Kaliteli Oyunlar

Başlatan hedzuben, 14 Kasım 2009 - 15:43:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

badhero

Linux'u suçlamıyorum bu konuda. Ama büyük bir eksiklik. Keşke oyun üreticileri biraz bize yönelse. Mutlaka bir sebepleri vardır diye düşünüyorum.

xwes

Alıntı yapılan: bethiro - 22 Kasım 2009 - 16:11:21
Alıntı yapılan: ibokozan - 14 Kasım 2009 - 19:10:40
araştırmayı nasıl yaptınız ama urban terror gayet başarılı ve kaliteli bence, counterla kıyaslanamayacak derecede güzel özellikleri var.

oyun konusunda oyun yapan şirketler paralı olan işletim sistemlerinde çalışan oyun yazıyorlar.

buraya baktınız mı ?

http://www.3mr3.com/en-iyi-25-linux-oyunlari/

Counter-Strike 1.6 hiç bir FPS oyunuyla kıyaslanamaz. Ben de Ubuntu kullanıcısıyım ve Ubuntu'yu seviyorum ama oyun konusunda gerçekten çok can sıkıcı. Eskiden nasılsa oyun oynamam diyordum ama bazen yapcak bir şey olmuyor ve canım bilgisayarda oyun oynamak istiyor bir bakıyorum oyun yok. "Ubuntu Yazılım Merkezi"ndeki oyunlara bakıyorum 5 para etmezler. 5 dakika önce Wine ile oyun oynama konusunda araştırma yaptım; DirectX ayarları ile ilgili bir konu vardı ve hiç bulaşmak istemedim. Oyun çok büyük eksik. Ubuntu'nun yaygınlaşmamasındaki en önemli etken bu. Kafama eserse ben de her an sistemden Ubuntu'yu silip Xp kurabilirim.
Counter-Strike'in bir surumunu (sanirim 1.6 idi) kurmuş ve sorunsuz oynamiştim wine ile. Hiç oyle direct x filan bile kurmadan. Ayrica fps olarak Urban gerçekten hoş, ayrica quake oyunlari da var zaten, bir diger FPS ise Smokin' Guns: 3 gundur oynuyorum, gayet başarili. (Counter-Strike ile kiyaslamiyorum, ama Counter'i aratmiyor bunlar bana) Age of empires'i da sorunsuz oynuyordum zamaninda. Yariş oyunu olarak da Flatout var: NFS'nin eline su dokecek cinsten, hem oynayiş hem de goruntu olarak. Zaten bir windows oyunu ama hiçbir şey yapmaya gerek olmadan wine ile aylarca oynadim. Bunlarin dişinda da irili ufakli linux ve wine ile sorunsuz oynadigim oyunlar var. Sonuçta yazdiginiz gibi oyun konusu linuxun yumuşak karni ancak eger oyun tutkunu degilseniz o kadar da çaresiz degilsiniz :)

Duzeltme: call of duty 2'yi de sorunsuz oynadim bir sure

ironic

Counter-strike OpenGL desteği de veriyordu. DirectX kurmaya gerek yok. Oyunu kurduktan sonra video ayarlarından OpenGL seçebilirsiniz.

Mint_85

Linux altında da güzel oyunlar var yapmayın Urban Terror, Wolfenstein multiplayer...

Bu aralar en çok sardığım oyun tee worlds deli bir şey.  Hayatımda oynadığım en eğlenceli oyunlardan biri olduğunu söylebilirim.

okan_ubuntu

1.6 yı kıyaslayamam hiçbir alternatifiyle,bu yüzden bethironun sadece bu görüşüne katılıyorum.Ve linux altında gayet sorunsuz çalışıyor.Oyunu kurmanıza bile gerek yok.Eğer windows duruyorsa gir program files a exe ye sağ tıkla wine la çalıştır ı seç,Çatır çatır çalışıyor oyunlar.Yalnız kasılmalardan kurtulmanız için Lxde kurmanızı öneririm.Windows'takinden daha performanslı çalışıyor.

ironic

Alıntı yapılan: okan_ubuntu - 21 Aralık 2009 - 22:20:56
1.6 yı kıyaslayamam hiçbir alternatifiyle,bu yüzden bethironun sadece bu görüşüne katılıyorum.Ve linux altında gayet sorunsuz çalışıyor.Oyunu kurmanıza bile gerek yok.Eğer windows duruyorsa gir program files a exe ye sağ tıkla wine la çalıştır ı seç,Çatır çatır çalışıyor oyunlar.Yalnız kasılmalardan kurtulmanız için Lxde kurmanızı öneririm.Windows'takinden daha performanslı çalışıyor.

Ntfs' de kurulum dizinini kopyalayıp ~/.wine/program files içine yapıştır. Oyun başlatıcı dosyası için de bir kısayol oluştur. Ntfs üzerinden bu tür oynaman sağlıklı olmaz bence.

okan_ubuntu

Önerin için teşekkürler ironic.

