Kullandığımız Firefox eklentileri

Başlatan heartsmagic, 27 Mayıs 2008 - 03:05:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdogantogay

Fasterfox : Firefox'a ince ayar yaparak hızlandırmayı sağlıyor.
Flagfox : Bağlandığınız sitenin hangi ülkede kayıtlı olduğunu gösteriyor
Google translator for Firefox : Sayfadaki bi kelimeyi seçip sağ tıklarsanız onu başka bi sayfa açmadan direkt Türkçe'ye çeviriyor
SmoothWheel : Anlatılmaz yaşanır  ;)
uBlock Origin : Adblock yerine bunu kullanmanızı tavsiye ederim.Hem daha az kaynak tüketimi hem de daha güvenli.Adblock bilgilerimizi satıyor
WOT: Vazgeçilmez bir eklenti.senin benim gibi kullanıcılar siteye girdiğinde puanlama yapıyor ve başka birisi veya sen o siteye girdiğinde sitenin puanını gösteriyor buna bakarak sitenin güvenilir olup olmadığını görebiliyorsunuz
ZenMate : VPN Uygulaması.Engellenen sitelere giriş

Bu arada grasemonkey ne işe yarıyor biraz anlatabilir misiniz ?

bourbaki

Grasemonkey herhangi bir web sitesinin davranışını veya tasarımını kendi yazdığınız scriptlerle özelleştirmenizi sağlıyor. Mesela ekşi sözlük'ün teması değiştiğinde kendi scriptini yazıp kullananlar vardı.

erdogantogay

peki siteler için hazır scriptler bulunuyor mu ?

bourbaki

çok detaylı bakmadım ama burada https://wiki.greasespot.net/Greasemonkey_Manual:Installing_Scripts anlatıldığı gibi hazır scriptleri indirebiliyorsun.Verdikleri adresie girilmiyor ama mirror sitesi https://userscripts-mirror.org/ Yalnız indirilebilecek scriptlerin güvenliği hakkında bir bilgim yok forumdan eklentiyi aktif olarak kullanan birine sormanız daha iyi olur. scriptlerle çok fazla şey yapılabildiği için doğrulamadan indirmenizi tavsiye etmem.

burakerkus

Adguard
WOT
Ghostery
Downthemall
Zenmate
Privacy settings
YAŞASIN VATAN YAŞASIN TÜRK MİLLETİ

Nabi

Biraz platform dışına çıkacağım. Linuxta favorim firefox ama telefonda çeviri eklentisinden dolayı Chrome kullanıyorum. Acaba android telefonlarda firefox için pratik çeviri eklentisi var mı?  Varsa nasıl yapılır.
Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
-Necip Fazıl Kısakürek

lubuntu

Ublock
Select Address Bar Plus

ANDROID Firefox çeviri eklentisi: TRANSLATE BUTTON

Nabi

Alıntı yapılan: lubuntu - 25 Ocak 2017 - 15:56:26

Teşekkür ederim @lubuntu . Beni  Chrome'den kurtardın:-)
Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
-Necip Fazıl Kısakürek

lubuntu

Alıntı yapılan: Nabi - 26 Ocak 2017 - 03:45:03
Alıntı yapılan: lubuntu - 25 Ocak 2017 - 15:56:26

Teşekkür ederim @lubuntu . Beni  Chrome'den kurtardın:-)

Rica ederim.

levandovski

Merhaba. Yukarda bahsedilen eklentilerin çoğunu denedim. Ancak, tarayıcı gitgide ağırlaşınca bunları en aza indirdim: Ublock veya benzer bir reklam engelleyici, + PolicyControl veya benzer bir script engelleyici+ bir de ZoomPage.
Bu üçüyle şimdi gayet hızlı. Selam baki.

turkerataturk

Chrome kullanırım, Firefox bana yavaş geliyor sadece Uget flashgot desteği olduğu için açarım.
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

Felâsife

Firefox 'ta sağ tıkta çerçeveyi kaydet gibi bir özellik vardı, sanırım bu kaldırılmış, (Firefox-esr de yok, normal FF de yok) buna bir çözüm bulan var mı? ya da eklenti?

Sevgiler
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

yusufgogus50

:) :) :) YUSUF :) :) :)

bourbaki

[mention=604574]@burakerkus[/mention][mention=602009]@erdogantogay[/mention] WOT kullanmayın lütfen. Ben de kullanıyordum ta ki kayıtlarımızın satıldığını öğrenene kadar. O gün bugündür yüklü değil size de önermem.

