netbook remix ubuntu kurulumu yapamıyorum.

Başlatan kazaam, 24 Ekim 2009 - 17:44:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kazaam

mrb herkese kolay gelsin arkadaslar netbook uma ubuntu netbook remix kurmak istiyorum ama basaramadım lütfen yardım... hp compaq mini kullanıyorum. ubuntu 94remix i  indirdim tam olarak usb disk e yazmak icin ise win32diskimager ı tavsiye ettiler indirdigim ubuntu dosyası rar gozukuo icini actım img dosyasını win32 ile usb  disk e yazdım ama yeniden baslatıp usb yi sectigimde boot error yazısı kafamı bozdu sırf bu iş icin 8gb flash disk aldım ltfn yrdm  sürekli boot error verio ne yaptıysam duzelmedi imgdosyası sadece ubuntuyu rardan cıkartınca icinden cıkıyor baska turlu yazlıcaksa bilemem yrdmmmm :'(

ironic

Merhaba, ŞU adreste kullandığın model var mı bakarmısın. Ubuntu kurulum paketi rar halinde sunulmaz. Sanırım resmi siteden indirmemişsin. Öncelikle indirdiğin iso dosyası için md5 bütünlük doğrulaması yaptır. (nasıl yapılacağı acemiler için ilk durak bölümünde anlatılıyor).

9.04 Netbook Remix için MD5 değeri

8f921e001aebc3e98e8e8e7d29ee1dd4

olmalı.

comeooon

ubuntu netbook remix .iso olarak değil .img olarak(nedense) indirilebiliyor. Fakat arkadaşın dediği gibi rar içinde olmaması lazım.Birde BURADAN indirip deneyebilir misin?
Eee pc 701(4G) 1GB RAM [Sandisk ExtremeIII CLASS6 SDHC card (8GB)]-UNE 10.04
IBM Lenovo ideapad s10-2 Netbook-Ubuntu 10.04

kazaam

arkadasım md5de alakasız bi kod cıktı ne yapmam lazım

bytan

Alıntı yapılan: kazaam - 24 Ekim 2009 - 20:28:24
arkadasım md5de alakasız bi kod cıktı ne yapmam lazım

Tekrar indirmen lazım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

UNR .img olarak iniyordur ancak ben şunu bir hatırlatayım:

Alıntı YapÖncelikle indirdiğiniz şey RAR dosyası değildir! Sakın açmayın!
Kesinlikle veri cd'si (data) olarak yazdırmayın. Bu şekilde yazarsanız cd'den sistemi açamazsınız.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2495.0

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

OSAP

Arkadaşlar;

Ubuntu kullanıcısıyım.Bir netbook aldım.Netbook remix'i kurmak istiyorum ama feci bir bilgi kirliliği var ne yazık ki...Forumda yazılan ayrı ayrı yönlendirmeleri denedim ama bir sonuç alamadım.Netbook da XP yüklü...Remix'i USB'den veya taşınabilir harddsickten kurabilmenin basit yolu varmı?Net bir şekilde paylaşacak birileri olursa çok sevinirim.

İnanın çok bilgili olmayan beniim gibi bir çok kişi bu konuda yardım bekliyor.

Şimdiden teşekkürler....

ihtiyar said

Bilgi kirliliği derken? Buradaki kadar temiz bilgiyi başka yerde bulabiliyorsanız lütfen bize de haber verin!

http://unetbootin.sourceforge.net/

adresinden Windows versiyonunu indirin. Flas belleğinizi takın, programı açın, -sanırım ikinci seçenekti- ISO>#iso'nun bulunduğu yer#i seçin sonra da başlatın. 5 dakika kadar sonra "bootable" diskiniz hazır olacak. Sistemi yeniden başlatma isteği olacak, kabul edin. -tavsiyem- disk bölümlendirme kısmında sistemi yan yana kur deyin ve XP'nize bir şey olmadan Ubuntu da kurulmuş olacak.

OSAP

Merhaba,

Gerçekten çok kolay görünüyor bu şekilde gerçekten çok teşekkür ederim.Fakat ektede görüleceği üzere Unetbootin'de Ubuntu dağıtımı seçildiğinde  sürümler arasında UNR yok.Hangisini seçmem gerekir.Bu konudada yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: OSAP - 21 Kasım 2009 - 14:42:37
Merhaba,

Gerçekten çok kolay görünüyor bu şekilde gerçekten çok teşekkür ederim.Fakat ektede görüleceği üzere Unetbootin'de Ubuntu dağıtımı seçildiğinde  sürümler arasında UNR yok.Hangisini seçmem gerekir.Bu konudada yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle, bu bilgimi bu forumda öğrendiğimi belirteyim. Biraz aramak/araştırmak yeterli oluyor.

