Kullandığımız Firefox eklentileri

Başlatan heartsmagic, 27 Mayıs 2008 - 03:05:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FUBU

[IMG]http://img366.imageshack.us/img366/3905/48207241uz0.th.jpg[/img]
Alıntı Yap
foxytunes'u hangi müzik çalıcı ile kullanmaya çalışıyorsunuz?
yo onda bir sorun yok. foxytunes sorunsuz şekilde rhytmboxa hükmedebiliyor. benim merak ettiğim sizde resimdeki play file seçeneği çalışıyor mu? yani play files a basınca home folder yada müziklerinizin olduğu klasör açıyor mu mesela?
bende rhytmbox seçiliyken de seçili değilken de açılmıyor çünkü..

edge_nabby

Alıntı yapılan: FUBU - 19 Ağustos 2008 - 22:29:41
[IMG]http://img366.imageshack.us/img366/3905/48207241uz0.th.jpg[/img]
Alıntı Yap
foxytunes'u hangi müzik çalıcı ile kullanmaya çalışıyorsunuz?
yo onda bir sorun yok. foxytunes sorunsuz şekilde rhytmboxa hükmedebiliyor. benim merak ettiğim sizde resimdeki play file seçeneği çalışıyor mu? yani play files a basınca home folder * ya da müziklerinizin olduğu klasör açıyor mu mesela?
bende rhytmbox seçiliyken de seçili değilken de açılmıyor çünkü..
foxytunes'un öyle bir özelliği yok ki. sadece müzik çalıcıya hükmediyor. bir sorun yok yani sizde.

FUBU

Alıntı Yapfoxytunes'un öyle bir özelliği yok ki. sadece müzik çalıcıya hükmediyor. bir sorun yok yani sizde.

Ya'w, şimdi ne yazsam bilemedim bi an.  :D

yani şu satırları windows xp professional dan yazıyorum. sen böyle kesin bir dille "hayır zaten foxy de böyle bir özellik yok" diyince xp yi açma ihtiyacı hissettim. dedim acaba ben mi yanılıyorum. hayır yanılmıyormuşum. böyle basit ve sıradan bir özellik tabi ki var foxyde. inanmıyorsan windows yüklü bir bilgisayar bul, sen de dene. neyse, benim merakım giderildi.
herkes eklenti olarak foxytunesu önerince sadece bende mi çalışmıyor bu özellik acaba diye merak ettim. ondan sormuştum sadece. demek kimsede çalışmıyormuş. sorun değil.

----------------
Now playing: LIl Wayne - Mr. Carter (Featuring Jay-Z) (
via FoxyTunes

edge_nabby

Alıntı yapılan: FUBU - 21 Ağustos 2008 - 13:52:19
Alıntı Yapfoxytunes'un öyle bir özelliği yok ki. sadece müzik çalıcıya hükmediyor. bir sorun yok yani sizde.

Ya'w, şimdi ne yazsam bilemedim bi an.  :D

yani şu satırları windows xp professional dan yazıyorum. sen böyle kesin bir dille "hayır zaten foxy de böyle bir özellik yok" diyince xp yi açma ihtiyacı hissettim. dedim acaba ben mi yanılıyorum. hayır yanılmıyormuşum. böyle basit ve sıradan bir özellik tabi ki var foxyde. inanmıyorsan windows yüklü bir bilgisayar bul, sen de dene. neyse, benim merakım giderildi.
herkes eklenti olarak foxytunesu önerince sadece bende mi çalışmıyor bu özellik acaba diye merak ettim. ondan sormuştum sadece. demek kimsede çalışmıyormuş. sorun değil.

----------------
Now playing: LIl Wayne - Mr. Carter (Featuring Jay-Z) (
via FoxyTunes

hmm, kusura bakma, o özelliği ben bilmiyomuşum ya da ben foxytunes kullanırken yoktu. (şu an kullanmıyorum) sorun ritimbakstan kaynaklanıyor olabilir mi?

ebubekirs

- DownThemAll (Herkes biliyordur zaten)
- Vimperator (Bunu da şu başlıkta anlatmıştım http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2845.msg30547#msg30547)
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

FUBU

Alıntı Yapsorun ritimbakstan kaynaklanıyor olabilir mi?
yo dediğim gibi, rhytimbox seçili değilken de çalışmıyor. yani kaffeine falan seçiliyken de olmuyor. sanırım linuxdan kaynaklanıyor.

uu

WebMail Notifier de seçeneklerde olmayan(hotmail,gmail,yahoo,daum,nave,empas dışında)  adreslerdeki mail leri kontrol etmenin bir yolu var mı acaba?

