[Çözüldü] Windows'taki C: ve dosyalarım görünmüyor?

Başlatan yy2, 28 Mayıs 2008 - 10:59:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yy2

Tekrar merhabalar;

tahmin edeceğiniz gibi ubuntuyu güncellemeye ve geliştirmeye devam ediyorum ama windowstaki C: de olan dosyalarım ve belgelerimde olan klasörlerim müziklerim resimlerim  bunlara nasıl ulaşacağım yardımcı olur musunuz, aradım ama tam olarak yanıt bulamadım. Benzer bir konuda arkadaştan bu kayıtlar istenmiş benimkiler ise bu şekilde. Benim laptopta sadece C: var ve D: (recovery partition)  var ben wubi ile ubuntuyu kurdum C: ye windowsla beraber.

[b]# /etc/fstab: static file system information.
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
proc            /proc           proc    defaults        0       0
/host/ubuntu/disks/root.disk /               ext3    loop,errors=remount-ro 0       1
/host/ubuntu/disks/boot /boot           none    bind            0       0
/host/ubuntu/disks/swap.disk none            swap    loop,sw         0       0
/dev/scd0       /media/cdrom0   udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0       0[/b]

Bir de ek olarak güncellemede sürekli iki tane biri init ile başlayan diğerini ise hatırlamıyorum ama tekrar gelirse yazarım her yeniden başlatmada ve ara sıra geliyor yüklüyorum yine geliyor. Ek olarak yeni kurulan ubuntuda yapılması gereken neler var, neler tavsiye edersiniz, üst konuda anlatılanlar haricinde?

saygılar.

heartsmagic

O bölümün ntfs ise forumda ntfs-3g diye arat, hatta ntfs diye araman bile yeterli olacaktır.
Güncellemeler mevzu da forumda geçti ancak aramayla belki bulamazsın. Terminali aç ve şu komutu yürüt:

sudo aptitude update
sudo aptitude upgrade

Neler yapılması gerektiği sabit bir başlıkla anlatılıyor. Eğer oradakileri yaptıysan neler yapacağın senin ihtiyaçlarına göre değişir. Sen ihtiyaç hisset, araştır, bulamaz veya yapamazsan yine burada sorunu sorarsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

Merhaba,

Sorununuzun çözümü için lütfen şu başlığa bakın:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=4062.0

yy2

çok teşekkür ederim evet şimdi görebiliyorum alt+F2 yapınca gelen yerde 2 seçenek vardı işaretleyince uygula butonu pasif oluyordu.sonra isim girdim mount yerlerine birine E birine F diye ama F recovery kısmına denk geldi sanırım orası zaten lazım değil iptal etmeye uğraştım sadece E kalsın diye ama yapamadım.birde bu verdiğim isimler windows kısmında değişikliğe sebep olmaz değimi? F bağlanamadı dedi remove falan yazıyordu bende bölümü kazayla silmemek için önce size danışayım dedim.çünkü 2 tane işaretlediğim yer gelmiyor onun yerine dahili ...... okuma yazma ve harici .......leri okuma yazma seçeneği geliyor. bu uyarıyıda veriyor uygula derken Türkçe karakter içeren belgeler müzkler dosyalar görünmüyor onu yapmaya uğraşacağım şimdi dil desteğine bakcam tammı değilmi diye.

** (ntfs-config:6489): WARNING **: /media/F bağlama başarısız.

Windows is hibernated, refused to mount.
Failed to mount '/dev/sda3': Operation not permitted
The NTFS partition is hibernated. Please resume and shutdown Windows
properly, or mount the volume read-only with the 'ro' mount option, or
mount the volume read-write with the 'remove_hiberfile' mount option.
For example type on the command line:

mount -t ntfs-3g /dev/sda3 /media/F -o remove_hiberfile

ufuk_k

Windowsu uyku moduna almışsınız ondan bağlanmıyor diyor. Önce windowsu açıp düzgün şekilde kapayın derim. Ya da yazdığınızın en altındaki komutu başına sudo ekleyerek verin. Türkçe karakter sorunları için (ntfs ve windows dizinleri) forumda çözülmüş bir kaç başlık var. Onlara bakabilirsiniz.

heartsmagic

Wubideki ilginç Türkçe karakter sorunu çözülememişti diye hatırlıyorum. Wubinin azizliği sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ufuk_k

Ben wubi'yi atlamışım, tabii Türkçe karakter sorunu çözülemeyebilir de wubi altındaysan :)

yy2

hmmm anladım wubi ile kullanıyorsam mecburen çekcem bu sorunu  :( kötü oldu ama wubiye bi mail atayım en azından belki bi çözüm üretirler Türkçe karakter problemine.

ben wireless konusuyla rar açma konusuna arama yapayım o zaman tekrar ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

ufuk_k

wubi kullanmadığım için bişey diyemiyorum, belki çözümü vardır ya da gerçekten böyle bir hata vardır wubide. Bunu kullananların takip etmesi ve gelişmeleri haber vermesi iyi olur. Diğer konuları forumda bulabilirsiniz, bulamadığınız ya da başlığı olmayan bir sorununuz olunca da uygun başlığa yeni konu açabilirsiniz.

yy2

Alıntı yapılan: ufuk_k - 28 Mayıs 2008 - 13:04:01
wubi kullanmadığım için bişey diyemiyorum, belki çözümü vardır ya da gerçekten böyle bir hata vardır wubide. Bunu kullananların takip etmesi ve gelişmeleri haber vermesi iyi olur. Diğer konuları forumda bulabilirsiniz, bulamadığınız ya da başlığı olmayan bir sorununuz olunca da uygun başlığa yeni konu açabilirsiniz.

teşekkür ederim.evet aramaya başladım bile wireless için gereken kurulumu yapıyorum.wubi kullanan profesyonel bir arkadaş bulabilirsem umarım çözebilirim sorunu çözersem buraya yazarım hemen.

ufuk_k

Windows diskleri bağlama sorununu hallettiyseniz konuyu kapatıcam.

yy2

Alıntı yapılan: ufuk_k - 28 Mayıs 2008 - 13:20:44
Windows diskleri bağlama sorununu hallettiyseniz konuyu kapatıcam.

türkçe desteği sorunu dışında evet hallettim teşekkür ederim, kapatabilirsiniz.

ufuk_k

Türkçe karakter sorunu için araştırma yapın ve forumu takip edin demekten başka birşey bulamıyorum. Çünkü ben ve çoğu arkadaş wubi kullanmıyoruz, normal şekilde kuruyoruz.