Uygun Fiyatlı Monitör Önerileriniz

Başlatan ufuk_k, 26 Mayıs 2008 - 05:20:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ufuk_k

Uzun süre Philips CRT monitörümü kullandıktan sonra bir LCD monitör almaya karar verdim. Hem CRT başında uzun vakit geçirince çok kötü baş ağrısı çektiğim için, hem de LCD üzerinde daha rahat çalışabileceğim için ucuz bir LCD almayı düşünüyorum bugünlerde. 300-400 YTL arası bir fiyatı olan 19 inch bir şey düşünüyorum. Widescreen olması önemli değil, zaten alışamadım widescreene, nedenini anlamadım. Film izlemek ya da oyun oynamak için çok iyi olması gerekmiyor, günlük kullanım ve normal grafik uygulamaları için yeterli olsun, başka bir şey istemiyorum. Başında uzun süre geçirdiğim için rahatsız etmesin istiyorum. Asus, Hyundai ve Neovo markalarının uygun fiyatlı modellerini gördüm, sizin önerdiğiniz belli marka ve modeller varsa bakabilirim.

Semih

Samsung   Bu benim monitörüm,hiç sorun yaşamadım gayet memnunum,uzun süre otursamda gözlerimde pek etkisi olmuyor.
A.Semih Türk

umutubuntu

Asus,Hyundai,Neovo üçüde gayet güzel markalardır ,şu zamana kadar saçma sapan şikayetlerini görmedim ,Philips LCD'den uzak durmanı öneririm bilhassa ucuz modellerinde çok fazla geri dönüşüm oluyor.

s1bernet1k

Size şu an sattığım lcd monitörlerin ufak bir listesini çıkarayım daha doğrusu bahsettiğin markaların.

19" ASUS VW193D WIDE 5MS LCD SIYAH:199,80 USD + KDV (sadece 19" wide olanlar kalmış)
19 SAMSUNG 932N+ 5MS LCD SIYAH:260,28 USD + KDV
19" SAMSUNG 920LM MM 5 MS LCD GUMUS:240,84 USD + KDV
19" PHILIPS 190SW8FS WIDE 5MS LCD: 285,12 YTL + KDV
daha da var arkadaşım ama 19" olarak en çok bunlar satılıyor
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

eren

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=986&productId=bd49890

Tanıdık da bundan var ve gözleri hiç yormuyor. Şu an fiyatı da baya düştü bu sitede. Tavsiye ederim.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ufuk_k

Ben de onlara göz gezdiriyordum, kafa karışmıştı biraz, sağol Eren. Her türlü alışveriş/ürün seçimi çok canımı sıkıyor, pişman olmayayım filan diye bak dur :)

Samsung için iyi diyorlar genellikle. Ama o gösterdiğin Asus modeline epey bir baktım, özellikleri çok iyi görünüyor, fiyatına göre. İşte bu noktada kararsız kalıyor insan, özellikler önemli mi, yoksa marka mı daha çok farkediyor diye.

eren

Umarım iyi bir tercih yaparsın. Bende kasayı yeniledim ama eski CRT monitör ile kullanıyorum. Bombeli olanlardan FLAT da değil, gözü çok yoruyor.

heartsmagic

Samsung her zaman monitör konusunda diğerlerinden bir adım önde olmuştur. Ancak Asus son derece sağlam bir firma, ben olsam o fiyatlara bakarak gözüm kapalı Asus alırdım. Ama sonra alıp kötü çıkarsa mesuliyet kabul etmem ona göre :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fadike

PC Labs bu adrese bakabilrsin.

Ben LG 17" aldım 175$+kdv fiyatı. Birde Philips aldık geçenlerde kutudan çıkar çıkmaz ekranda diklemesine kırmızı bir çizgi. Gerçi sorunsuzca geri aldılar ama bozuk çıkması dahi sinir ediyor adamı.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

Kutadgu

@ufuk_k ben widescreen alın derim. Alışamamanızı anlıyorum , ilk başta bende hiç alışamamıştım . Ancak sonra laptop kullanmak mecburi hale gelince kullanmak zorunda kaldım. Şimdi iyiki de öyle olmuş diyorum . Geçen bir intenet kafeye gittim. Ekranlar LCD idi ancak 4:3 dü. İnsanın gözünü sadece CRT yormuyormuş bunu anladım . Gözlerin yatayda gördüğü alan dikeyde gördüğü alandan çok daha fazla olduğu için kare bir ekrana bakarken gözümün yorulduğunu farkettim . Oysaki ekranlar çok kaliteli ve LCD idi.

Dediğim gibi alışamamanızı gayet iyi anlıyorum sonuçta yıllarca kare ekran kullandık , televizyon olsun bilgisayar olsun . Ancak madem yeni bir şey alacaksınız kesinlikle widescreen öneririm ben . Yine siz bilirsiniz ancak benim tavsiyem bu yöndedir :) .

Hatta şu gigatek deki model çok iyi gibi görünüyor fiyatına göre. eğer onu alacak olursanız buradan geri bildirim yaparsanız çok sevinirim çünkü bende almayı düşünüyorum.

ufuk_k

Öneriler için teşekkürler. O Asus modeliyle AOC adlı bir markanın modeli arasında çok kararsız kaldım ama daha sonra şu ürünü almaya karar verdim:

http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?CategoryId=986&productId=bd50655

Fiyatları hemen hemen aynıydı. Asus tepki süresi ile önde görünüyordu (2ms), ama AOC ile ilgili az biraz araştırma yaptım ve sadece monitör üreten ve alanında dünya liderlerinden biri olduğunu gördüm okuduklarımda. Ayrıca kontrast oranı daha çok önemliydi benim için. Ben daha iyi olduğuna kanaat getirdim. Aslında biraz da denemediğim bir markayı deneme isteğim de vardı açıkçası :)

@ozguran, ben de öyle düşündüm. Widescreen olmayan o kadar az model kalmış ki, zaten çok fazla seçenek de yoktu. Alışırım diye düşünüyorum. Gerekirse bazı işler için CRT monitörü de bağlarım diyorum, hem dual monitör çalıştırmayı denemiş de olurum.

Buradan geribildirim de yaparım ürünle ilgili, böylece başkaları da bir fikir edinebilir.

ceylandag

Bimeks'lerde acer monitörde kampanya var.15 ınc lcd 194 ytl.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

WarGasm

FUBU

Sanıyorum monitör seçerken tepki süresi kadar giriş sinyalinin analog veya dijital olması da önemli.
Giriş sinyali direk dijital olanı seçmek en güzeli..
Zaten fiyatı makul olanlar genelde analog olanlar oluyor  :)

WarGasm

Alıntı yapılan: FUBU - 12 Eylül 2008 - 22:36:22
Sanıyorum monitör seçerken tepki süresi kadar giriş sinyalinin analog veya dijital olması da önemli.
Giriş sinyali direk dijital olanı seçmek en güzeli..
Zaten fiyatı makul olanlar genelde analog olanlar oluyor  :)
Evet dediginiz gibi. Dijital olanlarda devlet + bir vergi daha bindiriyor. Daha fazla konusmamak gerek, siyaset yasak :)

10ur_kaan

SAMSUNG P2250 HEM KULLANISLI COZUNURLUGU MUHTESEM HEM UYGUN FIYATLI HEMDE GORUNUSU COK GUZEL BEN DAHA 15 GUN ONCE ALDIM VE COK MEMNUNUM

esclikes