Nepomuk ve strigi

Başlatan osmancık, 22 Kasım 2009 - 22:28:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

osmancık

Merhaba.

Kubuntu 9.10 da Ayar > Gelişmiş bölümünde Masaüstü araması diye bir bölüm var. Buradan Nepomuk semantik masaüstünü etkinleştirdim. Dolphinde dosyalara yıldız verme gibi özellikler geldi. Ancak Strigi Dosya indeksleyiciyi etkinleştiremiyorum. Strigi servisi başlatılamadı. Bir kurulum hatası yapılmış gibi görünüyor diyor. Ne yapmam lazım? Yardımcı olabilecek var mı?
.                .-.
         .-'``(|||)
      ,`\ \    `-`.
     /   \ '``-.   `
   .-.  ,       `___:
  (::: ) :        ___     UBUNTU
   `-`  `       ,   :
     \   / ,..-`   ,
      `./ /    .-.`
         `-..-(   )
                `-`

heartsmagic

strigi kurulu mu sistemde?

dpkg -l | grep strigi ne diyor örneğin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

osmancık

synaptic de strigi yazıp bulduğum tüm paketleri kurmuştum. Eksik paket olabilir mi ya da bazı ayarlamalar mı yapmak lazım diye düşünüyorum ama kaynakta bulamadım.

dpkg -l | grep strigi
ii  kdegraphics-strigi-plugins           4:4.3.2-0ubuntu1                           graphics file format plugins for Strigi Desk
ii  kdepim-strigi-plugins                4:4.3.2-0ubuntu6                           PIM file format plugins for Strigi Desktop S
ii  libstrigihtmlgui0                    0.7.0-1                                    library for writing html clients for Strigi
ii  libstrigiqtdbusclient0               0.7.0-1                                    library for writing D-Bus clients for Strigi
ii  strigi-client                        0.7.0-1                                    Qt4 client for Strigi Desktop Search
ii  strigi-daemon                        0.7.0-1                                    fast indexing and searching tool for your pe
ii  strigi-utils                         0.7.0-1                                    command-line tools for Strigi Desktop Search
.                .-.
         .-'``(|||)
      ,`\ \    `-`.
     /   \ '``-.   `
   .-.  ,       `___:
  (::: ) :        ___     UBUNTU
   `-`  `       ,   :
     \   / ,..-`   ,
      `./ /    .-.`
         `-..-(   )
                `-`

heartsmagic

Kurulu gibi görünüyor. Hani ne KDE ne de bu özelliği kullanıyorum ancak aklıma gelen ilk şey paketin kurulu olup olmadığıydı.
Eğer çalışmıyorsa hata kaydı var mı diye bakınmak lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.