FUBU

Alıntı YapWebMail Notifier de seçeneklerde olmayan(hotmail,gmail,yahoo,daum,nave,empas dışında)  adreslerdeki mail leri kontrol etmenin bir yolu var mı acaba?
Hayır. öyle bişiy olmuyor sanırım.
hatta seçeneklerde yahoo olmasına rağmen @ymail uzantılı mail adresimi kontrol edemiyor. sinir oluyorum.

ubunturk

Eklenti
Gbookmarks
happy checker
downthemall
video dowloader help
tema:
myfirefox
aerofox
_,-O
O(_)) ubuntu
 `-O

zulfikar

Arkadaslar aslinda baslikla alakali degil ama yinede buraya yazmayi uygun gordum. Eklentiler ile alakali oldugu icin.

Internet explorer 8 beta ile gelen ve google chromede de olan internetde gezerken web sitelerinde iz birakmamaya yarayan bi ozellik var.
Herkes duymusdur bunu herhalde. Bu foksiyonu kullana bilecegimiz bir firefox eklentisi varmi acaba? Yardimci olursaniz cok makbule gececek.

edge_nabby

Alıntı yapılan: zulfikar - 07 Eylül 2008 - 01:45:35
Arkadaslar aslinda baslikla alakali degil ama yinede buraya yazmayi uygun gordum. Eklentiler ile alakali oldugu icin.

Internet explorer 8 beta ile gelen ve google chromede de olan internetde gezerken web sitelerinde iz birakmamaya yarayan bi ozellik var.
Herkes duymusdur bunu herhalde. Bu foksiyonu kullana bilecegimiz bir firefox eklentisi varmi acaba? Yardimci olursaniz cok makbule gececek.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1306

unsalk

edge_nabby

Alıntı yapılan: unsalk - 07 Eylül 2008 - 02:42:19
İz bırakmama olayı için; https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1559
evet, bu daha güzelmiş. Stealther ve Distrust'ın eklenti sayfalarındaki yorumları okudum. çoğu kişi Distrust'ı önermiş. ama nedense Stealther daha çok indiriliyo.

heartsmagic

İz bırakmamak nasıl yapılıyormuş? Proxy arkasında olmadıktan sonra bunun "gerçek" anlamda yapılabileceğini pek düşünmüyorum ben. Yoksa yanlış şeyler hakkında mı düşünüyoruz?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

munirekinci

Tarayıcı geçmişini, kayıtlı şifreleri, çerezleri yoketmeye yarıyor. İnternette bir gizlilik sağlamıyor.

edge_nabby

heartsmagic

Güzel de o iş için zaten dahili bir uygulama varken neden fazladan bir eklentiyle Firefox yorulsun ki?

zulfikar

Aslinda mesele gezdigimiz yerlerde kendimizi gizleme degil bize ait bilgileri orada birakmama ve ben her girdigim yerde kullanmak isterim (tabi gercekden ise yariyorsa ondanda supheliyim gerci ama) cunki internette nerdedeyse hicbir siteye (bazilari haric) guvenmem.

edge_nabby

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Eylül 2008 - 05:56:09
Güzel de o iş için zaten dahili bir uygulama varken neden fazladan bir eklentiyle Firefox yorulsun ki?
nedir bu dahili uygulama?

heartsmagic

Alıntı yapılan: edge_nabby - 07 Eylül 2008 - 06:12:06

Araçlar-Özel verileri temizle

Karşı taraftaki izleri temizlemek mümkün değildir zannımca. Kendi IP adresiniz ile bağlanıyorsanız istendiği takdirde her şey kayıt altına alınır. O nedenle karşı tarafta bir temizlik beklemeyin. Öyle bir gizlilik istiyorsanız Proxy kavramına yönelin bence.

edge_nabby

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Eylül 2008 - 06:55:18
Alıntı yapılan: edge_nabby - 07 Eylül 2008 - 06:12:06

