apton-cd

Başlatan omerismail, 14 Kasım 2009 - 19:07:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

ubuntuyu kurduktan sonra güncelleme yaptım. sonra synaptic ten istediğim programları codecleri gstreamerler flash ve javaları yükledim. ubuntu restricted extras yükledim. sonra aptoncd yi kurdum ve aptoncd yi hazırladım. şimdi tekrar format attım. ubuntuyu yeniden kurdum. hazırladığım aptoncd yi nasıl kullanacağım. ubuntuyu kurduktan sonra aptoncd yi yeniden kurdum. sonra restore et dedim ve zaten takılı cd yi gördü. ama yükleme yapmıyor. eksikmi yapıyorum? selamlar

heartsmagic

@omerismail, forumda apton olarak bir arama yaptın mı? Eğer yaptın, başlıkları okudun ancak çözüm olmadıysa burada belirt yine yardımcı olmaya çalışılır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

omerismail

apton ile ilgili çok yazı okudum. ilk imaj almasını gösteriyor sonra restore ikonuna tıklayın diyor.
ben imajı aldım. sonra format atıp ubuntuyu yeniden kurdum. ve aldığım imaj cd sini aptoncd yi kurup açmaya denedim. açıldı ama restoreye tıkladığımda hiç bir işlem yapmadı.

heartsmagic

Şahsi olarak AptonCD kullanmadığım için yardımcı olamam ancak alternatif yol önerebilirim.

Alt+F2 -> gksu nautilus

ile yetki almış bir şekilde Nautilus'u aç. AptonCD'nin bağlı olduğu bölüme git oradaki .deb paketlerini kopyala ve açtığın pencereyi kapatmadan /var/cache/apt/archives dizinine git, yapıştır.

Ardından Synaptic ile depolarını güncelle. Eğer programların yeni sürümleri çıkmamışsa internetten çekmek yerine kurulumu buradan yapacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.