masaüstüne herhangi bir şey yapıştıramıyorum

Başlatan kalender, 12 Kasım 2009 - 22:11:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalender

merhaba arkadaşlar xubuntu 9.10 da masaüstüne herhangi birşey yapıştırmak için sağ tıkladığımda yapıştır seçeneği silik çıkıyor ama dosyayı tutup masaüstüne atarsam kopyalanıyor home/samet/masaüstü dizininin izinlerine baktım normal okuma ve yazma, bir diğer şeyde masaüstü dizinine dosyayı yapıştırdığımda masaüstünde de beliriyor ama direk masaüstüne yapıştır diyemiyorum bide dosyaya bir defa tıklayıp masaüstüne mausun tekeriyle tıklamaylada veya sol tek tık ilede kopyalanmıyor nedendir acaba?
Dal Rüzgara Küskün Değildir Ama Kırılmıştır Bir Kere!

ironic

Xfce ile aynı sorunu ben de yaşıyorum. Clipman açıkken falan denedim olmadı.  Thunar ile ilgili bir hata ya da eksiklik  olsa gerek.  Biraz araştırdım fakat tatmin edici bir sonuca ulaşamadım.

Sorogren

Malesef ben de bu ve bunun gib sorunlar yaşıyorum Xubuntu kullanmak isteyenlere önerim kesinlikle 8.04.1 vesiyonunu kulllanmaları en azından 10 versiyonu çıkana kadar ama 10 versiyonunda Alpa 2 si çıktı 9.10 daki saçmalıklar devam ediyor bilginize;
--------------------------------------------------------- 
MCP, MCSA+S+M, MCSE+S+M, MCTS:Vista
MCTS | Windows Server 2008 Active Directory
MCTS | Windows Server 2008 Network Infrastructure MCTS | Windows Server 2008 Applications Infrastructure ---------------------------------------------------------

XRumer

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Bu sorunları ya bir şekilde çözeceğim ya da başka bir masaüstüne geçeceğim. Bilgisayarımın kapasitesi düşük olduğu için Xfce kullanıyordum. Lxde, Fluxbox, e17 gibi alternatifleri de gözden geçirebilirim. Ama umarım sorunlar çözülür de Xfce'de kalırım.

Hatti

Şu an tek yol masaüstü klasörüne gidip yapıştırmak gibi görünüyor, umarım bu durum değişir.

İlgili hata kaydı bu.

DoGuKaN

Alıntı yapılan: hilmi404 - 12 Şubat 2010 - 10:04:39
Şu an tek yol masaüstü klasörüne gidip yapıştırmak gibi görünüyor, umarım bu durum değişir.

İlgili hata kaydı bu.

Hata kaydına bakılırsa 2 yıldır var bu hata. Bir 2 yıl daha gitmez umarım

XRumer

Alıntı yapılan: DoGuKaN - 13 Şubat 2010 - 22:06:01
Alıntı yapılan: hilmi404 - 12 Şubat 2010 - 10:04:39

İlgili hata kaydı bu.

Hata kaydına bakılırsa 2 yıldır var bu hata. Bir 2 yıl daha gitmez umarım

2 yıldır ilgilenen olmamışsa daha da ilgilenen olmaz. Lxde masaüstü denedim, o da aynı.

sema

Acemi şansım uzun sürdü sanırım.. Ben yaşamadım Xubuntu'da bunu.. Sıfırdan kurulum yapmadığım için herhalde  :-\ (Ubuntu'yu, Xubuntu'ya çevirmiştim, şimdi sıra Kubuntu'da)..
susema

XRumer

Alıntı yapılan: semagkyz - 13 Şubat 2010 - 23:33:42

Acemi şansım uzun sürdü sanırım.. Ben yaşamadım Xubuntu'da bunu.. Sıfırdan kurulum yapmadığım için herhalde  :-\ (Ubuntu'yu, Xubuntu'ya çevirmiştim, şimdi sıra Kubuntu'da)..

Şansınız Kubuntu'da da devam ederse bu bir mucize olur. Kubuntu hala bir takım sorunları olan bir dağıtım.

sema

Alıntı yapılan: XRumer - 13 Şubat 2010 - 23:39:55
Şansınız Kubuntu'da da devam ederse bu bir mucize olur. Kubuntu hala bir takım sorunları olan bir dağıtım.

