[Çözüldü] ksoftirqd /1 %100 cpu kullanıyor

Başlatan noktakom, 11 Kasım 2009 - 12:42:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

@noktakom, modinfo bluetooth sonucu "depends" bölümünde bu modülü kullanan modülü/modülleri göreceksin. Sonra aynı işlemi o modül/modüllere de uygulayıp hiçbir modüle bağlı olmayan modüle ulaşacaksın ve onu kaldırdığında hepsini kaldırmış olursun.

sem

Tüm başlığı okumadım fakat sorum şu olacka;

Bu uygulamanın Windows'taki IdleProcess (ismi böyle bir şey olması gerek) ile uzaktan yakından bir bağı olma olasılığı var mıdır? Yani IdleProcess CPU'nun %100'nü harcar... Bu durumdan anlaşılır ki CPU %100 Idle halinde, yani CPU yiyen bir uygulama yok... Böyle saçma bir şey varmış... En azından bana göre saçma... =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

if

@sem0900, öyle bir saçmalık değil bu:)

noktakom

Aşağıdaki anlatımla sorunu çözdüm. İlgi gösteren herkese teşekkür ederim.

Try adding the attached script to /etc/pm/sleep.d folder. Check that the device number ("0000:00:02.5") in the script is the same as in /sys/bus/pci/drivers/pata_sis/ (if it's different, change both numbers in the script to the one you see in the folder).

This fixed the high-cpu-usage-after-suspend problem for my Asus F5SR.

#!/bin/sh
case "${1}" in
        hibernate|suspend)
               echo -n '0000:00:02.5' | tee /sys/bus/pci/drivers/pata_sis/unbind
        ;;
        resume|thaw)
               echo -n '0000:00:02.5' | tee /sys/bus/pci/drivers/pata_sis/bind
        ;;
esac

heartsmagic

Bu kadar uğraştan sonra çözümün böyle gelmesi bir garip olmuş :) Buraya da eklediğin için teşekkürler @noktakom.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.