bilgisayara kayıtlı kablosuz ağ adresleri nasıl silinir?

Başlatan numeric2002, 12 Kasım 2009 - 15:37:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

numeric2002

Merhaba, başlık benim anlatmak istediğimi pek karşılamasa da en uygun öyle yazabileceğimi düşündüm. Ben konuya gireyim;  sifreli ya da şifresiz kablosuz ağ hizmeti veren yerlerden (cafe, okul, vs..) net bağlantısı sonrası, hangi nete girildiğinin silinmesini istiyorum. Bunun için bir kaç şey denedim ancak bazıları silinirken bazıları silinmiyor. (bunun şifreli ya da şifresiz  ağ hizmeti olması farketmiyor)

(ubuntu 9.04 kullanıyorum)
VPN bağlantıları açtığımda VPN yapılandır'dan "kablosuz" bölümünde girilen yerler görünüyor buradan siliyorum. Ancak aslında silinmiyor çünkü başka zaman aynı yerde bilgisayarı açtığımda  otomatik olarak o yerin ağını algılayıp bağlanmak istiyor. (şifreli bir hizmet ise şifresini daha önce girdiğimden onu da hafızada tutuyor)

başka bir yöntem olarak da "parolalar ve şifreleme anahtarları" bölümünden denedim.  bu arayüzdeki "parolalar" bölmünde yine net bağlantısı sağladığım (kablosuz) yerler görünüyor. Yalnız burada sadece şifreli olanlar var. Buradan da silmek istediğimde siliniyor ancak yine tam silinme durumu söz konusu olmuyor.

Bu tamamen silme işi nasıl yapılabilir?

foma

Sağ üst köşede bulunan bağlantı simgesine sağ tık -> bağlantıları düzenle dedikten sonra
silmek istdiğiniz ağı seçip "edit" seçeneğine tıklayın. Orada "kendiliğinden bağlan" kısmındaki işareti kaldırın. Ondan sonra ağı silip sorunun çözülüyor mu diye bakar mısın?
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition