Ubuntu'dan Chrome OS'a Destek

Başlatan emingavas, 23 Kasım 2009 - 15:45:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emingavas

Ubuntu'nun yetkilileri, Google Chrome OS'i desteklediklerini ve açık kaynak platformu için büyük kazanç olduğunu açıkladı.

http://shiftdelete.net/ubuntudan-chrome-ose-destek-16148.html

tab

babanın oğula sahip cıkması gibi olmus ama guzel olmus

Sherlock Holmes

Bu gelişmenin devamında Chrombuntu ismiyle karşılaşırsak ne âlâ.

ironic

Özgür yazılım dünyası her geçen gün büyük bir ivmeyle güçleniyor. Aralarındaki dayanışmada -ayrıca-  oldukça sevindirici.

Yusuff

Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

kuleyni

command

google benim için skynet , ubuntuda terminatör :) , bakalım neler olacak

canosayan

Alıntı yapılan: command - 23 Kasım 2009 - 21:40:30
google benim için skynet , ubuntuda terminatör :) , bakalım neler olacak

google skynet olmaz gibime geliyor.

valla chrome os sanalda güzel çalışmıyor. biraz belleğini yükselteyim bakalım ne olacak
Chmod bizim işimiz.

Sherlock Holmes

google benim için skynet , ubuntuda terminatör  , bakalım neler olacak
Bu durumda Google aslında Cyberdyne Systems oluyor, yani skynet'i üreten şirket.
Skynet'in tanımı Savunma sistemini denetleyen yapay zeka, bu tanıma google uymuyor.
Filmdeki Terminatörün gözünden çekilen sahneler, ubuntudan çok slackware'a benziyor.
;)  :D

canosayan

Alıntı yapılan: ğnome - 24 Kasım 2009 - 19:33:51
google benim için skynet , ubuntuda terminatör  , bakalım neler olacak
Bu durumda Google aslında Cyberdyne Systems oluyor, yani skynet'i üreten şirket.
Skynet'in tanımı Savunma sistemini denetleyen yapay zeka, bu tanıma google uymuyor.
Filmdeki Terminatörün gözünden çekilen sahneler, ubuntudan çok slackware'a benziyor.
;)  :D

madem işi terminatöre dökdük, terminatörün gözünden gördüğümüz kısımlarda akan yazılara hiç gerek yok. hatta öyle bir görüntü oluşmasınada gerek yok. şöyle varsayalım. ekranı kapattığımızda bilgisayar duruyor mu?

ayrıca skynet küresel çapta çalışan bir sistem. ülkemizde bazı google servisleri yasaklanabiliyor.

wolframalpha sanki skynet olmaya googledan daha uygun.

ama google geniş yapısıyla bir gün matrix olabilir. bil gates te şu gözlüklü ajan olur.(buda tartışmaya yeni boyut açma olayı)
Chmod bizim işimiz.