Melqart

Firefox quantum da eskı eklentıler kurulmuyor "Multirow bookmarks toolbar" eklentısının yerıne baska eklentı var mı ? (Yer imleri araç çubugunu genısletme)

tein

Çok sayıda TAB ile çalışanlar için "simple tab groups" eklentisini öneririm.

levandovski

Merhaba. Firefox 57 ile birlikte yukarıda yazdıklarımızın çoğu artık kullanılmıyor. Bu başlığı güncellemek farz oldu. Deneme yanılma ile birçok eklentiyi kullanıp, tarayıcıyı ağırlaştıranları çıkardıktan sonra en son şu eklentilerle tarayıcıyı gerek güvenlik gerek hız bakımından bana göre çok iyi bir hale getirdim:
1. Ublock origin: reklamları engelle.
2. Uboscope: yukarıdakinin yeni bir eklentisi.
3. webapi manager
4. youtube no buffer: youtube'dayken şak diye oynatmasını engellemek için.
5. zerowiki : wikipedia yasak ya, onun için.
6. Flash and video downloader: Her yerden video indirmek için.
7. translate now: sağ tıkla çeviri için.
8. skip redirect.
9. Script safe, policy control veya umatrix: Herhangi biri çok iyi javascript engelleyici.
10. no miner: Son zamanlarda cpu'yu ele geçirmeye çalışma sahtekarlığını engeller.
11. neat url
12. link alert
13. header editor
14. embed updater
15. dynamic zoom: Çok kullanışlı bir zoom aracı.
16. decentraleyes.
17. cookie auto delete.

Flashgot, Downthemall gibi devamlı kurduğum eklentiler maalesef artık kullanılamıyor şimdilik. Yerlerine başka bir eklenti de bulamadım. En iyisi tarayıcının kendi downloaderini kullanmak. Bunun dışında Disconnect veya Ghostery de kullanılabilir ek olarak, ama bazı eklentiler birbiriyle çakışıyor zaten. Görüntü bakımından Hidetitle kullanılabilir. Aklıma geldikçe güncelleyeceğim.

szgnblt

Alıntı yapılan: levandovski - 25 Aralık 2017 - 03:31:08
Merhaba. Firefox 57 ile birlikte yukarıda yazdıklarımızın çoğu artık kullanılmıyor. Bu başlığı güncellemek farz oldu. Deneme yanılma ile birçok eklentiyi kullanıp, tarayıcıyı ağırlaştıranları çıkardıktan sonra en son şu eklentilerle tarayıcıyı gerek güvenlik gerek hız bakımından bana göre çok iyi bir hale getirdim:
1. Ublock origin: reklamları engelle.
2. Uboscope: yukarıdakinin yeni bir eklentisi.
3. webapi manager
4. youtube no buffer: youtube'dayken şak diye oynatmasını engellemek için.
5. zerowiki : wikipedia yasak ya, onun için.
6. Flash and video downloader: Her yerden video indirmek için.
7. translate now: sağ tıkla çeviri için.
8. skip redirect.
9. Script safe, policy control veya umatrix: Herhangi biri çok iyi javascript engelleyici.
10. no miner: Son zamanlarda cpu'yu ele geçirmeye çalışma sahtekarlığını engeller.
11. neat url
12. link alert
13. header editor
14. embed updater
15. dynamic zoom: Çok kullanışlı bir zoom aracı.
16. decentraleyes.
17. cookie auto delete.

Flashgot, Downthemall gibi devamlı kurduğum eklentiler maalesef artık kullanılamıyor şimdilik. Yerlerine başka bir eklenti de bulamadım. En iyisi tarayıcının kendi downloaderini kullanmak. Bunun dışında Disconnect veya Ghostery de kullanılabilir ek olarak, ama bazı eklentiler birbiriyle çakışıyor zaten. Görüntü bakımından Hidetitle kullanılabilir. Aklıma geldikçe güncelleyeceğim.

5.numara için eklentiye gerek yok
Aşağıda yer alan adresi:
https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Ubuntu_(işletim_sistemi)

W harfinden önce 0 yani sıfır yazarsanız wikide yazılı olanları okuyabilirsiniz
https://tr.m.0wikipedia.org/wiki/Ubuntu_(işletim_sistemi)

Bilmeyen arkadaşlara paylaşmak istedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Altaylardan_Gelen_Atlı

DownThemall hala aktif olmamış muadil bir tavsiye var mı?

