Live CD ile kurulan Arch Linux

Başlatan eren, 19 Kasım 2009 - 02:27:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

http://chakra-project.org/

KDE4 ve KDE3 desteği olan Arch Linux tabanlı Live CD ile kurulan bir dağıtım çıkmış. Alpha aşamasında ancak ben denedim oldukça kararlı. Türkçe kurulum ve kullanım desteği de var. Geleceği olan bir projeye benziyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

utdmr

chakra linux uzun zamandır var olan bir proje. Üzerine KDEmod eklenmiş ve grafik kurulum arabirimi olan bir Arch Linux türevi. Eğer halihazırda X server kurulu ve konfigure bir Arch'ınız varsa, KDEmod deposunu ekleyerek kde paketlerini kurup, Chakra'ya geçmiş kadar olursunuz.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

hasansahin

Alıntı yapılan: utdemir - 19 Kasım 2009 - 11:19:50
chakra linux uzun zamandır var olan bir proje. Üzerine KDEmod eklenmiş ve grafik kurulum arabirimi olan bir Arch Linux türevi. Eğer halihazırda X server kurulu ve konfigure bir Arch'ınız varsa, KDEmod deposunu ekleyerek kde paketlerini kurup, Chakra'ya geçmiş kadar olursunuz.
Çok ayrıntılı test etmesemde, KDEmod ile normal KDE arasında hız ve kararlılık farkı göremedim.(Arch üzerinde) KDEMod, Arch için optimize edilmiş KDE paketleridir. (KDE3 ve 4)
Sizde bu fark gözle görünürmü? Ama lütfen diğer dağıtımlardaki KDE ortamlarıyla kıyaslamayın, çünkü arch, doğal haliyle bile çok hızlı bir dağıtım :)
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

utdmr

Alıntı yapılan: slayer - 19 Kasım 2009 - 12:51:26
Çok ayrıntılı test etmesemde, KDEmod ile normal KDE arasında hız ve kararlılık farkı göremedim.(Arch üzerinde) KDEMod, Arch için optimize edilmiş KDE paketleridir. (KDE3 ve 4)
Sizde bu fark gözle görünürmü? Ama lütfen diğer dağıtımlardaki KDE ortamlarıyla kıyaslamayın, çünkü arch, doğal haliyle bile çok hızlı bir dağıtım :)
KDEmod'u Arch üzerinde bir kere denedim, ancak bana o kadar hızlı gelmedi. Kesin bir kanı değil ama, Arch'ın normal deposundaki KDE daha stabil ve hızlı bana göre.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

kuleyni

Şu anda arch kde kurdum.Bir sorum var KDEmod büyük ihtimalle kde yeni versyon çıkardıktan sonra özelleştiriliyor.Şu an 4.3 ü destekliyor mu? ve gtk uygulamaları çok kötü gözüküyor:tavsiyeniz??

hasansahin

Alıntı yapılan: kuleyni - 22 Kasım 2009 - 17:15:46
Şu anda arch kde kurdum.Bir sorum var KDEmod büyük ihtimalle kde yeni versyon çıkardıktan sonra özelleştiriliyor.Şu an 4.3 ü destekliyor mu? ve gtk uygulamaları çok kötü gözüküyor:tavsiyeniz??

eğer normal KDE4.x kullanıyorsanız
pacman -Syu gtk-qt-engine
veya KDE4mod için
pacman -Syu kdemod-extragear-gtk-qt-engine
Not: extragear deposu eklenmiş olmalıdır.
Albert Einstein.

agritux

Alıntı yapılan: kuleyni - 22 Kasım 2009 - 17:15:46

istediğin  her şey Burada var

kuleyni

ironic

Firefox-qt sürümüne benziyor.  Arch depolarına girmiş ha..  :)

hasansahin

Alıntı yapılan: ironic - 23 Kasım 2009 - 19:07:52
Firefox-qt sürümüne benziyor.  Arch depolarına girmiş ha..  :)
Hayır değil, normal firefox. Ama kde görüntü ayarlarını yapmanız lazım. Ayarlarınızı aşağıdaki resimdeki gibi yapınız.
Bu menüye ulaşabilmek için gtk-qt-engine paketi kurulmuş olmalıdır, KDE4'ü yeniden başlatmak gerekebilir.

Albert Einstein.