Ubuntu'ya donanım bilgilerimizi göndermeli miyiz?

Başlatan eren, 19 Kasım 2009 - 12:58:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Evet
151 (91%)
Hayır
15 (9%)

Toplam Oy Verenler: 164

eren

Bildiğiniz gibi "Donanım Sürücüleri" ile donanımı tanıttıktan sonra donanım bilgilerinin gönderilmesi isteniyor. Bunun sebebi merkezi referans veritabanında bilgilerin toplanacak olması ve sorunlu olan donanımların tespiti.

Yoruma açıktır, kolay gelsin.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

zeitgeist

Daha çok donanıma destek anlamında ben gönderilmesinden yanayım, oyum da bu yönde.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

ironic

Gelecek Ubuntu  sürümleriyle daha az sorun yaşamak için şimdiye kadar hep gönderdim. 

Sherlock Holmes

Ubuntu geliştiricileri için fuzuli bilgi olmadığından hatta oldukça önemli bir katkı olduğunu düşündüğümden,
göndermekteyim:D

kuleyni

Bu soruya hayır diyen kimse var mı acaba?Bence göndermek kesin göndermek lazım.

kozanibo

bunun açık mı kapalı mı olduğunu nerden öğreniyoruz?

xwes

Bence gerekirse degil donanim bilgisini bilgisayarin kendisini bile gondermeliyiz :) Oyun "evet"

hitokiri

Alıntı yapılan: ibokozan - 19 Kasım 2009 - 17:11:29
Sistem yönetim yazılım kaynakları istatistikler bölümü ; ) yazdığına göre sadece donanımsaldeğil yazılımsal haftalık bilgilendirme  :D

ironic

Alıntı yapılan: hitokiri - 19 Kasım 2009 - 19:22:38
Alıntı yapılan: ibokozan - 19 Kasım 2009 - 17:11:29
Sistem yönetim yazılım kaynakları istatistikler bölümü ; ) yazdığına göre sadece donanımsaldeğil yazılımsal haftalık bilgilendirme  :D

Ankette sorulan , Sistem >> Yönetim >> Sistem Sınama  (System Testing)  kullanımı olsa gerek. 

hitokiri

zeitgeist

Alıntı yapılan: xwes - 19 Kasım 2009 - 18:42:20
Bence gerekirse degil donanim bilgisini bilgisayarin kendisini bile gondermeliyiz :) Oyun "evet"

:D
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

raspacı

Göndermek gerekiyor tabi ki ama 0 olan hayır oylarını görünce belki herkes yanılıyordur diye hayır dedim. Ama tabi siz gönderin :)
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

GAREZ

en çok satan marka olduğundan MSI VR601-049 bilgilerini gönderdim...

Anıl

Alıntı yapılan: zeitgeist - 19 Kasım 2009 - 13:04:59
Daha çok donanıma destek anlamında ben gönderilmesinden yanayım, oyum da bu yönde.

Kesinlikle katılıyorum.
Ubuntu - SuSe

bsod1

göndermeliyiz ama ben göndermiyorum o.O

(nerden gönderildiğini bilmediğimden :) muhtemelen ilk kurulumda sormuştur fakat ben yok gönderme seçeneğini seçmişimdir)

ırmak

hamdi

Alıntı yapılan: wiper - 19 Kasım 2009 - 12:58:18

Bildiğiniz gibi "Donanım Sürücüleri" ile donanımı tanıttıktan sonra donanım bilgilerinin gönderilmesi isteniyor. Bunun sebebi merkezi referans veritabanında bilgilerin toplanacak olması ve sorunlu olan donanımların tespiti.

kolay gelsin.
sizin gibi düşünüyorum

krwlng

Kesinlikle gönderilmeli, bu bilgilere göre geliştiriciler hangi donanımların sorun çıkardığını veya hangi donanımla hangi uygulamaların nasıl çalıştığını daha kolay deneyebilir.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Sherlock Holmes

hmmm.
Acaba bu bilgilere Harici donanımlar dahil oluyormudur,
yoksa
bir yazıcıyı takılı vaziyette iken'mi donanım bilgilerini göndermeliyim.  :D  :P

Oyum daima 'Evet'

microanaliz

Bunlar geliştirmeden kullanılacaksa gönderilmesi derim ama bilemiyeceğim başka amaçlar için kullanılacaksa soru işaretleri oluşur kafamda.
MicroAnaliz

Kutadgu

Ben gönderiyorum ancak ankete yanıt vermedim çünkü göndermeli miyiz sorusuna cevap verecek kadar bilgi sahibi değilim.

sema

Tabii ki de göndermeliyiz. Daha iyi bir Ubuntu için (Daha iyi bir dünya için gibi oldu, olsun. Yanılmış olmam herhalde).
susema

agunZagun

Tabii ki de evet. Göndermeyen de şikayet edip dursun "Benim donanımımın driverı yok Ubuntu'da!" diye :D.

cagdas13_3