"% 400'e ..... hızlandırıcıya sahiptir ,"
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

levandovski

Merhaba. 2018'in en hızlı tarayıcısı hangisi diye birçok yazı var nette. Şahsen Firefox, Chromium, Vivaldi vd. karşılaştırdım. Hemen şöyle sonucu söyleyeyim: Chromium.
Tabii Debian 9.0.3'deyim şimdilerde. Eklenti konusunu konuşuyoruz, o yüzden bunu yazdım ya, nasıl Chromium hızlı oluyor?
Mahşerin 4 atlısı dediğim şu dört eklentiyi kurarak: Ublock, Decentraleyes, Webapi, Policycontrol.
Arkadaş Chromium'da arama, dolaşma daha tıklar tıklamaz. Diğerlerinde bir yavaşlık var, çözemedim. Vivaldi son sürümünde bile hala takılma meselesini çözemedi. Firefox ise, sadece tek bir eklentiyle, Ublock ile hızlı çalışıyor.
Bir önceki soruya cevabım ise, Waterfox. Waterfox 56.0.2'de ve bütün eklentiler, Downthemall ve Flashgot dahi, çalışıyor. Tabi şu da var ki, eklentiler tarayıcıyı hızlandırdığı gibi, yavaşlatabilir de. Eklenti sitesinde şu beş yıldızlıdır, bu featured'dır diye emin olamıyoruz, denemek lazım. Acizen denemelerimin sonucu bu ay en hızlı tarayıcı: Chromium 63.0.3239.84.

levandovski

Download Managers:
Firefox'da adam gibi bir download manager var mı? Denemelerim sonunda üçünden bahsedeceğim.
S3 dm, Multithreaded dm, Persepolis dm. (uget, wget, xdm'yi tam deneyemediğim için şimdilik yazmıyorum)
S3 dm, tarayıcıyla iyi bütünleşti.
Multithreaded dm de öyle ve daha hızlı.
Persepolis dm ise hepsinden hızlı, hatta IDM'den bile. Selamlar.

panicx90

Alıntı yapılan: levandovski - 13 Ocak 2018 - 21:07:58
Merhaba. 2018'in en hızlı tarayıcısı hangisi diye birçok yazı var nette. Şahsen Firefox, Chromium, Vivaldi vd. karşılaştırdım. Hemen şöyle sonucu söyleyeyim: Chromium.
Tabii Debian 9.0.3'deyim şimdilerde. Eklenti konusunu konuşuyoruz, o yüzden bunu yazdım ya, nasıl Chromium hızlı oluyor?
Mahşerin 4 atlısı dediğim şu dört eklentiyi kurarak: Ublock, Decentraleyes, Webapi, Policycontrol.
Arkadaş Chromium'da arama, dolaşma daha tıklar tıklamaz. Diğerlerinde bir yavaşlık var, çözemedim. Vivaldi son sürümünde bile hala takılma meselesini çözemedi. Firefox ise, sadece tek bir eklentiyle, Ublock ile hızlı çalışıyor.
Bir önceki soruya cevabım ise, Waterfox. Waterfox 56.0.2'de ve bütün eklentiler, Downthemall ve Flashgot dahi, çalışıyor. Tabi şu da var ki, eklentiler tarayıcıyı hızlandırdığı gibi, yavaşlatabilir de. Eklenti sitesinde şu beş yıldızlıdır, bu featured'dır diye emin olamıyoruz, denemek lazım. Acizen denemelerimin sonucu bu ay en hızlı tarayıcı: Chromium 63.0.3239.84.

Kesinlikle Chromium bencede en hızlısı bilgiler için teşekkürler.

if

Konunun etrafı Firefox eklentileri çitiyle çevrili, bu çitin aşmayalım.

emreakturk

Çok güzel paylaşımlar olmuş, teşekkürler.

Promethium

Tab Session Manager, tavsiyemdir vazgecilmez bir eklenti cok sayida sekme ile calistiniz ama bilgisayari kapatmaniz gerek bu eklenti ile hepsini kaydedip daha sonra tekrar actirabilirsiniz.
  • Üretmeden tüketen millet, ezilmeye mahkum millettir.