Araçlar-Özel verileri temizle
ama eklenti daha fazlasını yapıyo. sizin dediğinize göre bütün tarayıcı geçmişi, bütün çerezler, bütün tarayıcı önbelleği siliniyor. ama distrust eklentisi, aktif hale getirildiğinden kapatılıncaya kadar olanları siliyor. normal tarayıcı geçmişiniz, çerezleriniz falan silinmemiş oluyor. google chrome ve ie8'deki özellik yani.

egitimist

Bence web sitelerinden aldığımız resim,yazı vb. bilgisayarımızda bıraktığı izleri wipe adlı yazılımı kullanarak daha güvenli olarak temizleyebilirsiniz. wipe hakkında bilgi için tıklayın

Firefox'un Cache klasörünü sildiğimizde

Gutmann  algoritması ve daha pek çok özelliği kullanarak silmek istediğimiz verileri güvenli bir şekilde (geri getirilemez) silen konsol tabanlı bir uygulamadır. Varsayılan pass sayısı 4 'tür. Eğer silinmesi istenen verinin üzerine 4'ten fazla yazıp silme eylemi gerçekleştirmek için parametreleri kullanarak değiştirebilirsiniz.

sudo apt-get install wipe komutuyla wipe uygulamasını kurabilirsiniz.
wipe --help komutuyla parametreleri görebilirsiniz.
Örnek kullanım /home/kullanıcıadı/.mozilla/firefox dizini altındaki Cache dizinini silmek için;
sudo wipe -r Cache

edge_nabby

distrust eklentisi, firefox'un "özel verileri temizle" özelliği ve wipe adlı uygulama, tamamen farklı işlere yarayan farklı dünyaların kodlarıdır.

ironic

Kullandığım eklentilerden bazıları..

Cache Viewer

önbellekteki dosyaları bulma ,sıralama vs

Calculator

Blimsel terim desteği de bulunan hesap makinesi

Chatzilla

irc istemcisi...

FireFtp

ftp sitlerinden dosya indirme ve gönderme yöneticisi

Footiefox

Dünya ligleri (Türkiye dahil) Çok geniş bir maç yelpazesinde canlı karşılaşmaları takip edebilirsiniz..

Google Preview

Google arama sonuçlarında site önizlemsini sonuçların başında küçük bir öngörüntü şeklinde görebilirsiniz..

Gmail manager

basit bir gmail posta eklentisi.. e-postalrınızı belirlediğiniz aralıkta denetleyebilir,,doğrudan hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Grase Monkey

Kullanıcı java betiklerini ff de çalıştırmak için bir betik yönetici..Site ayarları ile ilgili eklentiler gm üzerinde çalışıyor.

ImageZoom

Sitedeki fotoğraflara yakınlaştırma,büyütme işlemi uygulayabilirsiniz..

Session Manager

operadaki gibi mevcut tarayıcı sekmelerinizi bir sonraki oturumlarda açmak için  kaydedip saklayabilirsiniz...

QuickNote

yine operadaki hızlı not ekleme görevini gören  bir betik..

ScreenGrab

En sevdiğim eklentilerden.. istediğiniz sayfayı sonuna kadar fotoğraf makinesi gibi çekip resim formatına dönüştürüyor.. Forumda istediği bilgileri arşivine atmak isteyenlere tavsiye olunur..

Tabscope

opera da aynı şekilde ubuntu da da olan sekme üzerine imleç ile gelindiğinde  sekmedeki içeriğin önizlemesini gösteriyor..

edge_nabby

Alıntı yapılan: ironic - 07 Eylül 2008 - 21:37:37ScreenGrab

En sevdiğim eklentilerden.. istediğiniz sayfayı sonuna kadar fotoğraf makinesi gibi çekip resim formatına dönüştürüyor.. Forumda istediği bilgileri arşivine atmak isteyenlere tavsiye olunur..
screengrab'i ben de kullanmıştım, ama şu an Abduction! kullanıyorum, daha güzel. ayrıca FireShot diye bi eklenti daha var, aynı işi ve çok daha fazlasını yapıyor. resmini çektiğin sayfada düzenlemeler yapabiliyorsun, blur efekti falan yapabiliyorsun yazılara. ama ne yazık ki linux'ta kullanamıyoruz :(