ForteMedai fm801

Başlatan adelante, 15 Kasım 2009 - 22:23:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

adelante

Değerli arkadaşlar bir konu altında sormuştum cevap alamayınca dikkate alınmadığını düşünüp yeni bir konu altında porblemimi tekrarlamak istedim.
Problem: iki üç gün oldu ubuntu kullanmaya başlayalı arayüzü ve kullanımı hoşuma gitti ancak problem çözme kolaylığı kullanıcının kabiliyetine bağlı olduğundan dolayı biraz sıkıntı yaşıyorum. mp3, video v.b. bir ses dosyası çalldığında sesler kesik kesik geliyor ve eko yapıyor. Bu sorunu çözmeme yardımcı olacağınızı umuyorum. Anladığım kadarıyla bu tur sorularda lspci çıktı sonucu isteniyor onu da aşağıya yazdım. ilginiz için şimdiden teşekkürler.

lspci çıktısı
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82945G/GZ/P/PL Memory Controller Hub (rev 02)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation 82945G/GZ/P/PL PCI Express Root Port (rev 02)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 1 (rev 01)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 2 (rev 01)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #1 (rev 01)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #2 (rev 01)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #3 (rev 01)
00:1d.3 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #4 (rev 01)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB2 EHCI Controller (rev 01)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev e1)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801GB/GR (ICH7 Family) LPC Interface Bridge (rev 01)
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) IDE Controller (rev 01)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801GB/GR/GH (ICH7 Family) SATA IDE Controller (rev 01)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) SMBus Controller (rev 01)
01:00.0 Multimedia audio controller: Fortemedia, Inc Xwave QS3000A [FM801] (rev b1)
01:00.1 Gameport controller: Fortemedia, Inc Xwave QS3000A [FM801 game port] (rev b1)
02:00.0 Ethernet controller: Attansic Technology Corp. L2 100 Mbit Ethernet Adapter (rev a0)
04:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation G86 [GeForce 8500 GT] (rev a1)

Not: Lütfen iletilerinizda kod veya kod ciktisi bulunuyorsa (#)Kod Ekle kismini kullanin.

heartsmagic

Etrafta fazlaca bir bilgi yok. Araştırırken sevgili @erginemr'in de müdahil olduğu bir başlık bile buldum :)
http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=4434684

Fakat orada seninkine benzer bir problem yok anladığım kadarıyla. Yoksa sende de tümleşik bir kart mevcut mu? Eğer mevcut değilse forumdaki ALSA derleme başlığına göz gezdirebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

adelante

@heartsmagic teşekkür ederim. Akşam eve gidince ilk işim dneyeceğim. Umarım çözüm olur.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Kasım 2009 - 12:34:00

Onbord ses kartı biostan kapalı, fm801 ses kartı harici seskart sonradan PCI slud

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Kasım 2009 - 22:34:36

@heartsmagic

heartsmagic

adelante

@heartsmagic ustat teşekkür ederim ses oldu alsaplayer da düzgün çalıyor filim oynatıcı yine hızlı çalıyor. Tavsiye edebileceğiniz bir video oynatıcı var mı?

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

adelante

@bytan hocam hepsini kurdum ama hiçbirinden ses gelmiyor...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Kasım 2009 - 23:18:12

Sadece Alsaplayer çalarken ses geliyor

heartsmagic

Alsaplayer çalarken derken?

adelante

@heartsmagic AlsaPlayer çalarkan mp3 ses geliyor hız porblemi de çözüldü ancak videoyu AlsaPlayer açmıyor. @Bytan'nın bahsettiği programları kurdum olnlarda videoyu oynatıyor ancak ses çıkmıyor. Hoparlörden.

heartsmagic

Smplayer'dan video çıkışını varsa ayarı ses çıkışını değiştirip deneyebilirsin.

adelante

Çok Teşekkürler ses ve videolarla ilgili problemim kalmadı gibi. İnşallah birdaha başınızı bu kadar ağırtım sizi uğraştırmam. Hakkınızı helal edin.

heartsmagic

Hak hukuk sorun değil @adelante, eğer başımızın ağrıdığını düşünseydik burada olmazdık :)
Problemini nasıl hallettin?