bir kaç küçük soru

Başlatan asukaki, 19 Haziran 2008 - 21:44:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asukaki

Ubuntum ilk kurduğum zamankine göre daha yavaş açılıyor ve yavaş açılıyor. Daha önce forumda sormuştum klasör şifrelemek için easy crpyt yi kurdum  dosyaya sağtıklıyorum şifrele yazyor tıklıyorum bi pencere acılıyor ama her hangi bişi yook pencerenin üstünde arama yazıyor o kadar nasıl şifreleyebilirim. Masaüstündeki panelle biras samimi olduk sonunda sildim yeniden ekleme yaptım ama birtek  kablosuz bağlantısını orada gösteriyordu şimdi onu nerden ekleyebilirim. bi türlü beceremedim. İkincisi ise totemle ilgili iki cdlik bi film mesela ilk filmi açıyor ikincisini açmıyor akım türü belirlenemedi diyor. "mpg" dosyalarında yapıyor. mecbur çevirici ile açıyırum yarım ekran izliyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
Linux'la Her Şey Mümkün!

ufuk_k

Easycrypt konusunu bilmiyorum. Diğer sorunlar için forumda arama yapıp önerilenleri denemen gerek. Totem yerine başka bir video çalıcı seçmek, panele nasıl öğe ekleneceğine bakmak gibi.

asukaki

Panelle ilgili olarak öğe eklemeye falan baktım, lakin kablosuz bağlantıyı gösterene nasıl ekleyeceğimi bulamadım forumda. Bende o kadar denedim bulamadım. Totem yerine başka bir şey kullanmak istedim, ama hepsinde bir hata cıktı. Bende baştan silip totem kodeklerini ekledim. İlkini çalışltıran ikinciyide  çalıştırması lazım. Birde unutmuşum. :) Home dizindeki dosyaları home dizinindeki başka bir yere kopyalama taşıma yapamıyorum. İlk başta yapabiliyordum, sonradan böyle bir hata çıktı: illaki yönetici ile yapmam gerekiyor.
Linux'la Her Şey Mümkün!

Kozmo

Saatin yanında Network Manager ikonu var mı?

asukaki

yok.paneli komple sildim yanlişlikla yeniden ekledim ama bi kablosuz bağlantıyı ekleyemedim
Linux'la Her Şey Mümkün!

Kozmo

Panelde farenin sağ tuşuna tıklayıp ve uygulama ekle seçeneğini aktif edip network manager\'ı ekleyin. Açılışta çıkmıyorsa Sistem > Oturumlar kısmından Network Manager\'ın aktif olduğuna emin olun.

ufuk_k

sudo chown kullanıcıadı /home/kullanıcıadı diyerek ev dizinini sahiplen.
chmod 755 /home/kullanıcıadı diyerek izinleri değiştirebilirsin. Wireless kullanmadığımdan iconu nasıl eklenir bilmiyorum. Codecleri kurman diğer video çalıcılar için de gereklidir. Kurulum öncesi ve sonrası konusuna bakman gerek gerekli codecler için.

asukaki

oturumlara bakıp ordakilerin aynısı ile network ekledim ama bişi olmadı bi yaylı bişi cikti tikliyorum bişi olmuyo. Eskiden bi bilgisayar resmi vardı tıkladığımda etraftaki kablosuz ağları gösteriyordu. :(
Linux'la Her Şey Mümkün!

Kozmo

O bahsettiğiniz Network Manager. Paketi kaldırmadığınızdan emin olun, alt ve f2 tuşlarına basıp oraya network manager yazıp enter tuşuna basın.

asukaki

Alıntı yapılan: ufuk_k - 19 Haziran 2008 - 22:50:56
sudo chown kullanıcıadı /home/kullanıcıadı diyerek ev dizinini sahiplen.
chmod 755 /home/kullanıcıadı diyerek izinleri değiştirebilirsin. Wireless kullanmadığımdan iconu nasıl eklenir bilmiyorum. Codecleri kurman diğer video çalıcılar için de gereklidir. Kurulum öncesi ve sonrası konusuna bakman gerek gerekli codecler için.
teşekkürler home dizini düzeldi :) ilk ubuntuyu kurduğumda orada denilenleri yaptım ve hatta yetmedi 12 tane oynatıcı yükledim kodecleri yükledim hepsi bi taneyi açıyordu :) sonra ubuntuyu yeniden yükledim tekrar forumda ilk yapılması gerekenlerden bana lazım olanları yaptım ve paket yükleyicisinden bütün kodecleri yükledim. ya anlamadığım ilk cd ikinci cd her şeyi aynı uzantısı cartı curtu ama ilki açılıyor ikincisi açılmıyor :) acaba filmdemi hata var dedim başka denedim yine aynısı oldu
Linux'la Her Şey Mümkün!

asukaki

Alıntı yapılan: Kozmo - 19 Haziran 2008 - 22:59:12
O bahsettiğiniz Network Manager. Paketi kaldırmadığınızdan emin olun, alt ve f2 tuşlarına basıp oraya network manager yazıp enter tuşuna basın.
network manager yazdım konum bulunamadı dedi network admin yazdım ağ yapılandırması geldi orada gösteriyor. :S
Linux'la Her Şey Mümkün!

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

asukaki

yazdım enter dedim kapandı bişi olmadı
Linux'la Her Şey Mümkün!

heartsmagic

Nereye yazdın?
Konsola yaz, çıkan mesajları buraya geç.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

asukaki

bişi olmadı konsolda bi alt satıra geçti imleç orada yanıp sönüyor.
Linux'la Her Şey Mümkün!

Sypro

Oturumlar (sessions) 'daki girişi silip oraya yeni bir network manager (komut = nm-applet) eklerseniz açılışta otomatik çalışmasını sağlarsınız. Serkan'ın dediği gibi terminalden açmak istediğinizde açılmadıysa sistem gözlemçisinden çalışan programlara bakın, eğer çalışıyor ise sonlandırıp tekrar deneyin.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."