Arkadaşlar şu anda bilgisayarın başında gülüyorm kendi kendime.Bir arkadaş link vermiş bu başlıktan,o linkten teeworlds diye bir oyun gördüm.Kurdum internet üzerinden de oynadım.Bayıldım doğrusu.Her Oyundan var içinde.Biraz halflife biraz worms vs vs.Benim kadar sevmeyebilirsiniz ama denemenizi tavisiye ederim.

sudo apt-get install teeworlds

ironic

teeworlds için aşağıdaki bağlantıda güzel bir sunum mevcut.

http://www.ozgurlukicin.com/oyun/teeworlds/

okan_ubuntu

tekrar teşekkürler ironic :) Oynuyor musun sen de? :P

ironic

Alıntı yapılan: okan_ubuntu - 21 Aralık 2009 - 22:59:18
tekrar teşekkürler ironic :) Oynuyor musun sen de? :P

Ne yazık ki.. Sistemimde Gnome oyunları bile bulunmuyor  :)

okan_ubuntu

Senin sistemin ne?Merak ettim şimdi.

ironic

Alıntı yapılan: okan_ubuntu - 22 Aralık 2009 - 00:15:04
Senin sistemin ne?Merak ettim şimdi.

Demek istediğim,  sistemimde oyun adına  ne varsa  hepsini kaldırdım.   :) Oyun oynamıyorum bayağıdır.

okan_ubuntu

Tamam anladım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Aralık 2009 - 21:06:40

Bir şey söyleyeceğim.Benim lag ım çok yükseliyor oynarken.1000 i gördüm.Nasıl indirebilirim?LXDE ye geçtim ama onda da aynı

heartsmagic

Gecikme sorunu sistemden değildir sanırım. İnternet bağlantın neden oluyordur buna.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

Düşük pingli sunuculara girmeyi deneyebilirsin. İnternet bağlantısı yanında, sunucunun kalitesi de önemli.

ırmak

Alien Arena'yı çok sevdim ben.
Öldüğümde üzücü oluyor bir tek:)

krwlng

Machinarium harika bir zeka oyunu, oynayanda kafa beyin bırakmayan zorluk derecesi ile insanı çok zorlayan müthiş bir oyun. oyun ücretli fakat demosuna http://machinarium.net adresinden çevrimiçi olarak ulaşabilirsiniz.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Sherlock Holmes

ırmak

Alıntı yapılan: 9N0M3 - 26 Ağustos 2010 - 16:10:17
Bu oyunu deneyen oldu'mu.?

Web sitesine bayıldım.
Akşam deneyeceğim:)

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: ırmak - 27 Ağustos 2010 - 14:29:01
Web sitesine bayıldım.

Değerlendirmesini buraya yapabilirseniz sevinirim.
Merak etmiyor değilim.

ırmak

Alıntı yapılan: 9N0M3 - 27 Ağustos 2010 - 14:36:21
Alıntı yapılan: ırmak - 27 Ağustos 2010 - 14:29:01
Web sitesine bayıldım.

Değerlendirmesini buraya yapabilirseniz sevinirim.
Merak etmiyor değilim.

İşten fırsat buldukça netteki demosunu oynadım ;)
Oldukça sempatik.
Ama ücret kısmını fark etmemiştim, bu noktada serüven bitti benim için:)
Bulursam "ücretsiz" halini oynarım. Bulamazsam sağlık olsun.

krwlng

machinarium'da drm kısıtlaması yok arkadaşlar, hatta yapımcılar bir ara fiyatı 5$ yapıp bütün korsan kullanıcılar için af kampanyası başlatmıştı. Oyunda drm olmadığı için kopya koruması veya herhangi bir seri numarası durumu yok, tamamen oynayanların insafına kalmış satın alıp almamak. Bende linux için tam sürüm var fakat yayınlayamıyorum çünkü oyun ücretli. En güzel yanı linux sürümünün mevcut olması zaten. Oyuna gelecek olursak, çok zor ve bir o kadar eğlenceli bir oyun. Ancak ekranda gördüğünüz her şeye dikkat etmeniz gerekiyor, gözden kaçırdığınız en ufak bir ayrıntı bölümü geçememenize neden olabiliyor.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

izzystradlin

ben heroes of newerth ve quake3 oynuyorum. quake3 zaten bilinir tüm zamanların en iyi fps oyunlarından birisidir. heroes of newerth ise cross platform olarak mac/windows ve linux altında çalışabilecek şekilde üretiliyor. bi kaç videosunu izlerseniz, ne kadar eğlenceli olduğunu görebilirsiniz. bu arada evet, bu oyunu orjinal almak zorundasınız.

http://www.heroesofnewerth.com/media.php
http://www.youtube.com/watch?v=ebD-3RVt_9g

ırmak

Efendim bahsi geçen oyunun "ücretsiz" bir windows sürümünü buldum, mutluluklar içindeyim.
Teşekkürler :)