"Sanırım ikinci seçenekti" diye belirtmiştim mesajımda, tekrarlıyorum ve teyit ediyorum. İkinci seçenekmiş, yani Disk İmajı olan kısımdan yapmanız gerekiyor. Tabi benim söylediğim şey, 9.10 remix versiyonu için geçerli idi. Çünkü o iso olarak iniyordu. Disk İmajı olan kısımda img seçeneği var mı, hatırlamıyorum. Bu konuda başka bir arkadaşın yardımcı olmasını beklemek, beklerken de araştırmak güzel olacaktır.

Düzenleme2:

İlk düzeltme sonucu yazdığımı siliyorum.

https://help.ubuntu.com/community/Installation/FromImgFiles Buradaki bilgiler yardımcı olacaktır.

OSAP

Tekrar Merhaba, :'(

biliyorum çoook fazla oldum...Ama tüm denilenleri yaptım.Ekteki resimdede görüleceği üzere ciddi bir yol aldım...Ama USB takılıyken tekrar başlat diyorumitüm ayarları karıştırıyorum...Bir türlü yüklemeye geçemiyorum.Lütfen kusuruma bakmayın belkide çok basit bir şeyi gözden kaçırıyorum.

Tüm cahil cesaretimle xp yüklü netbook'umda ubuntu remix kullanmak istiyorum.

Yardım lütfen...

:(

ihtiyar said

@OSAP, USB belleğini hazır hale getirebildiysen ikinci aşama Bios ayarıdır. Bilgisayardan bilgisayara değişiyor Bios'a girme tuşu. İlk ekranda yazar ama hızlı geçen bir ekrandır, Bios Setup ile ilgili bir şey görürsen hangi tuş ise o anda basman gerekiyor ya da olmadı yeniden başlatırsın. F8, F10, F11, Del, vs. olabilir. Bios'a girdikten sonra da Boot kısmında + tuşu ile USB belleğini en üstte çıkartman gerekiyor. Böylece sistem USB bellekten açılacak ve kurulum işlemine geçebileceksin. ;)

OSAP

Çok sordum,çok yordum...Sabırla cevapladığın için çok çok  teşekkürler.Deneyeceğim... :D

ihtiyar said

Alıntı yapılan: OSAP - 21 Kasım 2009 - 21:55:22
Çok sordum,çok yordum...Sabırla cevapladığın için çok çok  teşekkürler.Deneyeceğim... :D

Ben de ilk geldiğim günlerde böyleydim. ;) Ama şimdi "sormadan önce biraz araştırmak" felsefesiyle hareket ediyorum, tavsiye ederim. ;) Bir kapıdan giremiyorsan diğer kapıya, ondan da giremiyorsan başka anahtarlara yönel. ;)

OSAP

Ubuntu Remix'i yükledim ve şu an kuulanıyorum.Sabrın ve yardımın için çok teşekkür ederim ''ihtiyar said''....

ihtiyar said

Alıntı yapılan: OSAP - 22 Kasım 2009 - 14:11:46
Ubuntu Remix'i yükledim ve şu an kuulanıyorum.Sabrın ve yardımın için çok teşekkür ederim ''ihtiyar said''....

Rica ederim, hayırlı olsun. Şimdi sıra konuyu etiketlemeye geldi. İlk mesajını "düzenle" deyip başlığının başına [Çözüldü] eklersen arkadaşlar da konuyu kilitler. ;)

ironic

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 22 Kasım 2009 - 17:51:12

Rica ederim, hayırlı olsun. Şimdi sıra konuyu etiketlemeye geldi. İlk mesajını "düzenle" deyip başlığının başına [Çözüldü] eklersen arkadaşlar da konuyu kilitler. ;)

Konuyu açan kişi henüz ortalıkta gözükmüyor.  :)

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ironic - 23 Kasım 2009 - 01:42:15
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 22 Kasım 2009 - 17:51:12

Konuyu açan kişi henüz ortalıkta gözükmüyor.  :)

ihtiyarlık işte, fark etmemişim. :P