end_requens, ext4 -fs error hatası

Başlatan kahraman masa esat, 17 Kasım 2009 - 14:53:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kahraman masa esat

Merhalar,

Benim emektar sonunda dün gece kendini fesetti (: Daha önce cd sürücü bozulmuştu bu sefer de sabit bozuldu sanırım.

Aldığım hatalar;

end-request : ı/0 error,dev sda, sector, 685247, [149.337269]

ve

EXT4 -fs error (device sda1): ext4 - fmd -entry:reading directory #261193 offset 0

ve

input/output error during read on /dev/sda

Not 1: Başka bir sabit takip aynı cd ve cd sürücüyle kurulum denedim gayet normal bir şekilde kuruldu ve sistemi sorunsuz bir şekilde kullandım ( 9.10) ama bendeki sabit ile başka bilgisayar da sorun çıktı.

Not 2: Sorun çıkmadan önce ara ara takılmalar oluyordu hatta sabitten sesler geliyordu.

Not 3: Yine de bir deneme yapıp kurulum denedim ilk 2sinde hata verdi ama ne olduğunu hatırlamıyorum. 3.sünde kurdum ama sistemin kitlenmesi 5-10 saniyeyi buldu.

Not 4: 9.10, 9.04, 8.10, Mandriva, windows cdlerini kullandım deneme yaparken.

Not 5: Dizüstü bilgisayar

sabit disk almaya hazırlanayım mı? yoksa daha büyük bir sorun mu?

bytan

Muhtemelen şu anda o diskin içinde önemli verilerin yoktur. Mümkünse disk onarım onarım/kontrol programlarından biriyle sabit diskini baştan sona bir analiz ettir. Zaten sana durumla ilgili bir rapor verirler. Rapora göre de ne yapacağına karar verirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

kahraman masa esat

İyi geceler, bu başlığı unutmuşum. Uğraşmak yerine mecbur yeni disk aldım. Teşekkür ederim yönledirme için.