Recovery Mod/ Root-Shell de Servera bağlanamama sorunu

Başlatan maxi_rocker, 11 Kasım 2009 - 01:48:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maxi_rocker

Arkadaşlar ati ekran kartı için laptopı recovery mod root-shell de açıp

Alıntı Yapsudo apt-get install xorg-driver-fglrx
komutunu girdim ve karşıma çıkan soruyada "y" diyerek onayladım. Fakat sonrasında hangi depoyu seçersem seçeyim(Türkiye, Almanya vs.) bir türlü arşive bağlanamadı ve aşağıda fotosunu çektiğim ekrandaki hatayı aldım ve sonra orada yazan "apt-get update" komutunu deneyincede zaten download yapılamadı gibi bir şey dedi.

Sorunumun ati ekran karı başlığında server ile ilgili olduğu düşünülmesine rağmen server değiştirmekle sorun çözülmedi maalesef ve bende dolayısıyla ekran kartını kuramadım. Ayrıca ben üniversitenin yurdundan bağlanıyorum ve internete bağlanmak için okulun bana verdiği ip ve dnsleri kullanıyorum, otomatik değil yani. Bende bundan dolayı belki internet bağlantısıyla ilgili bir sorun olabileceğini düşündüm, fakat pekte bilgili durumda olmadığımdam sorunu çözemedim.

Acaba konu hakkında herhangi bir bilgisi olan var mı? Hızlı yardım edebilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler...

heartsmagic

ping modem_IP_adresi
ping 74.125.67.100
ping google.com

ne döndürüyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

coni

Sorununla alakalı değil ama kardeşimede bu leptoptan aldık onada ubuntu kurmayı düşünüyorum win 7 nin yanına öğrenmesi için. Ubuntu kurduğunuzda recovery e birşey oluyormu yani çalışıyormu f4 sanrısam samsunglarda recovery için.

Konuyla alakasız oldu ama görmüşken sorayım dedim teşekkürler.