Eder diye umuyorum.. Kubuntu hakkındaki yorumları okudum, birçok sorunu varmış ama kararlıyım.. Ya gerçekten problem yaşamıyorum ya da yaşadığım problemleri problemden saymıyorum.. Bakalım...
susema

adolffwangel

Alıntı yapılan: semagkyz - 13 Şubat 2010 - 23:33:42

evet bende hiç bir sorun yaşamadım xfce' de... aynı şekilde (gnome) mint üzerine ekledim... acemi şansı felan ama... 2 senedir de bir sorunun devam etmesi üzücüymüş..
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

agritux

Bazen yapıştırmadığınızı sanabiliyorsunuz. F5 ile yenilemek çözüm olabiliyor. Hatta yenilediğinizde 2 3 kere yapıştırdığınızı bile görebiliyorsunuz.

Hatti

Yenileme ile ilgili bir sorun değil.

Kopyalama, silme, kesme herşey normal.

Yapıştır pasif. Ctrl+V de çalışmıyor.

Başlığın ilk mesajında belirtildiği gibi masaüstü klasörüne gidip bu işlemleri yapabiliyorsunuz. Masaüstünde olmuyor.
Sorun yaşamayanlar var ki bu da ilginç. Yani öyle ise bir çözümü olmalı bence.

Felâsife

Bu sorun mu bilemiyorum ama aynı olay xfce'li Debian'da da var(mış) ve masaüstüne direk bir şey yapışmıyor ama sağ menüden dosya/şablon ekleniyor.
KDE4'te de masaüstüne bir şey eklemiyor bu onun gibi bir durum olmasın.
Gerçi ben KDE4'ten alışkınım masaüsütüne bir şey eklememeye, bu sorun değil benim için. ;D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

agritux

Acaba masaüstünde yetkiye mi sahip değilsiniz??
Şöyle denesek:

sudo chown -R kullanıcıadı /home/kullanıcıadı/Masaüstü

Kullanıcıadı kısmına kullanıcı adınızı yazmalısınız. Masaüstü de Desktop mu Masaüstü mü bir bakın. Büyük küçük harf duyarlılığına dikkat edin.

Hatti

Daha önce masaüstü dizinin yetkilerini kontrol ettim, diğer dizinlerle bir farkı yoktu.
Şu an zaten kullanıcı dizinimi (/home/kullanıcı) masaüstü olarak kullanıyorum.
Öyle yapınca olur mu acaba diye değiştirmiştim...

Felâsife

Bende de izinlerde sahiplikte sorun yokta hatta bazı şeyler dosya ekleme, kısayollar filan masaüstüne ekleniyor da her şey olmuyor o ilginç.
Yoksa kde4'te ki gibi bir özellik mi bu onu bilmiyorum, bence pek sorunda değil zaten, kaldı ki masaüstünün her zaman boş olmasını severim. :)

XRumer

Arkadaşlar bu sorunda bir değişiklik oldu mu?

Xfce'ye geri dönmeyi düşünüyorum da.

Eğer aynı sorun devam ediyorsa Lxde'de bu sorun var mı?

Felâsife

Debian tarafında yok :) şimdi xfce'yi de güncelledim degişmemiş.
Bu bence bir sorun degilde, bir özellik sanırsam.

if

Debian Lenny LXDE&XFCE, Mint Helena Fuxbox, OpenSUSE 11.2 LXDE&XFCE sürümlerinin hepsini kurup kullandım ve hepsinde de bahsettiğiniz sorun(?) var. Felasife'nin söylediği gibi bu durum bir özellik olabilir:)

XRumer

Evet galiba Xfce'de öyle Ben de Lxde'yi denedim. Onda öyle bir sorun yok ama her dosyayı sağ tıklamakla açıp listeden uygun yazılımı seçmek lazım. Hem de her seferinde. Orada da sanırım Lubuntu kendisini yeterince geliştirmemiş saten hatırladığım kadarıyla Beta da kalmıştı.

Lubuntu iyi bir yerlere gelip kararlı olduğu zaman onu kullanacağım. Xfce'den daha hafif. Bahsettiğim sorun galiba sadece Ubuntu'da var. Mandriva'da yok.

Hatti

Xubuntu'da da değişiklik yok. Felâsife'nin söylediği gibi bir durum var sanırım. Ancak her şeyin yapılıp sadece yapıştırma yapılmaması biraz ilginç tabii. Ben alıştım artık böyle kullanmaya, gül seven dikenine katlanırmış  :)