Program dosyaları

Başlatan maydin95, 21 Kasım 2009 - 20:01:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maydin95

bakarmısınız ben ubuntuya kurduğum programları internetten indirmeden pardus2009a taşımayı düşünüyorum bazılarını tabii veya pardusla anlaşamazsam asıl hdd me ubuntu kuracam

fakat şimdikine kurduğum dosyaları özellikle synaptikten ve wine gibi bir flashdiske falan atıp diğer sisteme göndermek istiyorum bu nasıl olabilir
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

ironic

Ubuntu paketlerini Pardus a kuramazsın. Paket yönetim sistemleri farklı. Denemedim ama wine ile kurdukların belki çalışabilir.

maydin95

aslında wine olanlar demedim ama exe dosyaları çalışırda neyse sorum şu
şimdi ben bu sisteme sinaptikten paket kurdum indirdim ben bunları flash diske yedekleyip başka bir hdd deki ubuntuya aktaracam birdaha indirmeye gerek kalmadan bu mümken mü
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

ironic

Evet mümkün. Aşağıdaki başlık yardımcı olacaktır.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=716.0

maydin95

o başlıktaki yere geldimde galiba bunlar güncelleme dosyaları wine falan kurdum onlar yok

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Kasım 2009 - 12:17:40

ayrıca küçük bir sorum var bazen bir konuya falan girince index.php indir diyo ve siteye girmiyor o zaman yenile diyorum öyle giriyor bu bir sorun mu acaba

zeitgeist

Alıntı yapılan: maydin95 - 26 Kasım 2009 - 12:11:11
o başlıktaki yere geldimde galiba bunlar güncelleme dosyaları wine falan kurdum onlar yok

Eğer doğru anladıysam, Wine paketini indirdim cache klasöründe yok mu diyorsun?

Alıntı yapılan: maydin95 - 26 Kasım 2009 - 12:11:11
ayrıca küçük bir sorum var bazen bir konuya falan girince index.php indir diyo ve siteye girmiyor o zaman yenile diyorum öyle giriyor bu bir sorun mu acaba

Sitemizde herhangi bir sorun yok.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

maydin95

evet wine şu anda sistemimde kurulu fakat var/cache klasöründe wine yok baktım kurmadığım language , mysql falan var bunlar güncvelleme olabilir mi

heartsmagic

Alıntı yapılan: maydin95 - 26 Kasım 2009 - 14:48:55
evet wine şu anda sistemimde kurulu fakat var/cache klasöründe wine yok baktım kurmadığım language , mysql falan var bunlar güncvelleme olabilir mi

Eğer depolardan kurduysan wine'a ait .deb paketleri orada olacaktır. Eğer bir yerden çekip elle kurduysan haliyle orada olmaz.
Senin istediğin wine ile kurduğun programları yedeklemekse ev dizininde Ctr+H ile gizli dizinleri gördükten sonra .wine dizinini biraz kurcalaman gerekiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.