki ikonların zıplaması efekti hoşuma gidiyordu, bunu cairo da yapamadım, efekt olarak cairo ikonu büyütüyor sadece. bi el atarsanız sevinirim.

(awn kullanımı daha basit ama cairo ayarlardaki controller / musicplayer audacious u otomatik tanıyor ve media tuşlarını kullanmayı sağlıyor bu özelliği nedeni ile cairo kullanmak istiyorum.)

edit: bir de varsayılan (ilk ayarlar) a nasıl dönebilirim. öğrenmeye çalışırken baya bi ayarı kurcaladım da, yeniden tek tek orjinal ayarları ayarlamam zor görünüyor. (home dizininde .cairo ya benzeyen bi ayar klasörü göremedim)

Orijinal ayarlar konusunda
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,14891.msg181741.html#msg181741
yardımı olur sanıyorum.

aniceman

teşekkür ederim...
.config i farketmemişim. bu sadece cairo için değil bir çok program için işime yarayacak...
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...