Çeviri sıralamasındaki yerimiz

Başlatan ubuntuki lilith, 21 Kasım 2009 - 15:06:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Fidel

Alıntı yapılan: ubuntuki - 09 Şubat 2010 - 00:49:08
Lucid paketleri ekleneli sanırım birkaç gün oldu ve artık 10. sıradayız :D
Lucid Lynx Çeviri Sıralaması

10 numara takım olduk desenize...  ;)

inspector

Alıntı yapılan: ubuntuki - 21 Kasım 2009 - 15:06:29
Arkadaşlar dün hala 18. sırada görünüyorduk şimdi baktım 13. sıradayız.
https://translations.launchpad.net/ubuntu/karmic/+translations
Bunda yakın zamanda çeviri çalışmalarına katılan arkadaşlarımızın da payı çok büyük. Çeviri çalışmalarına herkesten destek bekliyoruz, şimdiye kadar katılan tüm arkadaşlarımıza sa sonsuz teşekkürler emekleri için. Umarım bu başlıktan daima üst sıralara geçişimizin haberlerini paylaşılır, hız kesmeyelim çalışmaya devam. 13'ten geri adım yok ;)

Link ölü.

ubuntuki lilith

Şu anda yukarıda belirttiğim gibi 10. sıraya ulaşmış bulunuyoruz. Orada verilen link öncesine aittir, ayrıca Launchpad sitesindeki çalışmalardan ötürü sık sık girişlerde problem yaşıyoruz, hata veriyor ama siz güvenin sıralamadaki yerimiz doğrudur ;)

inspector

Alıntı yapılan: ubuntuki - 09 Şubat 2010 - 12:50:23
Şu anda yukarıda belirttiğim gibi 10. sıraya ulaşmış bulunuyoruz. Orada verilen link öncesine aittir, ayrıca Launchpad sitesindeki çalışmalardan ötürü sık sık girişlerde problem yaşıyoruz, hata veriyor ama siz güvenin sıralamadaki yerimiz doğrudur ;)

Peki bunun yenisi nerede? Bende elimden geldiğince çeviriye katkı yapmaya çalışırım.

Fidel

Alıntı yapılan: inspector - 09 Şubat 2010 - 12:53:18
Alıntı yapılan: ubuntuki - 09 Şubat 2010 - 12:50:23

Peki bunun yenisi nerede? Bende elimden geldiğince çeviriye katkı yapmaya çalışırım.

https://translations.launchpad.net/ubuntu/lucid/+lang/tr

Bu link lucid için...

ubuntuki lilith

Alıntı yapılan: ubuntuki - 09 Şubat 2010 - 00:49:08
Lucid paketleri ekleneli sanırım birkaç gün oldu ve artık 10. sıradayız :D
Lucid Lynx Çeviri Sıralaması
Burası ama hata veriyor sürekli tıklayınca göreceksiniz. Dün gece açıldığında 10'da idik. Çevirilere yardım etmek isterseniz, memnun oluruz bunun için Ubuntu çeviri tayfasına katılmak ister misiniz adlı bölüme buradan alacağınız hesabın linkini aktarmanız gerekmektedir. Böylece hesabınızla giriş yapıp dilediğiniz paketten çeviri yapmaya başlarsınız, türkçeleştirme takımına da girmenizde fayda var. Buna dair açıklamalarımız çeviri bölümümüzde mevcut, zaten öncelikle çeviriye başlamadan çeviri bölümümüzdeki başlıkları isrelemeniz faydanıza olacaktır.

EsatYuce

Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi Şubat ayı sonu itibariyle Lucid çevirisinde 10. sıradayız. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

[IMG]http://i48.tinypic.com/1055pxl.png[/img]

Fidel

ubuntiki lilith'in verdiği linkten alfabetik listeye ulaşıyorum. Çeviri sırasına göre nasıl görebilirim?

EsatYuce

View all languages bağlantısına, ardından Status'a tıklayın.

Fidel

Onu yapıyordum da yine olmuyordu. Status'u tıklayınca ona göre sıraladı. Bu arada katılımcı sayısına göre de 10. sıradayız.

EsatYuce

Status katılımcı sayısını değil, yapılan çevirileri gösterir.

Fidel

Alıntı yapılan: EsatYuce - 01 Mart 2010 - 13:44:58

Az önce burada "Sayfa bağlantısında aşağı doğru sırala" gibi bir şey yazıyordu. Düzenlendiğini belli etmeden nasıl düzenledin anlamadım ama bu düzenlemeden sonra benim mesaj "çekirdek yiyen adamlar"ın sohbetine benzemiş.  :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Mart 2010 - 14:09:54

Alıntı yapılan: EsatYuce - 01 Mart 2010 - 13:56:51
Status katılımcı sayısını değil, yapılan çevirileri gösterir.

Sen de vur dedik öldürdün ama.  ;D

Onu biliyorum. Contributors bazında baktım, o açıdan da 10. sıradayız.

ubuntuki lilith

Contributors'un 476 olduğuna bakmayın istersek Contributors sıralamasında 1. olalım neticede çeviren 20 kişiden fazlası değil.

Fidel

Şu an 11. sıradaki Rusça'nın 2500 madde ilerisinde, 9. sıradaki Lehçe'nin 5000 madde gerisindeyiz. Biraz asılsak 9. sıraya geçebiliriz. Biraz savsaklarsak 11. sıraya gerileriz.  ;D

localhost

10. Sirada olmak güzel. Insallah yakinlarda 5. Siralarda görürüz güzel Türkcemizi
Linux LPIC1 - MCSA

ubuntuki lilith

Gelin ata binmiş ya nasip demiş. Umarım onu da göreceğimiz günler gelir. :D

ScaryMan

Gün itibari ile Polonya'yı geçmiş bulunuyoruz. Sıralamada bir adım daha yukarı tırmandık. Tüm çeviri yapan arkadaşlarımı tebrik ederim. :)

özgürubuntu

Nereden bakıyorsunuz bu sıralamaya? Tebrik ederim çevirmen arkadaşları

Düzenleme ;
Alıntı yapılan: EsatYuce - 01 Mart 2010 - 13:44:58

Afedersiniz, üstte yazıyormuş.. (:

EsatYuce

Umarım daha da yukarılara tırmanırız.

ScaryMan

Aradaki fark 200 çeviri civarında. Sıramızı sabitlemek için farkı biraz açmamız lazım. Ben elimden geleni yapacağım. :)

ironic

Bu başarıda katkısı olan herkese çok teşekkürler. Karmic' de gerilerinde olsak da Lucid' de geçmişiz. Sırada çekik gözlüler var.  :)

heartsmagic

Herkesin eline sağlık arkadaşlar. Yukarılara tırmandığımızı görmek mutluluk verici.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ubuntuki lilith

Başta tayfa arkadaşlarım olmak üzere, çevirilerde katkısı bulunan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Umarım 20 Nisan'a dek daha da üst sıralara tırmanacağız. Çeviri tayfamız önüne koyduğu tüm hedefleri birer birer gerçekleştiriyor. Tüm çalışkan, özverili tayfamıza sonsuz teşekkürler.

sema

Tebrik ederim arkadaşlar. Çok güzel bir haber :)

Devamının artarak ilerlemesi (büyümesi, yükselmesi)  dileklerimde (bu da çok resmi oldu, idare edin).
susema