son güncelleştirmeleri yaptıktan sonra sorun çıktı

Başlatan ayro, 24 Kasım 2009 - 13:29:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ayro

bende virtualbox vardı.Gerçi o bir kaç gündür var ondan değil galba, sonra güncelleştirmeleri yükledim.Şimdi bilgisayar açılırken

mr login:

yazısında kalıyor.Burası problem değil girip startx falan yazardım fakat problem yanıp sönmesi.Ekran resmen imleç gibi yanıp sönüyor.Bir geliyor bir giriyor.

ayrox yazıyorum arx y ve o tam söndüğü ana denk geliyor.ayroxu bir şekilde yaızyorum fakat şifre tamamen problem.
------
Şu an live cddeyim.Nasıl bir öneriniz olabilir ?
Sistemi bilmeden istediğin gibi müdahile edemezsin!

ayro

usta maalesef grupta problem var.Ama birşey fark ettim yanp sönmüyor farklı iki yerde dolaşıyor.

birisi login diğeri vm birşeyler diyor.Sanıyorum virtualbox ile normal arasında bir problem yaşıyorum.Virtualbox kısmından hrddiskleri silsem (bildiğim kadarıyla yoktu ama) yada bir şekilde virtualbox ile ilgili herşeyi silebilir miyim ?

kalender

geçmiş olsun aynı sorunla envy ile ati ekran kartı yüklediğimde karşılaştım eğer recovery modu seçebilirsen recovery modda gir root olduktan sonra

sudo envyng -t

ile envy i çalıştırıp önceden yüklediğin sürücü varsa kaldırmayı deneyebilirsin
Dal Rüzgara Küskün Değildir Ama Kırılmıştır Bir Kere!

zeitgeist

Bu sorun oluşmadan önce ne yapmıştın? Virtualbox bilgisayar içinde sanak bir makine dolayısıyla senin işletim sistemine müdahale etmemesi gerekir. Ancak sorunun nedenini virtualbox olarak görüyorsan sistemi root shell ile açıp

apt-get --purge remove virtualbox

komutu ile virtualbox ve ayarlarını silebilirsin.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

ayro

hocam ne giriş yapabiliyorum nede grup var...Videodaki gibi yanıp sönüyor ;

http://tinypic.com/r/xen701/6

bu videodaki gibi oluyor.Live cd deyim bu yüzden livecd üstünden naparsam yapabilirim.

düzeltme:

sorun olmadan önce güncelledim.Onun öncesinde birşey yapdım.Prgoram kurma vs.. ile ilgili sadece blog kodluyordum.Oda localhost ile..

Grup var şimdi bakıyorum.Fakat griş ekranında grup falan gelmiyor.

kalender

linkte nasıl rocovery menüye ulaşabileceğinle ilgili bilgiler var indirmen gereken dosya 4-5 mb indirip cd ye kalıp yazdır ordaki adımları uygulayarak recovery menüye ulaşabilirsin

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13976.0
Dal Rüzgara Küskün Değildir Ama Kırılmıştır Bir Kere!

zeitgeist

Alıntı yapılan: ayro - 24 Kasım 2009 - 15:15:09
Grup var şimdi bakıyorum.Fakat griş ekranında grup falan gelmiyor.

Bu ifadeler birbiriyle tezat gibi? Grub ekranı artık var mı demek istiyorsun, eğer öyleyse nasıl oldu da artık var? Yoksa hala grub ekranı yok mu?

Bir şekilde recovery modda bilgisayarı açsak iyi olurdu aslında, yeniden grub kurulumu yapmayı deneyebilirsin.

Ubuntu açılırken  Ctrl+alt+f1...f2,f3... tuş kombinasyonları cevap veriyor mu?

@pcnet'in önerisini denemen faydalı olacaktır.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

ayro

zeitgeist

grup dosyaları falan var fakat açılışta görünmüyor demek istemiştim.

Format attım şimdi.Güncelleştirmeleri açılırken kuracağım, dosyalarıma livecd ile ulaşıp aldım. :-/