Kurulumda Sorun

Başlatan adanus, 22 Kasım 2009 - 20:36:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

adanus

Arkadaşlar Tekrar Merhaba

9.04 kurulumu için çok uğraştım, forumdan destek aldım ama kuramadım
Pardus'a geçiş yaptım ve 15 günlük pardus maceramdan sonra,
yeniden ubuntu ya geçiş yapmaya karar verdim. ( bir türlü alışamadım )

http://cdimages.ubuntu.com/daily/current/      adresinden     PC (Intel x86) alternate install CD    cd sini indirdim

Alternate install ile kurulumu bitirmeden,

kullanıcılar ve parolalar oluşturuluyor dedi

o bölümde kilitledi

Tekrar kurdum, yine aynı yerde kilitledi

ben de sistemi resetledim, cd yi çıkardım, sistem açıldı, hata vermedi
Ama
Açıldıktan sonra, internet bağlantısı var
fakat Kablolo ağlar bağlantısı pasif ve altında aygıt bağlantısı kullanılamadı mesajı pasif olarak duruyor
Konu ile iligi olarak yardımlarınızı bekliyorum

Teşekkürler

zeitgeist

Evet daha önce sizin Ubuntu yükleme hususundaki probleminizi konuşmuş ve nihayetinde Alternete cd ile kurulum yapmanızı önermiştik.

Anlattığınız haliyle kurulum esnasında hata alsanız da nihayetinde sistemi açabiliyorsunuz. Yani şu an Ubuntu çalışıyor? Sorun internete girememek mi?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

adanus

Merhaba
Alternate cd üzerinden de kuramamıştım
Fakat
Anladım ki Alternate cd yi yanlış indirmişim ( Benim Hatam )
şimdi doğrusunu indirdim, Alternate olarak kurulum yaptı
Ama

1 : Kurulum tamamlanmadan, Kullanıcılar ve şifreler oluşturuluyor kısmında kilitledi, ben sisteme reset attım, ubuntu sorunsuz açıldı

********* ileriki dönemde sorun yaratabilirmi ?

2 : Sistem açıldı, internet var ama Ağ bağlantıları kısmına tıklayınca, internet olduğu halde, kablolu ağlar kısmı pasif ve Aygıt kullanılamadı yazıyor

Teşekkürler

zeitgeist

1- Açıkçası sorun sorun yaratıp yaratmayacağı hususunda bilgim yok. Daha önce Alternate cd ile kurulum yapmadım ancak kurulumun tam olarak bitmemesi hoş değil. Bahsettiğiniz kullanıcılar ve şifre oluşturma safhası kurulumun hangi aşamasında oluyor, sistem yüklemesinin son bölümlerinde mi? Bu kullanıcı adı ve şifreler Ubuntu açılışında gdm ekranında kullandığınız kullanıcı adı ve şifre değil mi? Eğer öyleyse ve Ubuntu'yu açabiliyorsanız kullanıcı adı ve şifre giriyorsunuz dolayısıyla burada bir sorun olmaması gerekir.

2-İnternet bağlantısı sorunsuz madem bana kalırsa pasif görünmesine çok takılmayın, belki kurulum aşamasında yaşanan sorunla ilişkilidir. Yine de bu konudan rahatsızsanız forumda bahsi geçen Wicd ile internete bağlanmayı deneyebilirsiniz.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

adanus

Merhaba

Kiltlenme, son 3 Dk kaldığında olmuştu
Şifrelerde ve sistemde, şu ana kadar herhangi bir hata vermedi

bu şekilde kullanayım

Teşekkürler